Bramy wykonane z drewna

Bramy wykonane z drewna

Każda prywatna posiadłość, czy to domek, czy domek, potrzebuje ochrony. W tym celu dobry drewniany płot jest świetny. Ale jakiego rodzaju płot będzie kosztować bez bramy? Najlepszym wejściem do takiego ogrodzenia jest drewniana brama. Produkt wykonany własnoręcznie ozdabia nawet najprostsze ogrodzenie.

Zalety bram drewnianych

Do bramy można użyć prawie każdego rodzaju drewna. Ale żywotność różnych rodzajów drewna nie jest bardzo różna. Wiele niedrogich ras jest bardzo wytrzymałych i będzie służyć jako brama przez ponad rok.

Optymalnym wyborem dla podobnego produktu jest modrzew. Skały iglaste są bardzo mocne, były używane od wielu stuleci w budownictwie i tylko wzmacniają swoje pozycje w tym obszarze. Drewno modrzewiowe jest odporne na gnicie i wilgoć.

Pomimo niskiego kosztu i estetycznego wyglądu drewno ma wiele istotnych wad:

 • niska wytrzymałość;
 • krótki okres użytkowania - od 5 lat;
 • niska odporność na pożary.
Ważne! Aby poprawić wydajność drewna, można użyć różnych technik, takich jak: połączenie drewna i metalu, obróbka za pomocą środków zmniejszających palność i tak dalej.

Często, aby zwiększyć siłę bramy, ich rama jest wykonana z metalu. To nie tylko poprawia wydajność drewna, ale także nadaje bramie niepowtarzalny wygląd.

Rysowanie

Przed rozpoczęciem oznaczania materiału na bramę, musisz zmierzyć miejsce do ich montażu. Nawet niewielkie rozbieżności w wielkości mogą być obarczone wadami w pracy furtki. Dlatego wszystkie usterki w ogrodzeniu należy wyeliminować przed zainstalowaniem bramy.

Zwróć uwagę! Podczas projektowania ogrodzenia nie zapomnij pozostawić odległości między drzwiami a ziemią. Jest to konieczne dla wygody obsługi bramy.

Po zmierzeniu otworu należy obliczyć całkowitą szerokość bramy i szerokość każdego liścia. Najlepiej jest utworzyć rysunek lub rysunek. Pozwoli to na uwzględnienie wszystkich funkcji ogrodzenia i zainstalowanie drewnianej bramy z zawiasami bez błędów.

Szerokość przyszłej bramki zależy w dużej mierze od następujących czynników:

 • Dostępność i marka urządzenia. Im większy samochód - tym szersza brama. Jeśli garaż lub parking dla samochodów znajduje się na terenie budowy, brama musi mieć zapas w zakresie 50-100 cm podczas manewrów podczas odprawy i parkowania.
 • Budynek i ogród. Jeśli twoja działka ma ogród i jest aktywnie używana, wtedy szeroka brama będzie bardzo przydatna. Do importu nawozów, sadzonek lub gruntów stosuje się duże samochody. To samo dotyczy przywozu materiałów i maszyn budowlanych.
 • Odległość od bramy do drogi. Budując bramkę, należy wziąć pod uwagę odległość do drogi - jeśli jest duża, rozmiar drzwi może być nieograniczony. W przeciwnym razie brama może przeszkadzać w przejściu pojazdu.

Jeśli nie wiesz, jaki rozmiar struktury jest wymagany dla twojej witryny - użyj standardowego rozmiaru (3-4 metry).

Przygotowanie i obliczenie materiału

Przy obliczaniu wysokości bramy warto odstąpić od wartości 120 cm, wielkość jest uważana za minimalną. Może się różnić w zależności od wysokości ogrodzenia i innych warunków. Oprócz drzwi, bramy potrzebują wsparcia. Ich wysokość powinna być większa niż wysokość bramki o co najmniej 1 metr. Ta różnica jest zanurzona w glebie dla stabilności strukturalnej.

Do budowy potrzebne będą kwadratowe pręty o przekroju 4 cm, które będą służyć jako rama do przyszłych bram. W tym celu możesz użyć metalu, ale potrzebujesz wiertła, aby zrobić dziury. Najlepszym materiałem na podpory bramowe jest dąb - jest to jedna z najsilniejszych i odpornych na wilgoć skał.

Do obudowy ramy bramy stosuje się ogrodzenie o przekroju od 3 do 5 cm. Oprócz drewna potrzebne są:

 • Espagnolet lub zamek (dla furtki, jeśli jest obecny);
 • zawiasy do zamka;
 • zadaszenia (liczba zależy od projektu);
 • śruby lub gwoździe.

Zablokowanie bramy jest opcjonalne - ale zwiększy to bezpieczeństwo witryny. Do cięcia materiału potrzebna będzie elektryczna wyrzynarka. Oprócz tego do zbudowania bramy potrzebne będą następujące narzędzia:

 • wiertło;
 • złom;
 • wiertarka i śrubokręt;
 • samolot;
 • poziom i taśma pomiarowa.

Większość narzędzi znajdzie się w domu prawie dla każdego. Brakujące elementy można łatwo wynająć, co zaoszczędzi wiele na budowie bramy.

