Nowoczesne pomysły renowacyjne na połączoną łazienkę w Chruszczow

Nowoczesne pomysły renowacyjne na połączoną łazienkę w Chruszczow

Maksymalna praktyczność z minimalną powierzchnią połączonej łazienki. 3-4m,2 Przydzielone w Chruszczowie, aby rozwiązać małe i duże problemy, nie zostawiaj miejsca na lot fantazji. Chciałbym, aby obszar tak ważny dla codziennego życia nie wyglądał jak samochód z windą. Jeśli nie jest to kosmetyk naprawa WC połączone w Chruszczowa, aw pierwszej poważnej przebudowy i przekształcenia w komfortowym pokoju do osobistego użytku, konieczne jest poważnie pracować ze zdjęciami połączone kąpiel po rzeczywistej naprawy.

Niezależnie od tego, jak piękne są rozwiązania konstrukcyjne w reklamie, oferując naprawę łączonego pod klucz łazienki, rzeczywiste rozwiązania w praktyce bardzo różnią się od projektów magazynów.

Wśród szerokiej gamy rozwiązań do dekoracji ścian i sufitów najbardziej praktycznymi opcjami naprawy są:

 • Korzystanie z płytek;
 • Wykorzystanie paneli PCV;
 • Zastosowanie wodoodpornej płyty gipsowej;
 • Wykorzystanie dekoracyjnych paneli ze zmodyfikowanego drewna.

Ale nie zawsze zastosowanie w naprawie połączonej łazienki z nowoczesnej jakości materiałów oszczędza rozwiązania awaryjne.

Niewielki lokal połączonej łazienki o powierzchni 3 m2 lub 4 m2, ozdobiony ciemnymi kafelkami wysokiej jakości, sprawia, że ​​atmosfera jest ciężka. Naprawdę można docenić efekt naprawy i świetność wykończenia tylko wtedy, gdy jest duże okno i światło słoneczne, które w Chruszczow nigdy nie nastąpiło. Wymień światło słoneczne na imitacje światła nie działa. Ponadto ciemna powierzchnia dekoracyjna jest bardziej jasna i wykazuje zabrudzenia i ślady wysuszonej wilgoci.

Właściwy układ połączonej łazienki

Przed przystąpieniem do naprawy warto ocenić trzeźwo możliwości i wybrać, z czego można zrezygnować z powiększenia wolnej przestrzeni w połączonej łazience. Zwróć uwagę na klasyczne rozwiązanie problemu Chruszczowa na zdjęciu. Dzięki zastąpieniu wanny prysznicem na środku połączonej łazienki uzyskano wystarczająco dużą przestrzeń, jak na Chruszczowa.

Do udanych decyzji w sprawie naprawy połączonej łazienki można przenosić:

 • Wysokiej jakości posadzka, z powodzeniem łączona w kolor, bez zamkniętych nisz i bloków;
 • Opcje na zawiasach dla hydraulików dodają przestrzeni pod twoje stopy;
 • Położenie pralki w łazience skojarzonej - często właśnie ze względu na to do przeprowadzenia napraw i przeróbek do wanny, toalety w Chruszczowa.

Pierwszy wariant przebudowy wiąże się z dużą ilością prac mających na celu zmianę komunikacji wodno-kanalizacyjnej w połączonej szafie Chruszczowa. Różnorodność na przeciwległej ścianie prysznicem i WC na jednej stronie i zlewozmywak z „stiralka” do drugiego wymaga czasochłonnego układania rur spustowych w niszach ściennych, biorąc pod uwagę ograniczenia dotyczące ich długości, co nie zawsze jest możliwe w małych pomieszczeniach Chruszczowa.

Wykorzystanie ceramiki i płytek w naprawie

Wysokiej jakości płytki ceramiczne zawsze były najczęściej używanym materiałem do dekoracji i naprawy łazienek. Stosowanie płytek wymaga znacznych nakładów, czasami prowadzi do zmniejszenia wewnętrznej objętości połączonej łazienki, zwłaszcza jeśli ściany są zakrzywione, wymaga wyrównania podłoża za pomocą płyty gipsowo-kartonowej lub nośnika gipsowego.

