Ako si vybrať spájkovačku pre polypropylénové rúry

Ako si vybrať spájkovačku pre polypropylénové rúry

Plastové vodné potrubie je dlhé a dlho do nášho života. Nepružný atribút opravy sovietskeho bytového fondu spolu s plastovými oknami bol vodovod z polypropylénových rúrok.

Výhody polypropylénovej vodnej rúry pred oceľovými rúrkami sú zrejmé:

 • Lacnosť a široký výber materiálov;
 • Jednoduchosť prác na označovaní a zostavovaní najzložitejších a najkomplikovanejších variantov smerovania rúr;
 • Ekologická zlučiteľnosť, odolnosť materiálu voči korózii a ukladaniu solí na stenách polypropylénovej komunikácie.

Tých, ktoré v súlade s postupom únavné a časovo náročné pre inštalácie kovových potrubí možno oceniť jednoduchú techniku ​​plastických hmôt pomocou špeciálnej spájky pre polypropylénových skúmaviek.

Ak je čas na opravu bytu, rozhodne sa problém s výmenou vodovodného potrubia s plastovou komunikáciou v závislosti od túžby, peňazí a voľného času:

 • Prenájom majstra a priateľa, ktorý má skúsenosti s prácou so zariadením na spájkovanie propylénových rúrok, ktoré môžu pomôcť spojiť s pálivkou označené a nakrájané kusy plastových rúr;
 • Prenos výmeny opravy opravy "na kľúč" bez akejkoľvek túžby zaoberať sa jemnosťou montáže a spájkovania plastových jednotiek;
 • Robte všetku prácu sami.

Jednoduchosť spájania spájkovania plastových úplatkov tak, že je ťažké odolávať pokušeniu a vyriešiť problém vodovodného systému iným spôsobom ako vybrať a kúpiť spájkovačku pre polypropylénové rúry.

Suma vynaložená na nákup nástroja bude nižšia ako cena služieb majstra, ale za predpokladu, že skutočne pochopíte, ako zvoliť spájkovačku pre polypropylénové rúry. V skutočnosti je spájkovač pre komponenty propylénu a spojovacie armatúry vyhrievací prvok s termomechanickým alebo elektrickým riadiacim systémom na ohrev a indikáciu. Na ohrievač sú namontované dve dýzy, ktoré umožňujú, aby vonkajší povrch rúrky a vnútorný povrch armatúry boli súčasne ohrievané spájkovačkou. Vykurovanie trvá v priemere asi 5 sekúnd, sú časti spojené s malým tlakom rukami na nastavenie a vytvorenie silného kĺbu po dobu 2-3 sekúnd. V prípade prehriatia alebo zlisovania spojov častí je možné získať časť roztaveného plastu vo vnútri potrubia, v dôsledku čoho sa priečny rez zmenší.

dôležitý! Pri vykonávaní väčšiny spájkovacích a montážnych prác sami ste schopní osobne monitorovať kvalitu spájkovania spojov polypropylénových rúr.

Pre inovátorov a ventilátorov, ktoré sa dajú vyrábať ručne, je možné montovať ručne spájkovačku pre polypropylénové rúry. Pevnosť a trvanlivosť spájkovania závisí od dokonalosti spájkovačky a kvality polypropylénových rúrok.

Čo je dobré pre spájkovačku zostavenú vlastnými rukami?

Princíp spájkovacej liatiny je nekomplikovaný a používa princíp prilepenia vyhrievaného na teplotu mäknutia spájaných povrchov polypropylénových častí. Neexistuje vždy potreba opätovne inštalovať alebo opätovne spájkovať polovicu elektrického vedenia v dome. Niekedy je potrebné pracovať s pálivkou pre dve alebo tri pripojenia. V tomto prípade môže byť pomôcť vyhotoviť samočinné miniatúrne spájkovadlo pre polypropylénové rúry z improvizovaného ohrievača.

