Ozdobne żetony w projektowaniu krajobrazu

Ozdobne żetony w projektowaniu krajobrazu

Ozdobne żetony przeznaczone są do dekoracji ogrodu w domu. Chochoł jest całkowicie bezpieczny, użyteczny, tani, ekologicznie czysty i bardzo piękny materiał naturalny, który jest używany nie tylko przez kreatywnych pracowników i projektantów, ale także przez zwykłych właścicieli podmiejskich nieruchomości.

Ozdobne żetony: jego cechy

Ściółkowanie jest jedną z najbardziej rozpowszechnionych technologii agrotechnicznych, która chroni glebę przed skutkami nadmiaru wilgoci w czasie pory deszczowej i palącego słońca podczas suszy. Doświadczeni ogrodnicy często używają w tym celu słomy, trocin lub świeżo skoszonej trawy. Jednak powszechnie stosuje się dekoracyjne żetony, które nie tylko chronią glebę przed niekorzystnym wpływem czynników naturalnych, ale również służą jako element dekoracyjny do ozdabiania bramek.

Mulcz ma wiele niezaprzeczalnych zalet, między innymi są następujące:

  • Materiał przyjazny dla środowiska. Do produkcji dekoracyjnych czipsów użyto czystego drewna, które nie zawiera chemicznych zanieczyszczeń, absolutnie bezpiecznych dla zdrowia ludzkiego i zwierząt domowych.
  • Ochrona gleby. Ozdobne wióry w krajobrazie skutecznie chronią glebę przed nagłymi zmianami temperatury, wymywaniem i wietrzeniem.
  • Zapewnienie niezbędnego przepływu powietrza. Pomimo tego, że ściółka chroni glebę przed działaniem niekorzystnych czynników, nie zakłóca ona przenikania powietrza. Gleba "oddycha", nie plami, pozostaje zawsze luźna i miękka.
  • Różnorodność kolorów. Ze względu na to, że dekoracyjne wióry w projektowaniu krajobrazu są powszechne w różnych rozwiązaniach kolorystycznych, projektanci i zwykli ogrodnicy mają możliwość stworzenia oryginalnych płócien, które będą harmonizować bezpośrednio z całą kompozycją pola bramkowego.
  • Skuteczne środki przeciwko chwastom. Odpady drewniane zapobiegają wzrostowi niepożądanych roślin. Wystarczy wylać dekoracyjne frytki warstwą o grubości 5 cm, a znienawidzone chwasty nie będą w stanie przebić się przez taką ochronę.
  • Optymalne warunki dla rozmnażania się dżdżownic i innych pożytecznych owadów, które mają korzystny wpływ na strukturę gleby.

Warto również zwrócić uwagę na fakt, że ściółka praktycznie nie jest zatkana. Oznacza to, że wypełnienie nowej warstwy niekoniecznie spowoduje usunięcie starej.

Jak zrobić dekoracyjne żetony

Do produkcji dekoracyjnych wiórów używa się tak zwanych odpadów drewnianych. Zapewnia to bezproblemowe przetwarzanie gatunków drewna. Ta metoda produkcji jest nie tylko ekologiczna, ale także opłacalna ekonomicznie.

To interesujące! Najczęściej do produkcji dekoracyjnych żetonów używa się drewna drzew liściastych. Iglaste - rzadziej.

Technologia produkcji rozpoczyna się od pierwotnego rozdrobnienia odpadów drewnianych na rębaku. Następnie następuje oczyszczanie z drobnych frakcji i późniejsze przesiewanie zrębków. Następnie technologia zapewnia wielokrotne mielenie ściółki do wymaganego rozmiaru i jej przesiewanie.

W wyniku tego dwufazowego procesu uzyskuje się jednorodne dekoracyjne czipsy, które są szeroko stosowane w projektowaniu krajobrazu. W sprzedaży przychodzi mulcz naturalny lub odmalowany.

W fabrykach za pomocą specjalnej instalacji (kolorayzer) frytki dekoracyjne są równomiernie malowane w nasyconych odcieniach. Przed udaniem się do centrów handlowych, chipsy powinny być dokładnie wysuszone.

Zakres dekoracyjnych żetonów w projektowaniu krajobrazu

Odpady drewniane były pierwotnie używane do ściółkowania gleby, jednak teraz, ze względu na swoje właściwości dekoracyjne, znalazła szerokie zastosowanie w projektowaniu krajobrazu. Za jego pomocą można tworzyć oryginalne kompozycje na działce, projektować ścieżki ogrodowe i place zabaw dla dzieci oraz tworzyć kreatywne kompozycje, które zachwycą oczy innych.

