Mahzenin dış duvarlarının su yalıtımı

Mahzenin dış duvarlarının su yalıtımı

Mahzenin ana düşmanlarından biri nemdir. Bu nedenle su yalıtımı için her türlü çaba gösterilmelidir. Özellikle dış ve iç yapmak için çeşitli yollar vardır. Bu makalede, mahzen duvarların su yalıtımı dışardan nasıl yapıldığını anlatırız. Mahzeni içeriden su yalıtımında da kullanılan modern su yalıtım malzemeleri hakkında bilgi edineceksiniz.

Nemlilik nedenleri

Nem ile etkili bir şekilde nasıl mücadele edeceğinizi bilmek için, görünümünün nedenlerini öğrenmeniz gerekir. Bazı durumlarda su yalıtımı yapılır, ancak bodrumda nem bulunur. nedeni, mevcut su yalıtımı düzgün yığılmış ve bu nedenle vakıf nem geçmek başladığını olabilir. Diğer şeylerin yanı sıra, su yalıtım yıl sonra, ana görevi yerine getirmemesi doğru şekilde yüklendiğinden, ancak yapılabilir. Bu bölgedeki yeraltı arttı ve onlar mevcut koruma akıp gelmiş olduğu gerçeği ile tetiklenebilir.

Ayrıca, neden yanlış üretilmiş veya hasarlı alan olabilir. Sonuç olarak, çatıdan akan su temele sızıyor. Elbette, böyle bir sorunu çözmek çok sorunlu olabilir, ya da çok fazla çaba gerektirecektir. Aşağıda bu çalışmanın nasıl yapıldığını tarif edeceğiz.

Bodrum - kondensatta nem oluşumu için bir başka sebep daha var. Sıcaklık farkı nedeniyle oluşur. Örneğin, bodrumda, ısıtma sistemi yanlış şekilde tasarlanmıştır. Sıcak hava akımları daha az ısınma ile etkileşir ve bundan dolayı bodrum duvarlarında yoğunlaşma oluşur. Bu durumda, ideal çözüm mahzenden dışarıdan su yalıtımı yapmaktır.

Su yalıtımı türleri

Bugün, mahzenin içeriden ve dışarıdan farklı tipte su yalıtımını biliyoruz. Her durumda, duvarların dış yalıtımı çok daha etkilidir. Çeşitlerden biri dikey su yalıtımıdır. Binayı yeraltı sularından korumak için gerekli olduğu durumlarda kullanılır. Özellikle nemin bodrumun tuğla duvarlarının çatlaklarından sızdığı durumlarda. Ayrıca, temelin yerleştirme noktalarından nem geçebilir. Bugün, bu tür materyaller ve teknolojiler bodrum katının dikey su geçirmezliğini düzenlemek için kullanılıyor:

 • Enjeksiyon.
 • zar
 • Obmazochnaya.
 • Polimer alçı bileşikleri.
 • Sıvı cam veya kauçuk uygulaması.

Başka bir tür su yalıtımı da vardır - yatay. Bu tip yalıtım, bodrum katının akifer ile aynı seviyede olması durumunda gereklidir. Bu durumda, sıvı odaya sızabilir. Bu yöntem, bodrumun su sızıntısından korunmasına izin verir. Bu durumda, bu teknolojiler bilinir:

 • Haddeleme malzemeleri.
 • Polimer bileşimlerinin dökülmesi.

Şimdi, bu uygulamanın veya bu tür bir su yalıtımının özelliklerini göz önünde bulundurun.

Kaplama yalıtım

İç su yalıtımı ve harici bitümlü macun kullanımı ile gerçekleştirilebilir. Bu teknoloji, yüksek yapışma ile karakterizedir. Bu sayede bodrumun temeli nem penetrasyonundan güvenli bir şekilde korunacaktır. Su yalıtım kaplaması yapmadan önce, bu tür işlemlerin yapılması gerekir:

 • Duvarın yüzeyi her türlü kirden tamamen temizlenir. Bu toz, gres ve diğer kirletici maddeleri içerir.
 • Keskin çıkıntılar varsa, bunların yuvarlatılması gerekir. Ayrıca, büyük kusurlar ortadan kaldırılmalıdır.
 • Bloklar arasında çatlaklar varsa, hepsi özel bileşiklerle kaplanmalıdır.
 • Duvarda kabuklar veya genişlemiş çatlaklar varsa, o zaman bir çimento bulamacı gerekli olacaktır.
 • Mastiğin yüzeydeki yapışma kalitesini arttırmak için, duvar özel bir astar ile işlenmelidir.
 • Daha sonra, mastik altında bitüm verniği uygulayın. Bir büzücü maddeye dayanmalıdır.
 • Şimdi tüm malzemeleri karıştırın ve ilk kat bitüm mastic'i duvara uygulayın.
İpucu! En iyi sonucu elde etmek için duvarın iki veya üç katmanla işlenmesi önerilir.