Pre osoby, ktoré majú skúsenosti s elektrickým vedením a zámočníckymi zručnosťami, vytvoriť malú amatérsku verziu spájkovačky pre polypropylénové rúry je záležitosťou dvoch hodín.

Spravidla sú vodné potrubia uložené v kanáloch a skryté pred očami cudzincov s obrazovkami a výzdobou, takže sa nemusíte obávať krásy a estetického vzhľadu. Ďalšou dôležitou vecou je, že nesprávne ovládanie teploty a prehriatie potrubia alebo inštalačného materiálu, dokonca aj pri malom úsilí, povedie k manželstvu. Pri spájkovaní zostáva prvou a najdôležitejšou otázkou kvalita spájania dielov.

Ak pracujete s vlastnou spájkovačkou, môžete mierne nedosiahnuť svetové štandardy vzhľadu - na tom nezáleží, pre amatérov to je povolené.

Ak chcete vytvoriť samolepiacu spájkovačku pre propylénovú rúrku, budete potrebovať:

 • Ohrievacím prvkom je žehliaca plocha z bežného elektrického železa, výhodne vo forme uzavretého hliníkového bloku s termoregulátorom a elektrickým káblom so zástrčkou;
 • trysky pre spájkovačky pre polypropylénové rúry a tvarovky požadovanej veľkosti pre vaše rúry;
 • poniklovaná skrutka-matica M8 na upevnenie dýz na ohrievači;
 • digitálny multimetr s externým teplomerom založeným na termočlánku;
 • upínaním alebo iným upínaním, ktoré umožňuje bezpečne upevniť spájkovačku na pomocnom povrchu.

Okrem teploty je dôležitá aj rýchlosť alebo vykurovací výkon povrchu pripojených častí. Ak sa polypropylénová armatúra alebo potrubie zahrieva dostatočne dlhý čas, diely strácajú tvar a geometrické rozmery pod vplyvom teploty.

Preto na rýchle roztavenie povrchu o priemere 15-30 mm je potrebný výkon 700-900 W, čo zhruba zodpovedá maximálnemu výkonu ohrievača železa.

Zhromažďujeme domáce pre propylenové spojky:

 1. Vo vzdialenosti 30-40 m od provy hliníkového podošvy vŕtať priechodným otvorom s priemerom 8 mm a so skrutkou a maticou pre pripojenie potrubia trysky a montáž ohrievača substrátu;
 2. Železný gombík namontujeme na ohrievač podošvy tak, aby neobmedzoval prístup k pevným dýzam;
 3. Zapojujeme vedenie do kontaktov ohrievača železa;
 4. Pripojíme sa do siete a pomocou multimeteru, digitálneho teplomeru a regulátora na žehličke nastavíme teplotu na 265oS.

Použite svorku na upevnenie improvizované spájkovanie polypropylénových trubiek, čo umožňuje spájkovať zložky samy o sebe, bez asistenta, rukoväť možno tiež vykonať sami pre najväčšie pohodlie a minimálne riziko popálenia.

Ktorá spájkovačka pre polypropylénové rúry je lepšia

Vždy sa myslelo, že najlepším nástrojom je profesionálna verzia, určená na dlhodobé používanie a s vysokými parametrami na spájkovanie propylénových rúrok. Profesionálna spájkovačka pre polyetylénové rúry predpokladá:

 • Použitie trysiek materiálov odolných voči dlhodobému ohrevu s vysokou tepelnou vodivosťou, ktoré nelepia na vyhrievaný povrch polypropylénovej časti; zvyčajne používajte mosadzné alebo medené dýzy pokryté teflónom alebo uhlíkom;
 • Jednoduchá a pohodlná výmena dýz na prírube ohrievača, nastavenie je potrebné nastaviť pre hlavné rozmery potrubia - od 16 do 160 mm;
 • Kovový povrch dýz poskytuje vysokú rýchlosť zahrievania častí polypropylénu;
 • Prítomnosť stabilizátora výkonu ohrevu a automatické riadenie teploty umožňujú udržať horúci spájkovací želec tak dlho, ako chcete, bez rizika poruchy vykurovacieho telesa.