Dekorowanie kompozycji kwiatowych

Na miejscu każdego szanującego się ogrodnika znajduje się specjalny obszar przeznaczony do sadzenia kompozycji kwiatowych. Kwietniki mogą mieć różne kształty, od geometrycznie poprawnych kwadratów do fantazyjnych kształtów. Ozdobne frytki mogą być użyte jako oryginalna ozdoba tego terytorium. Odpady drewniane mogą pełnić rolę powłoki monochromatycznej - frytki są wypełnione solidnym dywanem, wśród którego pojawiają się krzewinki. Ponadto dzięki temu materiałowi można tworzyć oryginalne wzory, na przemian w różnych odcieniach.

Zwykli ogrodnicy i profesjonalni projektanci używają zrębków jako ściółki i dekoracyjne powłoki. Za jego pomocą można łączyć w jednym składzie alpejskie wzgórza, różańce i mixborders. Szczególnie skuteczne są żetony pod rozłożystymi krzewami i drzewami. Może być również używany jako trawnik.

Nasycony zielony odcień będzie równie efektowny jak prawdziwa trawa. Doświadczeni ogrodnicy śmiało wykorzystują ten materiał do tworzenia oryginalnych kompozycji. Fale morskie, wydmy, kształty geometryczne lub opalizujący wąż - wszystko to łatwo stworzyć za pomocą wielobarwnych żetonów.

Dekorowanie ogrodu i bieżni

Odpady drewniane wykorzystywane są nie tylko do dekoracji rabat kwiatowych. Ogród i bieżnie to kolejny obszar ich użytkowania. Pomimo tego, że żwir, kamień, dachówka lub kamyczki są najczęściej używane do układania ścieżek na działce, dekoracyjne wióry w projektowaniu krajobrazu stały się bardziej powszechnym materiałem.

Chodzi o to, że aby stworzyć ścieżki ogrodowe, często wymagane jest wstępne przygotowanie terytorium. Z kolei drewno nie wymaga tego - wystarczy rozłożyć materiał naturalny na całej długości i szerokości. Takie ścieżki nie zmyją deszczu, nie zepsują wiatru, a naturalna powłoka zapobiegnie stagnacji wilgoci i wzrostowi chwastów.

Przy pomocy kolorowych odpadów drewnianych można nie tylko wyznaczać ścieżki prowadzące do łaźni, altany lub innych budowli. Zrębki drewniane mogą być stosowane jako separator między łóżkami i klombami.

Ważne! Ścieżki ogrodowe, ozdobione opilą, z łatwością zmywają nawet najbardziej nieszkodliwy deszcz. Ale z odpadami drzewnymi nie radzi sobie nawet ulewa z wiatrem.

Organizacja dziecięcych i sportowych terenów

Ozdobne żetony na placach zabaw to uniwersalny materiał, dzięki któremu mumie mogą zapomnieć o ziemistych i trawiastych miejscach na spodniach dla dzieci. Odpady drewniane są całkowicie bezpieczne dla zdrowia dzieci, a także umożliwiają tworzenie jasnych kompozycji ze względu na różnorodność kolorów. Właśnie dlatego dekoracyjne żetony są często wykorzystywane do ulepszania placów zabaw dla dzieci.

Ponadto taka powłoka zapewnia bezpieczeństwo dziecku - nie może zarysować stopy, przypadkowo upada lub podnieść trochę błota. W procesie wytwarzania powłoki dekoracyjnej stosuje się dwukrotne szlifowanie i szlifowanie, co oznacza, że ​​dzieci mogą bawić się boso, nie poruszając się odłamkiem.

Wszystkie przyjemności z używania dekoracyjnych żetonów

Doświadczeni ogrodnicy i profesjonalni projektanci, właściciele obszarów podmiejskich i miłośnicy kreatywnego projektowania zagród - żaden z nich nie mógł powiedzieć nic złego o ozdobnych żetonach. Materiał ten jest uniwersalny i bezpieczny dla środowiska, ma korzystny wpływ na glebę i chroni go przed wpływami kaprysów pogodowych.

Jest to najlepsze rozwiązanie dla tych, którzy chcą używać tylko naturalnych komponentów do projektowania swojej strefy podmiejskiej. Ścieżki asfaltowe obok zielonych plantacji nie wyglądają tak efektownie, jak wióry drzewne, dobrane tonem i uzupełniające bezpośrednio całą kompozycję roślinną.

Wideo:

  • Realizacja obszaru podmiejskiego własnymi rękami

  • Capryfall w projektowaniu krajobrazu

  • Urządzenie ogrodu skalnego własnymi rękami

  • Ampelnye rośliny do ogrodu

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

44 + = 46

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

map