Jak wybrać śrubokręt Hilti

Jak wybrać śrubokręt Hilti

Używanie śrubokręta w gospodarstwie domowym już dawno stało się koniecznością. Dawno minęły czasy, kiedy proste śrubokręty zostały użyte jako narzędzie. Nowoczesne wkrętaki mają możliwość owijania i odkręcania śrub, wiercenia, przecinania nici i dokręcania kotwy. Kupując takiego asystenta, musisz dokonać właściwego wyboru spośród mas ofert opartych na parametrach technicznych. Hilti to śrubokręt używany przez profesjonalistów. Firma udziela nieokreślonej gwarancji. Po dwóch latach, w przypadku awarii, wypłacana jest tylko naprawa.

Charakterystyka bezprzewodowych i roboczych śrubokrętów

Dokonując wyboru między różnymi typami wkrętaków, należy kierować się rodzajem wykonywanej pracy. Wkrętaki działające na autonomicznym zasilaniu mają tę zaletę. Mogą wykonywać pracę bez stałego źródła zasilania lub na dużych wysokościach. Jednak bateria wymaga ciągłego ładowania i stanowi to wielką niedogodność. Nie zawsze ładowarka może być podłączona do sieci. Firma Hilti reprezentuje śrubokręty z bateriami SD 5000-2A, które są używane do pracy z płytami gipsowo-kartonowymi. Charakterystyczna cecha wkładki śrubokrętu Hilti umożliwia pogłębienie śrub na wymaganą głębokość. To znacznie ułatwia pracę. W skład zestawu wchodzi śruba samogwintująca ze wstęgą. Po naciśnięciu przycisku start śrubokręt automatycznie wkręca śruby w miejscach, w które arkusze są ze sobą połączone.

Wkrętak sieciowy Hilti jest częściej używany przez profesjonalistów. Ma mniejszą wagę i więcej mocy. Trwalsze. Jego wadą jest konieczność znalezienia w pobliżu źródła napięcia i obecności przewodów. Śrubokręt firmy Hilti o tej konstrukcji jest modyfikacją SD-500. Ma prędkość 5 tysięcznych. obr / min z momentem obrotowym 10 Nm.

W przypadku prac, w których wymagana jest swoboda ruchów, śrubokręt akumulatorowy jest bardziej powszechny. W miejscach, w których źródło zasilania znajduje się w pobliżu, preferowane jest urządzenie sieciowe, ponieważ praca nie jest ograniczona do ładowania akumulatora i można pracować w sposób ciągły na kilku zmianach.

Najlepszy wybór wiertarek Hilti

Jest to najczęstsza modyfikacja śrubokręta. Hilti od dawna jest reprezentowana na rynku, jednak zainteresowanie nią stale rośnie. Konstrukcja tego śrubokręta jest regularnie ulepszana. Uniwersalność tego śrubokręta polega na tym, że może wykonywać różnorodne prace. Oprócz przykręcania i odkręcania nakrętek, wiertło służy do wiercenia otworów w różnych materiałach. Mogą być miękkie lub twarde.

Konstrukcja śrubokręta wygląda jak pistolet. Spód rączki zawiera baterie. Moment obrotowy ze skrzyni biegów przekazywany jest do siewnika. Materiał połączeń transferowych to utwardzone aluminium lub mocne tworzywo sztuczne. Lekkość materiału zmniejsza całkowitą wagę śrubokręta. Szczotki węglowe mogą ulec wymianie w przypadku ich ścierania. To znacznie zwiększa żywotność wiertarki.

Liczba prędkości dla różnych modyfikacji od jednego do dwóch. Najnowsze wiertarki mają świetne możliwości funkcjonalne i są odpowiednio droższe.

Hilti oferuje następujące modele:

  • SFC 22-A. Ten wiertarko-wkrętarka Hilti, pracująca na akumulatorach, może wiercić zarówno drewno, jak i stal. Ten wzór jest używany podczas pracy z kotwami. Źródło zasilania to element 22-woltowy. Model charakteryzuje się zwartością i lekkością. Dla ułatwienia pracy silnik ma układ hamulcowy, a wrzeciono jest wyposażone w automatyczne ryglowanie. Konstrukcja szybko działającego uchwytu zawiera grzechotkę, która pozwala na zmianę chwytu i wiertła z minimalnym czasem. Aby je naprawić, po prostu obróć kasetę w kierunku zgodnym z ruchem wskazówek zegara. Typowe kliknięcie sprawi, że instalacja wystąpi. Maksymalna grubość wiercenia warstwy drewna wynosi 20 mm. Ma dwie prędkości. Ciężar 1,7 kg.
  • SEC 14A Ma niższe stawki. Jest wyposażony w pojedynczą prędkość i działa na baterii 14 V. Jest również przeznaczony do pracy z tworzyw sztucznych, drewna i stali.