Požadované atribúty profesionálnych modelov spájkovačky sú ľahko odnímateľný stojan a skladovacia skrinka a nosenie zariadenia s príslušenstvom.

Pre informáciu:! V pôvodných modelov spájkovanie, na rozdiel od falzifikátov, označovanie a informácie o modeli aplikovaného na typografické spôsobom telesa alebo na kovovú oblátky, spájkované pevne v plastu. Pri falšovaní je nálepka lepená v podobe metalizovanej nálepky a ľahko sa oddelí od puzdra spájkovacej lišty.

Napríklad známa verzia spájkovačky pre polypropylénové potrubia dytron alebo ditrón - niekto podobný. Je pochválený za spoľahlivosť a pohodlie pri práci, nenáročnosť a pevnú konštrukciu. Pri spájaní častí propylénu, čas prechádza druhým, musíte rýchlo dať, pustiť alebo dokonca hodiť dlaň na stojan a to prakticky neovplyvňuje jeho výkon. V rade DYTRON tri modely:

 • Napájacie napätie 850 W, ktoré sa najčastejšie používa pri opravách bytov, sa používa pre polypropylénové rúry s priemerom do 36 mm;
 • Výkon 1200 W - pre polypropylénové rúry s priemerom do 160 mm;
 • S ohrievačom vo forme tyče s výkonom 650 wattov.

K spájkovačkou pripojenú k drieku zmeny, ktoré môžu byť zahrnuté od 3 do 12, pre rezanie polypropylénové úrovne trubice nožnice budovy, rukavice a stojana. So všetkými výhodami stojí za zmienku jeden negatívny bod - samozrejme predražené spájkovadlo.

dôležitý! Takéto zariadenia sú navrhnuté na mnoho hodín prevádzky, ale v každom prípade vyžadujú starostlivú starostlivosť o nelepivý povlak na tryskách. Teflón je veľmi citlivý na škrabance a štiepky, preto nie je potrebné používať pevné alebo kovové predmety, okrem handier.

Ale aj profesionáli, ktorí sa zapájajú do spájkovacích vodovodných potrubí, nie vždy hľadajú kúpiť spájkovačku pre polypropylénové rúry v nákladnom profesionálnom prevedení. Mnohé z rozpočtových modelov, zostavené z čínskych alebo tureckých komponentov, fungujú rovnako ako modely značky.

Vezmite napríklad typický opravárenský pracovník - spájkovačka pre polypropylénové rúrky "Soyuz":

 • Vysoký výkon ohrievača - až 2 kW;
 • Súprava obsahuje šesť typických dýz s priemerom od 20 do 63 mm;
 • Spájkovacia žehlička je navyše vybavená šesťhranom - kľúčom na výmenu pracovného nástroja, stojanom na prístroj a puzdrom.

Dĺžka napájacieho kábla je len 130 cm, čo zjavne nestačí na prácu. Táto veľkosť je však typická pre modely s rozpočtom, zatiaľ čo profesionálne spájkovačky majú plnú veľkosť 2,5-3,5 m. Systém "Soyuz" je vybavený systémom regulácie vykurovania v dvoch režimoch a dvoma farebnými indikátormi - zeleným a červeným, druhý sa rozsvieti pri zapnutí vykurovania automatikou.

Spájkovačka je vybavená všetkým potrebným pre úspešné spájkovanie polypropylénových trubiek, takže je ťažké povedať - či sa priplatiť za ďalšie príslušenstvo ako je tomu v prípade drahších modelov spájkovanie.

 • Ktoré zariadenie na zváranie polypropylénových rúrok si vyberiete

 • Ako si vybrať elektrickú pílu pre dom a vilu

 • Ktoré zváracie stroje sa rozhodnú pre letné sídlo

 • Ktoré termo zbraň si vyberiete

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

8 + 1 =

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

map