Jak zrobić żywopłot dziewczęcy

Jak zrobić żywopłot dziewczęcy

Właściciele prywatnych domów próbują odgrodzić się masywnymi płotami od ciekawskich sąsiadów. Oryginalna żywopłot dziewczęcy jest jednym z wariantów rozwiązania tego problemu. Takie ogrodzenie nie wymaga inwestycji na dużą skalę, jest dostępne dla wszystkich właścicieli chałup.

Zalety żywopłotów

Zabezpieczenie ma następujące zalety:

 • czyszczenie powietrza, ochrona miejsca przed kurzem, wiatr;
 • ogrodzenie nie potrzebuje malowania, wybielania;
 • Żywy płot ukrywa witrynę przed wzrokiem ciekawskich;
 • Ogrodzenie krzaka chroni przed hałasem ulicznym, przyciąga owady i ptaki do ogrodu.

Ozdobnym żywopłotem winogron jest masywna liana liściasta. Ta roślina jest odporna na niskie temperatury powietrza, brak światła słonecznego.

Dziewczęce dzikie winogrona potrafią wspinać się po pionowych ścianach budynków i płotach, są odporne na szkodniki, ale ich owoce są niejadalne.

Gatunki krzewów, aby stworzyć żywy płot

Podczas tworzenia żywopłotu rozróżnia się następujące typy żywopłotów:

 • trzysektorowa dziewica. Gatunek ten został wycofany w 19 wieku. Liana osiąga długość 20 metrów, bezpretensjonalną do lądowania, glebę, doskonale rozgałęzioną. Odmiana jest niestabilna w niskich temperaturach, przy spadku temperatury od -15 stopni, może umrzeć. Krzew nadaje się do sadzenia w pobliżu domów wiejskich. Wspinając się, gałęzie rośliny zamykają budynek, tworząc zwartą zieloną ścianę. Jesienią na roślinach tworzą się kiście niebiesko-czarnych jagód;
 • dziewczęce winogrona odmiany Henry'ego. Krzew ma cętkowane liście, jesienią stają się pięknymi szkarłatami;
 • pięciolistkowy dziewczęcy girard. Odmiana preferuje wilgotną glebę, liana rośnie do 20 metrów. Liście winogron są różnorodne, kwitnienie krzewów jest możliwe przy 3-4 latach życia. Taki żywopłot można zorganizować na ubogiej ziemi, w cieniu. Roślina jest odporna na zmiany temperatury.

·

Jak rozmnażać dekoracyjny krzew

Żywopłot dziewczęcych winogron rozmnaża się na kilka podstawowych sposobów:

 • nakładanie warstw;
 • sadzonki;
 • nasiona.

Reprodukcja sadzonek. Ta opcja stworzenia płotu jest uważana za najbardziej przystępną. Jako materiał, sadzonki są pobierane, ich długość wynosi 20-25 cm, grubość 1-2 cm. Sadzonki mogą być używane wiosną i jesienią, opuszczają kilka żywych nerek. W głębokości 10-15 cm głębokości umieszczane są sadzonki, na powierzchni ziemi powinny być 2-3 nerki, posypane ziemią.

Wskazówka! Nie ma potrzeby stosowania nawozów mineralnych podczas sadzenia, sadzonki są doskonale przystosowane.

Powielanie według warstw. Ta metoda pozwala zwiększyć liczbę roślin w minimalnym czasie, sprawić, że ogrodzenie będzie bujne i piękne. Skrawek winogron, który ma nerki, jest zakopany w ziemi, podlany. Stopniowo procesy zakorzenią się, można je zasadzić.

Hodowla krzewów z nasionami. Najbardziej długotrwałe i pracochłonne jest rozmnażanie winogron z nasion.

Funkcje sadzenia z nasionami:

 1. Takie sadzenie powinno odbywać się wiosną lub jesienią.
 2. Przed sadzeniem trzeba spalić nasiona. Są moczone przez 2-3 godziny w zimnej wodzie, owinięte w materiał, umieszczane w lodówce na 3-4 dni.
 3. Sadzenie nasion odbywa się na luźnej glebie, nasiona umieszcza się na głębokości 1-2 cm.

O zaletach ogrodzenia dzikich winogron

Żywopłot dziewczęcych winogron (na zdjęciu) ma kilka zalet:

 • zielona masa pojawia się na początku maja, nie schodzi do późnej jesieni;
 • dziewczęcy dziewczęcy nie wymaga specjalnej troski, jest bezpretensjonalny dla gleby, reżimu temperaturowego, wilgotności;
 • roślina nie potrzebuje specjalnego nawożenia, wystarczy nawozić nawozy azotowe raz do roku;
 • długi okres eksploatacji zabezpieczenia. Liana winogron pokrywa znaczny obszar, w pierwszym roku po posadzeniu wysokość ogrodzenia osiąga od trzech do czterech metrów;
 • Natychmiast po posadzeniu uzyskuje się niewielkie podparcie dla winogron, które nadaje rosnącemu krzewowi pewien kierunek rozwoju.
Wskazówka! Przycinanie pędów krzewów odbywa się w ciepłe dni, w przeciwnym razie roślina może umrzeć. Letnie przycinanie krzewów winogron stymuluje pojawianie się nowych pędów, będą one musiały być cięte częściej.

Minusy z żywopłotem

Żywy ogrodzenie tej odmiany wymaga zbioru liści jesienią. Późną jesienią i zimą krzew nie będzie w stanie spełnić swojego zadania funkcjonalnego.

Na filmie widać, jak rosną winogrona:

Dla organizacji w strefie podmiejskiej można wybrać różne warianty drzew, krzewów. Zaletą sadzenia dziewczęcych winogron jest szybkość ich wzrostu, piękne kwitnienie, łatwość pielęgnacji, bezpretensjonalność do warunków otoczenia. Takie ogrodzenie pasuje do każdego projektu, stanie się prawdziwą ozdobą miejsca, ochroni zagrodę przed kurzem, obcym hałasem, ciekawskimi przechodniami.

 • Rodzaje ogrodzeń przekrojowych

 • Jak zrobić ogrodzenie z plastikowych butelek

 • Jak samemu zrobić kute ogrodzenie

 • Ozdobne ogrodzenia do ogrodu i rabat kwiatowych

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

+ 84 = 92

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

map