Altana z pni drzew własnymi rękami

Altana z pni drzew własnymi rękami

Pawilony z pni drzew mogą być urządzone w różnych stylach, z uwzględnieniem projektu reszty lokalu, a także osobistych preferencji właściciela strony. Przeanalizujmy różne warianty altan, przydzielimy ich charakterystyczne cechy.

Azjatycki styl

Odpowiada on takim ogrodowym domom, które powstają w chińskim i japońskim stylu wnętrza. Pomiędzy stylem istnieje znaczne podobieństwo, dlatego niektórzy właściciele stron wiejskich, którzy nie mają doświadczenia w sztuce wnętrz, mylić je ze sobą. Powodem tego podobieństwa jest to, że w architekturze japońskiej istnieje sporo elementów zapożyczonych z chińskiej mody.

Rada! Budując chińską altanę, szczególną uwagę należy zwrócić na dach. Jest uważana za wizytówkę tego wewnętrznego kierunku, sprawia, że ​​dom jest rozpoznawalny.

Na przykład kształt dachu można wybrać w postaci czterech lub sześciu powierzchni, tworząc dla niego dwie warstwy. Jako obowiązkowy element takiej konstrukcji, wybierzmy wygięte krawędzie na stworzonym dachu.

Trzeba zwrócić uwagę, że przy dekoracji klasycznej budynek zdobią wizerunki bajecznych smoków, a także dekoracyjne latarnie, uzupełnione czerwonymi pędzlami.

Japońska architektura

Pomimo podobieństwa do chińskiej architektury, istnieje w tym kierunku wewnętrznym i jego charakterystycznych cech. Na przykład istnieją różnice w projekcie budynku. Kultura japońska zakłada powściągliwość, proste linie, delikatne kolory, gładkie powierzchnie. Zbuduj takie pawilony z pni drzew (na zdjęciu), a następnie pomaluj w kolorze brązowym, czarnym lub ciemno wiśniowym.

Uwaga, proszę! Styl japoński wymaga minimalnej liczby elementów dekoracyjnych.

Na przykład, możesz użyć lnianych gładkich zasłon jako elementu dekoracyjnego, a także wybrać meble z ciemnego drewna, rozkładając miękkie poduszki na kanapie, w kolorze podobnym do zasłon.

Oryginalna altana z pni drzew własnymi rękami, japońskie i chińskie odmiany, przydatne wskazówki dla początkujących, znajdziesz to wszystko w fragmencie wideo

Rosyjski i ukraiński styl projektowania

Takie opcje projektowania werand letnich pochodzą z XVIII i XVII wieku. Są podobne do sposobu, jaki był typowy dla ówczesnych chłopów.

Wyrażenie "styl ukraiński" jest uważane przez projektantów za wersję białego domu z dachem krytym strzechą, a obok niego znajduje się ogrodzenie z wikliną, na którym znajdują się donice i słoiki. Specjaliści pracujący w "stylu ukraińskim" starają się wykorzystać te jasne i charakterystyczne cechy kierunku wewnętrznego do dekorowania altan.

Rada! Aby stworzyć maksymalne podobieństwo do stylu ukraińskiego, dach altany pokryty jest słomą. Stoiska składają się z połowy kłody, demonstrując prymitywność architektury ludowej.

Z pewnością teraz pojawiły się pewne dodatkowe szczegóły w tym wewnętrznym kierunku. Na przykład, zamiast ciężkich kłód, dziś wybiera się deski z desek, co znacznie upraszcza zadanie konstruktorów i projektantów, a ponadto czyni konstrukcję bardziej lekką i przestronną.

Uwaga, proszę! Ukraiński trend obejmuje szczegóły "bawiąc się". Na przykład możesz stylizować grill lub grill z ukraińskim piecem, zrobić prawdziwe ogrodzenie wokół altanki, dekorując je kilkoma elementami dekoracyjnymi.

Rosyjskie letnie pergole

Obszar ten obejmuje kilka różnych wariantów letnich budynków. Styl rustykalny zakłada maksymalne podobieństwo letniej werandy z wiejską chatą. Zastanówmy się nad jego charakterystycznymi cechami nieco później, najpierw wyodrębnimy bojarski design, który uderza w różnorodność pięknych i złożonych rzeźb.

Do produkcji takich altan wybiera się drzewo "okrągłe" lub kwadratowe. Ażurowa rzeźba służy do ozdabiania ogrodzeń i filarów.

Ponadto styl bojarski jest odpowiedni i rzeźbione piękne kolumny, a także dekoracyjne luki tworzone pod dachem. Dekorując wnętrze pomieszczenia, profesjonaliści polecają wybór elementów wystroju, zbliżonych do kierunku ukraińskiego.

Rada! Na werandzie boyar zamiast paleniska można stworzyć imitację prawdziwego rosyjskiego pieca.

Meble lepiej wybrać z desek, dodając obraz starego samowara, pięknej ceramiki, żelaza.

Rustykalny design

Jest to rodzaj rustykalnego kierunku projektowania wnętrz. Jeśli Prowansja pochodzi z Francji, kraj pojawił się w Ameryce, to styl rustykalny nie ma pewnej "ojczyzny", jest zbiorowym obrazem wiejskiego stylu życia.

Prowansalski kierunek nie wymaga użycia jaskrawych kolorów, powinny być blade, jakby spalone pod palącymi promieniami jaskrawego letniego słońca.

Rada! W przypadku Prowansji, jako dominujący kolor, specjaliści od wnętrz wybierają bieli.

Przy wyborze mebli do Prowansji preferowane są lekkie meble z wikliny wykonane z naturalnego rattanu lub produkty, które używają kucia artystycznego, malując wszystkie elementy w kolorze białym.

Podczas selekcji tekstyliów dla Prowansji, eksperci wnętrz polecają wybór pięknych tkanin, które mają mały kwiatowy nadruk. Na przykład w Prowansji odpowiednie lniane zasłony, miękkie poduszki do mebli, obrusy. W razie potrzeby można również ozdobić kwiatowymi doniczkami, umieszczając w nich kwiaty curlingu.

Wniosek

Niezależnie od tego, jaki styl zaprojektujesz na letniej werandzie, spróbuj uwzględnić wszystkie charakterystyczne detale wybranego stylu. Na przykład dla Prowansji ceniona jest naturalność i naturalność, a w chińskich pawilonach próbują stworzyć luksusowe środowisko. Każdy kierunek wewnętrzny można "rozcieńczyć", łącząc kilka stylów projektowych naraz

  • Arbor z palet własnymi rękami

  • Jak zbudować piwnicę pod stodołą

  • Jak zbudować altanę w kraju

  • Altanka w stylu orientalnym

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

18 − = 14

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

map