Domek chaty chaty

Domek chaty chaty

Jaką konstrukcję można nazwać główną w kraju? Sam dom? Z jednej strony tak, ale jest projekt, bez którego wygodne mieszkanie w daczy jest po prostu niemożliwe. O czym mówimy? Prawdopodobnie już zgadłeś, że to jest toaleta. A jeśli nie ma go w Twojej witrynie, teraz jest czas, aby pomyśleć o tym, jak go zbudować. W rzeczywistości nie ma nic trudnego w tej pracy, ponieważ sama toaleta składa się z dołu, fundamentu i konstrukcji od góry. Musisz tylko zdecydować, jaki dokładnie będzie ten projekt. Istnieją różne warianty budynku. Przeanalizujemy najpopularniejsze z nich, a także skoncentrujemy się na budowaniu toalety w wiejskim domu własnymi rękami.

W tym artykule zobaczysz rysunki, a także instrukcje dotyczące tworzenia dość prostego projektu. Pomoże ci to zrealizować ten pomysł w Twoim kraju. Poznasz także zalety budowania struktury typu chaty.

Warianty budowy toalet w kraju

Że masz ogólne wyobrażenie o toaletach na letnie rezydencje, zalecamy zapoznanie się z konstrukcjami, które możesz stworzyć własnymi rękami. Metody budowy są liczne, w pełni zależą od samego projektu. Oto lista najpopularniejszych wariantów wykonania toalety na letnią rezydencję:

 1. Powder-chuzet.
 2. Klasyczna toaleta z otworem.
 3. Szafka na sucho i toaleta chemiczna.
 4. Loft-szafa.

Czym jest każdy z nich? Najprostszy i najpowszechniejszy jest prosty toaleta z szambo. Idealnie nadaje się do domków letniskowych, ponieważ urządzenie potrzebuje trochę pieniędzy, materiał i sam projekt są proste. Musisz tylko wykopać szambo, wzmocnić go i wznieść nadbudówkę. Przykład takiej toalety jest widoczny na zdjęciu.

W odniesieniu do loft-kluzetov, mają zapieczętowany dół, w którym odpady spadają. Sam zbiornik może być inny, różniący się wyglądem i rozmiarem i znajduje się daleko od konstrukcji. Usuwanie odpadów z niego jest dość proste, jak w szambie. Musisz wynająć maszynę kanalizacyjną, która pompuje wszystko od wewnątrz. Opcjonalnie, aby zrobić to samemu. Na zdjęciu zobaczysz ten rodzaj konstrukcji.

Puder-szafa Jest rodzajem pojemnika, który jest bezpośrednio pod sedanem. Nie jest potrzebny żaden szambo, a sam zbiornik jest raczej niewielki. On także musi zostać oczyszczony, gdy staje się pełny. Osobliwością jest to, że po użyciu rozważane są dodatkowe sposoby wykorzystania. Chodzi o zraszanie torfu ściekami. Tę opcję dawania można nazwać jedną z najtańszych, jedynie sam proces oczyszczenia powoduje kłopoty. Symbole proszku na zdjęciu.

Idealny pod względem czystości, wygody i tworzenia chemiczny lub bio-toaleta. Wszystko, czego potrzebujesz, to kupić i zainstalować na swoim miejscu. Zalety takich projektów polegają na tym, że nie trzeba ich czyścić. A nieprzyjemny zapach nie nadchodzi. Chodzi o to, że odpady są dzielone kosztem specjalnych bakterii. Jedynym minusem jest cena. Ale jeśli możesz sobie na to pozwolić, to lepiej rozwodzić się nad tą opcją.

A co, jeśli masz ograniczony budżet i nie możesz pozwolić sobie na takie "korzyści cywilizacji"? Możesz sam stworzyć toaletę. Idealny pod tym względem - toaleta z szambo. Jeśli chodzi o nadbudowę, wygląda całkiem nieźle chaty WC. Dlaczego jest taki dobry? Dowiedzmy się.

Dlaczego właśnie chatka WC

Na początek chcemy wyjaśnić, dlaczego rozważamy toaletę dla daczy, taką jak chata. Rzecz w tym, że taki niezwykły projekt ma pewne zalety w stosunku do tradycyjnych "konkurentów". Zobaczmy pozytywną stronę:

 1. cechą konstrukcyjną jest to, że podczas tworzenia nie trzeba męczyć się z budową dachu, naprawić i zaprojektowany tak, że nie płynąć. W naszym przypadku dachem toalety są same ściany boczne. Jest to wyraźnie widoczne na zdjęciu.
 2. Możesz budować toaletę-chlew z własnymi rękami znacznie szybciej. Chodzi o to, że struktura ma mniejszą liczbę elementów strukturalnych.
 3. Same budynki są raczej niezwykłe i oryginalne. Możemy śmiało powiedzieć, że twoi sąsiedzi nie mają takiej toalety. Możesz z zyskiem wyróżnić się.
 4. Drzwi toalety nie będą w żaden sposób trójkątne. To zwykłe kwadratowe drzwi, bez ściętych rogów i innych problemów.
 5. W zimie nie będziesz mieć problemów z akumulacją opadów na dachu. Śnieg zejdzie z toalety, ponieważ jego pochylnia jest dość duża.
 6. Wielkość toalety w domku może się różnić. Aby uzyskać pożądany wynik, można dostosować wartość kąta narożnika utworzonego trójkąta.
 7. Materiałem, który posłuży do budowy toalety, jest drewno, głównie belki. Ich przetwarzanie jest dość proste.