Alternatywnie możliwe jest kombinowane rozwiązanie - połączenie płytek i ścian, wykończone wodoodporną płytą gipsowo-kartonową z późniejszą powłoką, symulującą szorstki tynk. Ważny efekt - mniejsze koszty i idealne połączenie różnych technik, co jest normalne dla Chruszczowa.

Praktycznie nie ma alternatywy, to możliwość układania płytek na podłodze. Łazienka z pralką, a tym bardziej łazienka w Chruszczow, zawsze była i pozostaje źródłem możliwych sytuacji awaryjnych związanych z przepuszczaniem dużej ilości wody na podłogę.

Aby zmniejszyć niekorzystne efekty przed ułożeniem płytki, zaleca się wypełnienie podłogi hydroizolacją, a próg drzwi wejściowych podniesiony o 3-4 cm. W tym przypadku, dwadzieścia litrów wody wylany z pralki, nie zostawiaj połączonej łazienkę i nie spowoduje skandal z jego sąsiadów na piętrze poniżej.

Specjalna tektura falista mocno trzyma płytkę na podstawie nie mniej niż 10 lat. Zalety płytek ceramicznych:

 • Łatwe do czyszczenia przy użyciu jakichkolwiek środków czyszczących;
 • Wysoka odporność na ścieranie i skutki niekorzystnej mikroflory;
 • Pod wpływem wilgoci ciepło i światło nie blakną i nie wydzielają szkodliwych substancji.

Wady obejmują wysokie koszty materiałowe i profesjonalne prace przy układaniu. Układanie lub klejenie płytek szacuje się na około połowę ceny materiału.

Choć trudno sobie wyobrazić, że Chruszczow właściciel naprawić łączny łazienkę na korzystanie z dróg hiszpańskich czy włoskich ceramiczne dzieła chronionego prawem autorskim, układania płytek, nawet na małym obszarze 2h2m przestrzeni będzie kosztować dużą część budżetu naprawy.

Dlatego często, aby obniżyć cenę bez utraty jakości, używaj wstawek ze spektakularnych zestawów płytek na tańszą, monotonną tablicę. W niektórych przypadkach płytka układa się tylko w miejscach intensywnego pocenia się kondensatu lub bezpośredniego wniknięcia wody, zastępując resztę ściany zabarwioną wodoodporną płytą gipsowo-kartonową.

Wykorzystanie paneli PCV

Najtańszą i niedrogą opcją naprawy połączonej łazienki w Chruszczow jest zastosowanie płytek lub paneli wykonanych z PVC i wodoodpornej płyty gipsowo-kartonowej.

Oba materiały są z powodzeniem wykorzystywane do celów technicznych - przede wszystkim w celu ukrycia komunikacji i rurociągów, zaworów odcinających, kurków i liczników.

Płyty można przyklejać do przygotowanej i sklejonej powierzchni. Takie podejście praktycznie nie zmniejsza wewnętrznej objętości łazienki. W przypadku dekoracji pudeł ozdobnych stosuje się profil ramy budynku. Ponadto, przyklejane są płyty lub panele PCV, całkowicie imitujące drogie odmiany płytek ceramicznych lub marmurowych. Dla połączonej łazienki w Chruszczow jest to najtańsza opcja.

Najbardziej problematycznym miejscem w łazience Chruszczowa był zawsze sufit. Naprawa zawsze nierównych powierzchni sufitu wymagała wyjątkowych środków. Idealnym rozwiązaniem problemów z sufitem był zestaw paneli PCV zamocowanych na metalowej ramie.

