Jak ozdobić dom cokołem bocznym

Jak ozdobić dom cokołem bocznym

Ponieważ piwnica znajduje się na parterze i jest częścią podstawy domu, musi być ozdobiona takim materiałem, który jest mocny i odporny na różnego rodzaju wpływy. Poza tym aspekt piękna odgrywa tutaj ważną rolę. Siding gruntowy jest obecnie bardzo popularnym materiałem do wykończenia części fundamentu, która znajduje się nad powierzchnią ziemi. Jego popularność uzasadniona jest niskimi kosztami i doskonałymi cechami jakości.

Jeżeli zostanie podjęta decyzja, że ​​w piwnicy domu bocznica bocznicy będzie na własną rękę, to jest to obowiązkowe, aby zapoznać się z technologią i wszystkich niuansów tej pracy. W przeciwnym razie możesz uzyskać całkowicie nieprezentowalny wygląd i słabą jakość pokrycia. W tym artykule dowiesz się, jak naprawić cokół boczny i co należy wziąć pod uwagę podczas wykonywania pracy.

Funkcje instalacji bocznicy

Aby jakościowo pokryć fundament, musisz spełnić pewne wymagania i wziąć pod uwagę wiele niuansów:

 • Panele sidingowe można stosować tylko do powierzchni pionowych. Jeśli podstawa domu wystaje, wówczas jego górna płaszczyzna jest utworzona przez odpływy, ale nie przez bocznicę.
 • Zapięcie powinno być zawsze wykonywane od lewej strony i przechodzenia w prawo.
 • Podczas instalacji należy uwzględnić zmianę wielkości materiału w przypadku zmian temperatury i innych warunków. Odbicia, szwy temperaturowe i szczeliny są wykonywane w połączeniach płyt ze sobą iz kołkami.
 • Panele są montowane na skrzyni lub na powierzchni wyłożonej sklejką.
 • Wszystkie elementy mocujące są wkręcane lub zatkane w podstawie co najmniej 1 cm.
 • Aby wykonać izolację, ale nie stworzyć efektu cieplarnianego, pod panelami należy zainstalować panele typu oddechowego, a nie foliowego.
 • Element mocujący jest zainstalowany w samym środku otworu na panelu i nie zapycha się całkowicie, ale pozostawia małą szczelinę pomiędzy pokrywką a główną powierzchnią, około 1,5 mm.

Rada! Obliczenie cokołów w fundamentach dla posadowienia fundamentu z cokołem cokołu wykonuje się dzieląc każdą szerokość fundamentu przez długość jednego panelu. Po uzyskaniu wszystkich liczb należy podać wymaganą liczbę części.

Zwykle wystarcza na wysokość jednego panelu, ale czasami trzeba zainstalować 1,5 - 2 razy więcej szczegółów.

Instalacja cokołu bocznego

Siding podstawowy, choć bardzo wygodny w montażu materiału, ale mimo to lepiej trzymać się algorytmu pracy, aby wszystko było w porządku. O tym, jak zamontować bocznicę cokołu, i że do tego musimy porozmawiać poniżej.

Jakie materiały będą wymagane?

Siding to materiał panelowy, który chroni zewnętrzne powierzchnie ścian przed niekorzystnym wpływem środowiska zewnętrznego. Aby jakościowo pokryć bazę, będziesz potrzebował następującego zestawu materiałów i narzędzi:

 • Rama - ta skrzynia, która składa się z metalowych prowadnic i jest instalowana przed fundamentem osłony. Są przymocowane do ściany za pomocą śrub lub specjalnych wsporników. Zwykle do tych celów stosuje się profil o wymiarach 5 * 3 cm.
 • Elementy dodatkowego typu. Do cap to wewnętrzne i zewnętrzne kąty, zaczynając i kończąc TRIM parapety i gzymsy, aby prawidłowo wykonać rzuty fundamentów, jak również innych elementów dekoracyjnych do wykańczania.
 • Panele- części z polichlorku winylu z wolumetrycznym reliefem, imitujące dowolną powłokę.
 • Niezniszczalne - wkręty samogwintujące, kołki, wsporniki i inne ważne materiały eksploatacyjne, z którymi podstawa jest obłożona sidingiem.

Prace przygotowawcze z cokołem

Przed przymocowaniem bocznicy należy zainstalować na cokole podstawowym. W rzadkich przypadkach zapięcie paneli może być wykonane bezpośrednio na powierzchni cokołu bez skrzynki, ale musi być idealnie równe, co jest niezwykle rzadkie.

Ważne! Obręcz lepiej jest wykonać z metalowego profilu, ponieważ jest bardziej trwała niż drewno.

Wysokość skrzynki dobierana jest w zależności od warunków klimatycznych, w których wykonywana jest praca. Jeśli w glebie jest podatna na zamarzanie w okresie zimowym, skrzynia jest podniesiony powyżej poziomu gruntu do 15 cm. Jeżeli przed zamarzaniem nie jest obecny, to jest możliwe wykonanie montażu, bez odchodzenia od powierzchni ziemi.