Montaż podpór

Przed zainstalowaniem podpór bramowych konieczne jest przygotowanie gleby w miejscu pracy. Do tego użyj łopaty, grabi i innych narzędzi ogrodowych. Glebę wykopuje się na głębokość 20 cm, w zależności od gleby. Podczas instalacji podpór bramnych należy usunąć duże kamienie i kłącza roślin. Następnie ziemia jest zrównana z grabiami. Na biegunach są zainstalowane kołki - kołki, pomiędzy którymi jest naprężony sznur.

Jeśli instalujesz podpory do bram z drewna - przed kopaniem należy je zaimpregnować antyseptycznie. Część zanurzona w ziemi jest obrabiana za pomocą mastyksu lub żywic. Chroni to drewno przed gniciem i wilgocią.

Dla pirsów kopiących doły z 1 metra, głębokość jest uważana za minimum dla długiej pracy. W dolnej części dołów wylej piasek, warstwę 10 cm, a następnie rozlać go wodą i ubijakiem. Kiedy woda lekko się wchłonie - zanurz filary. Muszą pokrywać się ze sobą w wysokości do 5 mm. Oznakowanie podpór jest weryfikowane przez poziom wody i naciągniętą nić. Pionowe położenie biegunów jest sprawdzane za pomocą pionu.

Kiedy słupy znajdują się w dołach, wpada w nie kruszony kamień, o grubości 25 cm, a na gruz wylewa się betonowy roztwór (1 część cementu na 2 części piasku).

Niedogodne jest przeprowadzanie instalacji podpór dla jednej osoby. Praca nie wywoła żadnego dyskomfortu - skorzystaj z pomocy znajomego lub zatrudnij pracownika. Nawet w celu wsparcia podpór podczas zalewania cementu potrzebna jest pomoc drugiej osoby.

Ważne! Jeśli używasz bardzo masywnej bramy z metalowymi częściami konstrukcji, lepiej jest użyć betonu lub cegły na podporach. Takie słupy stoją znacznie dłużej niż te drewniane.

Po wyschnięciu roztworu można przystąpić do montażu klap. Jeśli nie jesteś pewien wytrzymałości betonu - odczekaj jeszcze kilka dni. W przeciwnym razie podpory nie będą wspierać ciężaru drzwi, a beton pęknie.

Aby przekazać bramy i podpory do fortecy, belka wspierająca jest przymocowana od góry. Służy jako krawędź sztywności strukturalnej i zmniejsza obciążenie klap do podpór.

Rama bramy

Aby utworzyć. Rama powinna być oznakowana i tarcicy w zależności od wielkości otworu. Powstałe pręty układane są na płaskiej powierzchni w kształcie prostokąta. Gładkość twarzy jest sprawdzana przez poziom

Zwróć uwagę! Rama bramy może być wykonana z rury metalowej lub stalowej. Wymaga to jednak spawarki.

Jeśli nie wiesz, jakie rozmiary i materiały należy zastosować do bram i podpór - zobacz recenzję wideo produktu wykonanego przez Ciebie:

W rogach prętów wywierć otwory za pomocą wiertarki i zamocuj je nagelsami, gwoździami lub wkrętami samogwintującymi. Aby uzyskać dodatkową wytrzymałość w narożnikach iw środku ramy, znajdują się stalowe rogi i poprzeczki. W miejscu kontaktu, w narożnikach, pręty są cięte pod kątem 45 stopni. Na rogach poprzeczki są umieszczane i mocowane za pomocą śrub.

Ozdoby z tuszek

Najbardziej kreatywnym etapem tworzenia bramy jest skóra. Można go wykonać solidnie lub w kratkę - wszystko zależy od twojej wyobraźni. Najbardziej praktyczny jest uważany za monolityczne zapięcie. Ale jeśli chcesz uprościć projekt i zaoszczędzić materiał, możesz zrobić małe szczeliny między ogrodzeniem.

Zwróć uwagę! Jeśli ustawisz szyny w pewnej odległości od siebie - użyj szablonu. W tym celu odpowiednia jest inna tablica lub mały pręt.

Do ramy listwy są przykręcane tak, aby wyglądały poza granice przyszłych klap 15-20 cm. Gdy wszystkie elementy są przymocowane, można wyrównać wszystkie regały do ​​jednego poziomu.

Montaż ulotek

Ostatnim etapem jest mocowanie klap do podpór. Aby to zrobić, użyj gotowych pętli. Jedna strona jest nakładana na kolumnę nośną, a druga na skrzydło. Szczegóły są przykręcane śrubami z gwintem. Lokalizacja pętli mocujących jest z góry lepiej zaznaczona, powinna być taka sama na obu ulotkach. Aby skrócić czas zanurzenia śruby samogwintującej, wykonaj małe otwory za pomocą wiertarki w punktach mocowania.

Postępując zgodnie z tą szczegółową instrukcją, możesz z łatwością wykonać i zamocować bramy skrzydłowe własnymi rękami. Po zakończeniu montażu gotowy produkt można pokryć plamą, farbą lub lakierem.

 • Ogrodzenia betonowe + zdjęcie

 • Co i jak malować bramę

 • Drewniany płot z własnymi rękami

 • Ogrodzenie z cegieł i proflista

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

− 1 = 1

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

map