Jak widać, liczyliśmy aż 7 zalet, które ma toaleta. Mówią, że naprawdę robią konstrukcję właśnie takiej konstrukcji. Jednak były pewne niedociągnięcia. Prawie połowa z nich:

 • wszystko zależy od wyglądu. Chociaż jest oryginalny, nie zawsze jest praktyczny. Projekt może radykalnie różnić się od innych struktur na budowie, nie pasujących do krajobrazu;
 • ponieważ forma jest trójkątna, traci się użyteczną przestrzeń z wysokością;
 • jeśli nie masz materiałów o wymaganej długości (co jest dość duże), to będzie trudniej zbudować toaletę w kraju.

Masz wszystkie dane, aby porównać zalety i wady. Pomoże ci to zdecydować, czy warto budować podobne toalety na stronie. Jeśli tak, to spójrzmy na rysunek toalety typu dacza i technologii jej tworzenia.

Wybór miejsca na budowę namiotu toaletowego

Budowa dowolnego budynku rozpoczyna się od wyboru odpowiedniej lokalizacji. Dla toalety jest to jeszcze ważniejsze. Nic dziwnego, że istnieją różne zasady i regulacje, których przestrzeganie nie jest tylko formalnością, ale obietnicą komfortu życia. Jedną z głównych zasad jest stworzenie warunków, w których kontakt odpadów z wodami podziemnymi będzie minimalny.

Ale to nie wszystkie wymagania wymagają Twojej uwagi. Przyjrzyjmy się pełnej liście kryteriów prawidłowej budowy dla wszystkich parametrów:

 1. Jeśli istnieje działce Woda (rzeka, jezioro, woda ze studni), wówczas odległość pozwoliła na budowę toalety. - Nie mniej niż 30 m W przypadku, gdy umieszczenie zbiornika jest mniejsza niż przyszłej lokalizacji do toalety, zaleca się zmianę miejsca rozmieszczenia lub zbudować poniżej źródła wody .
 2. Jeśli jest piwnica, piwnica lub inne podobne budowle, musisz zachować odległość 15 m.
 3. Jeśli chodzi o budynki mieszkalne, optymalną odległość uznaje się za metr 8 m.
 4. Jeśli w kraju masz zwierzęta, to z ich "osiedli" musisz wycofać się z 5 m.
 5. Ogród, kwietniki, łóżka i inne nasadzenia, które dość często można znaleźć w okolicy domku, również nie lubią tej okolicy. Minimalna odległość od toalety wynosi 1 m.
 6. Wreszcie, weź pod uwagę kierunek wiatru w twoim obszarze. Ważne jest, aby nie dyskomfortować sąsiadów i nie słuchać ich skarg. Nie zaleca się budowania chaty toaletowej w pobliżu ogrodzenia.

Zwróć uwagę! Przed rozpoczęciem budowy toalety ważne jest ustalenie lokalizacji wód podziemnych. Dozwolone jest budowanie konstrukcji, jeśli poziom wody wynosi 2,5 m pod ziemią lub więcej. W przeciwnym razie musisz wymienić szambo na szambo, podświetlaną świeczkę lub ściereczkę.

Jeśli weźmiesz pod uwagę te zasady i zalecenia, to w planie ekologicznym budowana konstrukcja w żaden sposób nie wpłynie na środowisko zewnętrzne. Wszyscy będą szczęśliwi - a wy i rośliny, i sąsiedzi, a nawet zwierzęta domowe. Znalazłeś takie odpowiednie miejsce? Następnie rozpoczynamy budowę toalety chaty.

Krok 1 - robimy szambo i fundament chaty toaletowej

Podstawą "Gabinetu do medytacji" jest szambo. To ona weźmie główny "cios". Częstotliwość czyszczenia zależy od jego wielkości. Zaleca się czyszczenie, aby nie wypełniać dołka po brzegi, ale gdy ilość ścieków w toalecie osiągnie 70%.

W rzeczywistości tego rodzaju praca nie może być nazwana złożoną. Jest to czasochłonne i zajmuje trochę czasu. Możesz zrobić to sam, używając łopaty lub wynająć ciężki sprzęt. Ale dla małego wiejskiego domu wystarczą twoje własne wysiłki. Zalecany rozmiar jamki to 2х2х2 m. Zrób znakowanie na terenie i zacznij kopać ziemię. Użyj miarki i linii pionowej, kontroluj rozmiar i równość dołu.

