Zámok garážovej brány

Zámok garážovej brány

Každý vie, že na zabezpečenie spoľahlivej ochrany všetkých priestorov je potrebné inštalovať kvalitný zámok. Ak hovoríme o garážových zámkoch, potom je inštalovaný na bráne alebo priamo na bráne. Tiež je potrebné vziať do úvahy hmotnosť garážových dverí, ak si kúpite malý a slabý zámok, nemôže vydržať zaťaženie. Zamerajte sa na upevnenie a pevnosť priečnika.

Doteraz je trh s predajom výrobkov veľmi špecifický a nepredvídateľný, pojem "kvalita" je veľmi roztiahnuteľný, takže sa nie vždy spoliehate na zahraničné firmy, ale nie sú vždy spoľahlivé. Hustá konštrukcia môže urobiť málo známu firmu.

V tomto článku nebudeme hovoriť o zámok, pretože nie sú známe pre svoju spoľahlivosť, môžu byť inštalované ako možnosť, ale nie ako základná ochrana. Horné zámky sa používajú oveľa častejšie ako závesné zámky a to už veľa hovorí.

Zámky garážových brán pre kovové dvere

Horný zámok je veľmi populárny a nie je to zvláštne, pretože je už dlho na trhu. Ale za tak dlhý čas sa mnohí z ich druhov množili. Je tiež povzbudivé, že v takom dlhom časovom období je ich spoľahlivosť oveľa vyššia ako predtým.

Ale ako vyzerá fakturačný hrad? Aký je jej pracovný princíp? Horný zámok je druh krabice, ktorá je inštalovaná priamo vo vnútri brány. Preto bol dizajn réžie a prijal meno.

Niekto by mohol povedať, že takýto druh zámku odpisuje fixáciu z mortistických modelov. Ale to nie je tak, aj keď sú trochu podobné, napríklad mechanizmom. Napriek tomu sú zámky nad hlavou upevnené iba na vnútornej strane brány pomocou dosky.

Samotné zámky môžu byť rôzne. Pri ich výrobe sa používajú rôzne materiály, veľa závisí od ceny a od výrobcu. Koniec koncov, také zámky sa používajú nielen v oblasti garáží, ale tiež môžu byť spoľahlivo chránené v bankových dverách.

Sprievodca sprievodnej garáže je často používaný na zaistenie bezpečnosti vašej garáže.

Niektoré nevýhody a výhody horných zámkov

A hoci môžete veľa hovoriť o štruktúrach nad hlavou, majú svoje výhody a nevýhody. Teraz sa pozrieme na niektoré z nich:

výhody:

 1. Pre mnohých je rozhodujúcim faktorom jednoduchosť inštalácie. Táto výhoda má tento typ zámkov, pretože pre inštaláciu stačí umiestniť na povrch vnútornej časti brány krabicu so zámkovým mechanizmom. To umožňuje inštaláciu zámku nielen profesionálom a kvalifikovaným odborníkom, ale aj bežným ľuďom, samozrejme, ak sa poradíte s pánom, lebo brána sa líši od všetkých a umiestňovanie by malo byť zvolené ako najvhodnejšie a najbezpečnejšie.
 2. Zámok garážových dverí má robustné celistvé a kompaktné telo, v dôsledku čoho je dizajn priľnavý k povrchu brány. To zase dáva tuku v oblasti bezpečnosti.
 3. Pravdepodobne každý mal to, že zámkový mechanizmus nezostal v poriadku, alebo sa všeobecne zlomil. Niekedy bolo potrebné prísť o dosť času na to, aby ste nahradili alebo opravili hrad. Závesné zámky sa však od ostatných líšia tým, že sa ľahko rozoberajú a opravujú pri rozbití. Dokonca aj nahradenie zámku môže byť vykonané bez ťažkostí.
 4. Tiež štruktúra samotnej konštrukcie slúži ako ochrana, pretože po jej pripevnení k vnútornej časti brány a umiestneniu dosky poskytnete maximálnu vzdialenosť od vonkajšieho vplyvu na mechanizmus. Navyše to všetko je uzavretý priestor s hrubým materiálom.
 5. Mnohé používajú hlavové zámky, ktoré ich kombinujú s dvoma alebo tromi posuvnými alebo klinovitými konštrukciami a zároveň vytvárajú dodatočnú ochranu pred nepozvanými hosťami.

nevýhody:

 • v tomto type zámku máte možnosť použiť dvojposchodovú verandu;
 • musíte sa opatrne starať o zámok, mazat ho a samotný kľúč, alebo si kúpiť nákladnú a spoľahlivú konštrukciu vysoko kvalitného materiálu;
 • Samotný zámok pre garáž nemá krásny estetický vzhľad. Preto, veľa opatrní majitelia garáží, vyberte krásne, ale nie tak spoľahlivé zámky.