Ta opcja ma wiele zalet w naprawie połączonej łazienki hruschevka:

 • Łatwo przecieka powietrze i zatrzymuje parę wodną;
 • Lekka konstrukcja jest wystarczająco mocno przytrzymywana przez metalową ramę;
 • Przestrzeń sufitowa jest łatwo używana do układania dodatkowych przewodów i rur.
 • Łatwe w czyszczeniu, nie gnijące, korozja, wypaczenia lub zwiotczenie.
Ważne! Jeśli sąsiedzi mieszkający na piętrze powyżej regularnie spłukują sufit w łazience regularnymi powodziami, jedyną opcją będzie zastosowanie paneli PCV.

Panele z polichlorku winylu można nazwać uniwersalnym materiałem, który może korygować wygląd ścian, a nawet układ łazienki. Tworzy ukryte nisze do przechowywania chemii i produktów higienicznych, ekrany pokrywające przestrzeń pod łazienką, kanały powietrzne, które pomagają w jakościowej wentylacji pomieszczenia połączonej łazienki.

Zwiększona wilgotność z dużej ilości wody w łazience wymaga obecności nie tylko wentylacji, ale także stworzenia systemu wentylacyjnego z ukrytymi kanałami powietrznymi i wentylatorem elektrycznym. Bez wentylacji, zapachy i wilgoć będą wchłaniane przez ściany łazienki Chruszczowa.

System lokalnych wyrzutów powietrza, zapewniający 3-4-krotną wymianę powietrza w obszarze muszli klozetowej i kabiny prysznicowej, okazał się bardzo dobry. Podczas remontu płaskie kanały z okablowaniem są montowane na suficie łazienki, pokryte sufitem wykonanym z płyt MDF lub płyty gipsowo-kartonowej. Bardziej poważna modyfikacja może zapewnić stabilną wentylację całego Chruszczowa, a nie tylko połączoną łazienkę.

Droższa opcja do dekoracji łazienki sufitowe są podwieszane sufity, które nadają piękny wygląd, ale koszt ich instalacji, nawet do rozmiaru 3kv.m pokojowej uzyskano zbyt wysokie, biorąc pod uwagę stan obudowy Chruszczowa.

Do wszystkich pozytywnych punktów warto dodać negatyw. Urządzenie Chruszczow wentylacja w łazience tak, że gdy źródłem zapłonu, na przykład zamykając okablowanie lub z innych powodów, w łazience jak piec, ogień wybucha natychmiast. Dlatego też okablowanie w łazience powinno być umieszczone w specjalnych metalowych tulejach węża montażowego. Nie marnuj się na naprawy bezpieczeństwa.

Najcieplejsza i najdroższa opcja naprawy łazienki w Chruszczow

Naprawa ścian i mebli połączonej łazienki Hruschevka może wydawać się archaiczna, ale umiejętnie posługując się drewnem i lakierem, można stworzyć bardzo przytulne i praktyczne opcje.

Jeśli wykonasz naprawę w łazience własnymi rękami, koszt zakupu materiału będzie niski, wykonanie prac ręcznych i podłóg drewnianych będzie bardzo kosztowne. Przy stosowaniu gotowych rozwiązań - paneli wykonanych ze zmodyfikowanego drewna, co jest mało prawdopodobne, aby naprawić hruschevka, koszt może przekroczyć szacunkowy koszt instalacji płytek o wysokiej jakości.

Drewno, nawet w warstwie lakieru są bardzo źle postrzegane w stałym kontakcie z wodą, co prowadzi do zmiany zabarwienia, pleśni i paczenia wzorów. Dlatego w naprawie połączonej łazienki Chruszczow używać takich ras jak modrzew, dąb, sosna. Niepożądane jest stosowanie brzozy lub buka. Jest to możliwe, do wytwarzania analogowego modyfikowanego drewna obejmujące puste cięcie za naprawę warstwy lakieru olej 5-6 z dokładnym wysuszeniu każdej warstwy w ciągu 2-3 dni.

 • Wnętrze połączonej łazienki z kabiną prysznicową

 • Nowoczesna renowacja małej łazienki w Chruszczow

 • Jak zrobić łazienkę w drewnianym domu

 • Jak wybrać meble łazienkowe

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

− 1 = 1

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

map