Kiedy dół jest gotowy, lepiej wzmocnić jego ściany. Staną się one naszą podstawą, na której oparta będzie chata na parterze. Wzmocnienie odbywa się kosztem desek, betonowych pierścieni lub cegły. Przed pracą deski muszą być nasączone środkiem antyseptycznym.

Rada! Osadzając dno, można go pochylić do tyłu konstrukcji. Następnie zawartość zostanie obniżona w kierunku klapy, przeznaczonej do czyszczenia dołu. Nie zapominaj, że musisz zrobić dziurę w toalecie, wentylacji i pompowaniu odpadów.

Etap 2 - zabudowa WC

Dzięki pracom ziemnym płynnie przechodzimy do procesu budowy samej ramy. Przedstawione zostaną rysunki rysunkowe chatki dacza. Po tym wszystkim połowa sukcesu zależy od nich. Sam nadbudówka może mieć kilka rodzajów: chaty, chaty, ptaszarni lub domu. W naszym przypadku jest to pierwsza opcja. Na zdjęciu widać dokładnie, jak ten projekt został wykonany.

Dzięki rysunkom nie popełnisz błędów. Następnie zadbaj o dostępność odpowiedniego materiału. Surowcem do budowy będzie drzewo, a mianowicie deski. Są łatwe w obsłudze i są praktyczne. W pracy z nim nie możesz się obyć bez:

 • piły;
 • samolot;
 • taśma miernicza i ołówek;
 • gwoździe i młotek (alternatywa - wkręty i wkrętaki).

Oto instrukcja krok po kroku do tworzenia szkieletu z góry:

 1. Aby zabezpieczyć fundament, połóż na nim materiał hydroizolacyjny. Ruberoid będzie w porządku. Ułóż w 2-3 warstwach.
 2. Zacznij montować toaletę w chacie. Najlepiej zastosować belki 50x50 mm i płytę 40 mm. W nim nie zapomnij zrobić dziury technologicznej w ramie. Zalecana średnica wynosi 30 cm lub więcej.
 3. Teraz możesz zmontować przednią i tylną ścianę konstrukcji. Dzięki tym wizualnym rysunkom możesz szybko powtórzyć to, co zobaczyłeś. Wymiary pomogą ci w pracy. Na zdjęciu tylna ściana toalety chaty.
 4. Stwórz ściany na oddzielnej powierzchni. Lepiej jest użyć drążka, ale alternatywna płyta ma 50 mm. Na zdjęciu poniżej przednia ściana chaty WC.
 5. Gdy obie części są całkowicie gotowe, można je przymocować na dole konstrukcji.
 6. Teraz nadszedł czas na stworzenie listew na bocznych ścianach, które będą służyć jako dach. Jeśli planujesz zainstalować pokrycia dachowe, skrzynia może służyć jako nieobrzynana deska o grubości 20 mm.
 7. W rzeczywistości wszystkie najbardziej skomplikowane rzeczy pozostają w tyle. Teraz wszystko zależy od szczegółów. Wyszliście, aby dokończyć chatę, a mianowicie - zainstalować drzwi, stworzyć łyżwę, pobić ściany podszewką i położyć dach. Praca nie jest trudna, ale zajmuje trochę czasu.

Aby chronić drewnianą fortecę, gotową strukturę należy poddać działaniu środka antyseptycznego. Możesz nawet kupić specjalną farbę na drewno do pracy na zewnątrz i sprawić, że toaleta będzie jeszcze piękniejsza.

Rada! Nie zaleca się używania metalowych pokryć dachowych (takich jak tektura falista, metal, itp.), Ponieważ w środku będzie niewiarygodnie gorąco w lecie. Metal jest dobrze nagrzany i utrzymuje ciepło przez długi czas. A w toalecie jest bardzo źle.

To wszystko. Budynek jest ukończony. Projekt jest gotowy do pracy. Możesz być pierwszym, który użyje go w branży. Obejrzyj film wideo na temat tworzenia projektu własnymi rękami.

Wniosek

Proces tworzenia toalety dla chaty w strefie podmiejskiej nie jest łatwym zadaniem. Trzeba tylko poświęcić na to czas. Praca jest tak prosta, że ​​gotową konstrukcję można wykonać w ciągu dnia. A jeśli poprosisz kogoś o pomoc, możesz szybciej nią zarządzać. Możesz podzielić się swoimi wrażeniami w komentarzach. Czy udało ci się stworzyć chustę toaletową w takim schemacie? Spróbuj i znajdź odpowiedź na to pytanie.

 • Ciepła toaleta w domku

 • Jak wybrać poliwęglan do szklarni

 • Toaleta toaletowa

 • Jak zrobić kratki w szklarniach

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

9 + = 13

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

map