Obudowa jest montowana poziomo w trzech rzędach u góry, u dołu i na środku. Dolne i środkowe są jasne, gdzie należy przymocować, a do zamocowania ostatniej prowadnicy należy określić miejsce, w którym znajduje się górna część panelu, i zamocować profil w jego miejscu. Elementy metalowe przymocowane są do cokołu za pomocą śrub z kołkami. Metoda umieszczania trzech poziomych profili nadaje się do projektowania cokołu o wysokości jednego panelu.

Możliwe jest również wykonanie pionowej skrzyni typu mieszanego. W takim przypadku profile pionowe powinny znajdować się w odległości nie większej niż 90 cm, a poziomy z krokiem 45 cm.

Jeśli dom ma fundamenty z palami, konieczne jest wyposażenie wiszącej skrzyni u dołu, która będzie następnie osłonięta.

Algorytm do montażu paneli

Zazwyczaj poszycie z płytami bocznymi następuje po uprzednim zainstalowaniu dodatkowych elementów. Odbywa się to w następującej kolejności:

 1. Profil metalowy, który najpierw jest przymocowany do powierzchni ziemi, musi być wykończony listwą startową typu nośnego. Jest zainstalowany ściśle poziomo. Wzmocnienie następuje poprzez przykręcenie śrub w odległości 30 cm od siebie.
 2. Po dotarciu do narożnika fundamentu konieczne jest zainstalowanie dodatkowego elementu typu kątowego. Są przycinane na wysokość, która jest niezbędna i wzmocniona za pomocą śrub, jak wszystkie inne elementy. Aby utworzyć listwę wsporczą, konieczne jest zastosowanie rezerwy na podstawowym elemencie o szerokości 1 cm.
 3. Po zainstalowaniu powyższych elementów możesz przejść bezpośrednio do załącznika pierwszego panelu. Jest on zainstalowany tak, aby dokładnie trafił w rowek prowadnicy, który został początkowo zainstalowany. Później można go przesunąć w kierunku paska narożnego, ale nie przy zatrzymaniu. Pozostała odległość będzie rezerwą na ewentualne zmiany w wielkości paneli, w zależności od warunków klimatycznych.
 4. Po udanej instalacji panelu, jest on mocowany za pomocą śrub, które są wkładane w otwory na bocznicy.
 5. Następnie zainstalowany jest drugi panel. Jest on nawijany na płytę podstawy i ściśle przylega do pierwszej już zmontowanej części. Montaż odbywa się tak, jak w przypadku pierwszego panelu.
 6. Podobnie, wszystkie panele bocznicy cokołu są stałe.
 7. Ostatni element, jeśli nie pasuje do rozmiaru, może być przycięty w razie potrzeby. Po zamontowaniu elementu narożnego, który pokrywa obrzezany bok.
 8. Zainstalowany panel narożny stanie się światłem ostrzegawczym do zamontowania pierwszego panelu na drugiej ścianie.
 9. Górną krawędź zainstalowanych paneli zamyka siding końcowy, który ma za zadanie rozwiązać problem gotowej części. Jeśli niezbędne dalsze poszycie jest trochę wyższe, element ten może stać się przyjemnym okiem przez przejście ukrywające łączniki.
 10. Jeśli podstawa jest typu wystającego, może być konieczne zainstalowanie odpływu, aby zakryć jego górną część. Są one mocowane od góry w taki sposób, aby pokrywa między panelami i ścianą była pokryta.

Niuanse instalacji

Każdy detal bocznicy domu musi być przymocowany w minimalnej ilości 5 elementów złącznych.

Elementy mocujące należy przykręcić pod kątem 90 stopni do głównej powierzchni.

Nie powinno być żadnych napięć między panelami, powinny one mieć małe odstępy między sobą w przypadku zmiany rozmiaru.

Jeśli dom znajduje się w północnej części lub na ziemi przy bliskiej wodzie gruntowej, to przed zainstalowaniem bocznicy na cokole, należy ułożyć warstwy ciepła i uszczelnienia.

Ważne! Do uszczelniania stosuje się specjalnie zaprojektowaną folię polietylenową.

Do zainstalowania warstwy hydroizolacyjnej, wykonanej z naturalnych i sztucznych żywic, można użyć specjalnego mastyksu. Ocieplenie może być popularne podczas pracy z podłożem z pianki polistyrenowej lub wełny mineralnej. Obecnie rynek budowlany oferuje ogromną liczbę różnych materiałów izolacyjnych, spośród których można wybrać odpowiedni.

Podczas montażu cokołów należy zachować ostrożność, aby zapewnić wentylację przestrzeni utworzonej między ścianą a panelami. Aby to zrobić, w niektórych miejscach okrągłe otwory są wycinane na panelach, które są pokryte metalowymi kratkami, aby zapobiec wnikaniu stałych zanieczyszczeń i małych zwierząt.

Wniosek

Siding do wykończenia cokołu - bardzo wygodny w instalacji i stosunkowo niedrogi w porównaniu z innymi materiałami. Możesz zamontować bocznicę własnymi rękami na fundamencie, ale zastosuj się do algorytmu pracy i sprawdź każdy krok.

 • Siding boczny "Alta-profile"

 • Dachówka metalowa: charakterystyka techniczna

 • Szablony do ścian do malowania własnymi rękami

 • Tapeta z niemieckiego polaru

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

7 + 2 =

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

map