Horný zámok pre garáž

Mnohé zámky a mechanizmy sú rozdelené podľa rôznych kritérií a spôsobov ich použitia. Horné zámky nie sú výnimkou, pretože horné zámky sú dobrou ochranou, ale neodporúča sa používať tento druh ochrany ako hlavný.

Často sa inštalujú na garážové brány. Ak preskúmate niektoré odporúčania odborníkov, môžete ihneď poznamenať, že použitie zámku je oveľa lepšie ako zámok valca.

Vezmite na vedomie skutočnosť, že musíte zakúpiť závesné zámky tak, aby boli odomknuté len pomocou kľúča, vyčerpaného aj vonku. Ak nepredpokladáte takú jemnosť, pravdepodobnosť hackovania a krádeže auta bude dosť vysoká.

Dôležité! Nikto neodporúča nákup a inštaláciu lacných zámkov. Ale ako lacné návrhy sú horšie než drahé? Pri ich vývoji často používajú lacné a krehké materiály, čo môže viesť k rýchlemu rozpadu.

Aj úroveň zabezpečenia celej miestnosti je znížená. Aby ste sa vyhli nedorozumeniam alebo zbytočným problémom, pred zakúpením požiadajte o certifikát kvality. Pozorne si ho prečítajte, ak je to známy výrobca, prečítajte si recenzie zákazníkov.

Hrady často používajú hliník alebo mosadz - to znamená, že bezpečnostná úroveň v strednej alebo dolnej časti. Je zvažovaný oveľa kvalitatívnejší cast cast. Na ďalšej fotografii uvidíte.

Avšak liatina je nestabilná voči teplotným zmenám, pretože obsahuje vysokú hladinu uhlíka, čo ju robí krehkým. Aj keď to všetko závisí od percentuálneho podielu uhlíka. Môže to byť 2,6-6,67, ale aj pri najnižšom pomere uhlíka v liatine je ocel päťkrát menšia. Oprava trhlín v liatine bude takmer nemožná, je veľmi zle pripravená a spájaná. Ako možnosť, budete musieť nájsť profesionálnu zváračku, ale oprava bude drahá, čo nebude stáť za to. Lepšie je len kúpiť nový.

Môžete sa pokúsiť pripraviť trhliny sami. Nezabúdajte však, že musíte starostlivo variť, pretože veľmi často, keď sa opravárenské práce nevykonáva správne, liatina umožní ďalšie praskliny na všetkých stranách. Takže sa s ňou zaobchádzajte veľmi opatrne a nastavte to čo najviac od vonkajšieho vplyvu prostredia.

Výsledok

V tomto nie veľmi rozsiahlom, ale informatívnom článku sme sa dozvedeli o zámkoch nad garážou. Berúc na vedomie niektoré výhody a nevýhody, je ľahké vidieť, že plusy sú oveľa väčšie ako menšie nevýhody. Aby ste zabezpečili, že tento typ zámkov je vysoko kvalitný, navštívte najbližšie garáže, pretože tento typ zámku je veľmi často používaný. Pozorne sa pozrite na jeho princíp fungovania, potom označte miesto vášho budúceho hradu. Aj garážové zámky majú vlastnosť zlyhania, takže pred zakúpením sa obráťte na konzultanta o možnosti opravy výrobku alebo výmeny opravných dielov. A nezabudnite, že vaša voľba závisí od bezpečnosti nielen vecí a nástrojov, ktoré sú v garáži, ale aj samotného auta.

 • Utesnenie garážových dverí vlastnými rukami

 • Integrujte z vlnitej lepenky svojimi vlastnými rukami

 • Garážové brány «Hörmann»

 • Ktoré garážové slučky sú lepšie

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

79 − = 73

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

map