Wiertarki udarowe Hilti

Zmieniając dyszę, wiertło zwiększa jego funkcjonalność. Może być stosowany równolegle w trybie dłutowania. Pozwala to Hilti nie tylko na obróbkę drewna lub metalu, ale także na dziurkowanie w ceglanym, średnio twardym betonie lub strukturach żelaznych. Ten typ jest stosowany, gdy zachodzi potrzeba wiercenia otworów w ścianach. Aby przygotować rozwiązanie z przodu, zainstalowana jest specjalna dysza miksera.

Ta seria Hilti ma możliwość dostosowania liczby obrotów. Istnieją projekty reprezentowane przez dwie prędkości: co najmniej 900, a maksymalnie 2500 rpm. Taki przedział prędkości jest wygodny zarówno dla wykonywania pracy w domu, jak i dla mistrzów o wysokim poziomie umiejętności. Praca z wiertłem Hilti jest możliwa przy użyciu drewna i plastiku. Inne modele są bardziej obrotowe. Prędkość obrotowa od 1200 do 3300 obr / min. Pomimo tego, że silnik takich wierteł Hilti ma mniejszą moc, wygodniej jest z nimi pracować na metalu.

Wiertła Hilti mają zarówno połączenie sieciowe, jak i pakiet baterii. Dzięki mocnemu napędowi mogą wykonać dobrą robotę dłutowania twardych powierzchni.

Z opcji wkrętaków udarowych Hilti możesz podać przykłady:

  • SID 22-A. Obudowa zawiera silnik, który działa bez szczotek i impaktora udarowego. Maksymalna prędkość obrotowa wynosi 2500 obr / min. Urządzenie zawiera reduktor, który ma trzy prędkości przełączania.
  • SFN 22. Ma również trzybiegową skrzynię biegów i silnik z mechanizmem uderzeniowym.

Wybór klucza Hilti

Wymiana śrubokręta dyszowego może zostać zmieniona w klucz. Cechą kluczy akumulatorowych Hilti jest jego kompaktowa i wysoka wydajność. Klucze są wyposażone w dwie baterie, a także urządzenie do ich ładowania. Ważną cechą kluczy dynamometrycznych jest moment obrotowy, który zwiększa się w celu zwiększenia wydajności. Klucz Hilti z wysokim momentem obrotowym pozwala bez wysiłku dokręcić śrubę profilowaną.

Konstrukcja wkrętaków Hilti wyposażona jest w różne dysze, dzięki którym możliwe jest skręcanie i odkręcanie śrub o nietypowych wymiarach, na przykład kołach samochodu.

Warianty wkrętaków Hilti

  • SIW 22-A. Ten klucz udarowy z silnikiem bezszczotkowym wyposażony jest w mechanizm impulsowy. Jego moc wynosi 200 Nm.
  • SIW 22T-A. Jest to jeden z najskuteczniejszych kluczy udarowych Hilti. Jego silnik ma moc 450 Nm. Goleń ma kwadrat w sekcji i jest wyposażony w kulkę mocującą dyszę, co pozwala szybko zmienić głowę. Końcówka narzędzia Hilti jest uniwersalna. Jest robocza nasadka, która chroni powierzchnię roboczą narzędzia. Klucz Hilti pozbawiony jest odrzutu podczas pracy.

Aby zobaczyć, jak działa śrubokręt Hilti, możesz obejrzeć film przedstawiający działanie tego narzędzia SF 2-A

Hilti produkuje produkty szeroko reprezentowane na rynku. Te modele są wykonane przy użyciu najnowszej technologii. Trzeba jednak wziąć pod uwagę, że wszystkie narzędzia mają na celu rozwiązywanie pewnego rodzaju zadań, co prowadzi do łatwiejszej pracy.

  • Wiertarko-wkrętarka Bosch

  • Jak wybrać wiertarkę udarową

  • Metalowy ręczny

  • Śrubokręt do ładowania urządzenia

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

64 − 60 =

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

map