Meşe yalıtımı

Oakleychnaya duvarların su yalıtımı rulo malzemelerin kullanımını gerektirir. Bu durumda, bir ruberoid, bir linocut, bir hidroizol ve benzerleri kullanılır. Bu tür malzemeler üzerinde yüzeyli bir yüzey vardır. Isıtıldığında, duvarın dış yüzeyine yapıştırılır. Isıtma, özel bir gaz brülörü ile gerçekleştirilir. Ayrıca, yapıştırılmış yüzey bir brülör kullanılmadan yapılabilir. Yapıştırmak için bitüm veya özel yapıştırıcı kullanılır. Kendinden yapışkanlı bir tabakaya uygulanır ve bundan sonra her şey doğrudan duvara sabitlenir.

Penetran yalıtım

Penetran su yalıtımı ayrıca nemin olumsuz etkilerine karşı güvenilir koruma sağlar. Bu yöntemin olumlu yönlerini vurgulamak önemlidir:

 • Toksisitenin yokluğu.
 • Çevre için tamamen güvenli.
 • Artan verimlilik.
 • Kurulum işlerinin basitliği.
 • Bina ve bodrum duvarları için ek bir takviye görevi görür.
 • Mükemmel nüfuz eder.
 • Uygun fiyat.
 • Uzun hizmet ömrü.

Bodrumun nüfuz eden su yalıtım malzemesi için beton veya sıvı cam esaslı karışımlar kullanılır. Sıvı cam çok talep görüyor ve şaşırtıcı değil. Sıvı su yalıtımı teknolojisi aşağıdaki gibidir. Her şeyden önce, duvarların yüzeyi toz, kir, harç, leke, yağ ve diğer kirleticilerden temizlenir. Ayrıca, beton metal bir fırça ile temizlenmelidir. Bir sonraki adım, bir su yalıtım malzemesi hazırlamaktır. Hazırlık için daima üreticinin talimatlarını kullanın. Bileşimi duvara uyguladıktan sonra yaklaşık 6 saat kurumaya bırakın. Bundan sonra ikinci bir katman uygulayabilirsiniz.

Su yalıtımı ile dış işlerin sırası

Bina zaten inşa edilmiş ve çalışıyorsa, dış su yalıtımı üzerindeki çalışma böyle bir sıraya bakacaktır. Başlangıç ​​olarak, tüm intikamı ortadan kaldırmak gerekir. Bunu yapmak için bir zımba ya da bir kırıcıya ihtiyacınız var. Bu araçlar mevcut değilse, o zaman bir kazayağı ve büyük bir balyozla her şeyi terletmeniz ve kırmanız gerekir. Tabii ki, iş kolay değildir ve çok fazla iş gerektirir.

Kör alan tamamen çıkarıldığında, dış duvarların çevresi boyunca bir siper kazmak gerekir. Genişliği, işi özgürce yapabileceğiniz şekilde olmalıdır. Genellikle yeterli genişlik 700 mm'ye kadardır. Derinliğe gelince, bodrumun en altına inmelisin. Kural olarak, temel toprak seviyesinden 1500 mm'ye kadar bir derinliğe sahip olabilir.

Hendek tamamen kazıldığında, mevcut su yalıtımının analizi yapılır. Su yalıtımını tamamen değiştirmek genellikle gerekli değildir. Bu durumda, sadece onarımları yapmanız gerekir. Fakat iş için duvarlara önceden uygulanmış olan malzemeyi kullanmalısınız. Mevcut su yalıtımının büyük sorun alanlarını görürseniz, tam bir yedek gerekli olacaktır. Örneğin, binanın taslağı nedeniyle çok sayıda çatlak veya her türlü hasar.

Eski izolasyonun sökülmesi çok zahmetli bir iştir. Her şeyden önce, eski yalıtımı büyük hasarların olduğu yerlerde çıkarmak gerekir. Ayrıca, yüzey toprak ve diğer kirleticilerden temizlenir. Belirli bir malzemenin kullanımı için teknolojiye göre, duvarların yüzeyine bir kaplama veya kaplama malzemesi uygulayın. Gerekirse, yalıtım birkaç kat halinde uygulanabilir.

Su yalıtımı olmasaydı çok daha kolay. Bu durumda, tüm çalışmalar kesinlikle bu makalede açıklanan teknolojiye göre yapılır. Sizin için gerekli olan tek şey bodrum için uygun su yalıtım malzemesini seçmektir. Tüm işlerin sonunda, tüm topraklar yine siperlere yerleştirilir ve iyi bir şekilde korunur.

İpucu! Yeni kör alanı doldurun, siperi doldurduktan hemen sonra acele etmeyin. Toprak iyi yerleşmeli. Bir kereden fazla dökmeniz gerekebilir.

Sonuç

Bu yüzden, su yalıtımı dışardan nasıl yapıldığını öğrendik. su geçirmez kaplama teknolojisi daha yüksek derecede temel yalıtımı içinin aynıdır. bu makaleye ek olarak, aynı zamanda açıkça bodrum yalıtımı tüm süreçleri görebilirsiniz videoyu görmek hazırlanan sunuyoruz.

 • Claydite beton bloklarının ısı yalıtımı

 • Alçıpan kemerler

 • Beton duvarlar için kalıp

 • Evin duvarlarının yapımı için kalıp

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

54 + = 59

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

map