Pompa do pompowania wody

Pompa do pompowania wody

Bardzo często podczas wiosennych powodzi w piwnicy ludzie stają przed koniecznością zakupu pompy do pompowania wody. Jednostki stosowane do pompowania wody ze studni lub studni nie będą działały, są zbyt wrażliwe na piasek lub małe zanieczyszczenia. Pompa do pompowania wody z piwnicy musi mieć filtry chroniące przed zabrudzeniami i gruzem, a także siekacz.

Ręczne pompowanie wody za każdym razem będzie niewygodne i trudne, więc najlepszą opcją jest zakup pompy. Na rynku są dwa rodzaje tych urządzeń - drenaż i kał. Spójrzmy, jak się od siebie różnią.

Konstrukcja fekaliów lub, innymi słowy, typu kanalizacji różni się tym, że ma siekacz. Dzięki niemu takie śmieci jak włosy czy paznokcie zamieniają się w jednorodną masę.

W przeciwieństwie do pomp fekalnych, systemy odwadniające nie mają rozdrabniacza. Są zatapialne, powierzchowne lub uniwersalne. Wybór zależy od możliwości finansowych i głębokości studni lub studni. Przyjrzyjmy się bliżej typom pomp odwadniających.

Zanurzalny

Projekt umieszcza się poniżej poziomu cieczy, który jest pompowany. Dzięki temu można nie tylko podnieść ciecz z większej głębokości, ale także nie martwić się przegrzaniem silnika. Urządzenie jest zainstalowane w studniach, otworach wiertniczych lub zbiornikach technologicznych. Pompy typu zanurzeniowego słyną z niezawodności i trwałości. Kupując ten wzór, należy określić, czy można go stosować w brudnej wodzie. Jeśli projekt dotyczy czystej wody, idealnie nadaje się do podlewania ogrodu lub ogrodu.

Pompy brudnej wody są dobre w pompowaniu cieczy z piwnic, zanieczyszczonych studzienek lub jam budowlanych. Ponadto ten projekt ma szersze otwory niż konwencjonalne pompy. Dzięki temu "drenaż" może przenosić cząstki o średnicy do 50 mm. Niektóre stacje mogą pompować wodę nawet z włóknistymi cząstkami, takimi jak włosy lub algi.

Aby jednostka działała w trybie cichym i przy dobrych osiągach, konieczne jest wybranie pompy z silnikiem o dużej mocy. Zwróć także uwagę na głębokość, z której urządzenie może podnosić wodę. Jeśli mówimy o niedociągnięciach, powinniśmy zauważyć trudność w utrzymaniu tego projektu.

Powierzchowne

Cechą pompy powierzchniowej jest to, że nie musi być zanurzana w wodzie. Projekt jest instalowany w dowolnym dogodnym miejscu na powierzchni, a tylko wąż jest opuszczany do wody. Maksymalna głębokość, na której struktura może pracować, wynosi 8-10 metrów. Stacja jest w stanie pompować zarówno czystą, jak i mocno zabrudzoną ciecz.

Rada! Nie kupuj zbyt tanich stacji naziemnych z niewielkim marginesem mocy. Moc silnika zależy bezpośrednio od wydajności stacji i wysokości, przy której pompa może podnosić wodę.

Nowoczesne pompy powierzchniowe często produkują w postaci pełnych pompowni. Dzięki wyłącznikowi ciśnieniowemu silnik jest włączany i wyłączany automatycznie, bez udziału człowieka. Ponadto producenci zapewniają oficjalną gwarancję. Żywotność takich przepompowni może wynosić nawet 15 lat. Również te struktury są bardzo praktyczne i nie wymagają dużo miejsca.

Jeśli woda jest wypompowywana na głębokości większej niż 9 metrów, można użyć wyrzutników, które mogą zwiększyć głębokość zasysania.

Uniwersalny

Można rozważyć uniwersalne pompy do pompowania cieczy z dołów kanalizacyjnych. Pracują w trybie zanurzeniowym i mają wiele zalet. Na przykład, przy zakupie wysokiej jakości produktów, urządzenie będzie miało większą moc i niezawodność. Ponadto, dzięki rezerwie mocy, konstrukcja ta charakteryzuje się długą żywotnością i niezawodnością.

Dzięki zastosowaniu przerywacza pompa może być używana nawet w bardzo brudnej wodzie. Ta jednostka może być używana do czyszczenia prawie każdego dołu, bez obawy o uzyskanie drobnego gruzu lub piasku. Wadami są wysokie koszty tego produktu.

Jak wybrać odpowiednią pompę

Kupując pompę, należy zwrócić uwagę na jej pojemność. Wydajność, cena i niezawodność pompy zależą od mocy silnika. Ważne jest również zrozumienie, do jakich celów jednostka będzie służyć. Na przykład, aby pompować czystą wodę ze studni, pompa będzie niedroga. Ale do pompowania brudnej wody w piwnicy, piwnica lub urządzenie budowlane będzie kosztować sporo pieniędzy.

Nie kupuj pompy od niezweryfikowanej firmy, o której niewiele wiadomo. Zwróć uwagę na opinie klientów i reputację firmy. Przyjrzyjmy się bliżej niektórym producentom, którzy są obecni na rynku i są popularni.

Gileks

Firma "Gileks" oferuje pompownie, wodę, fekalia i pompy odwadniające w przystępnych cenach.

Pompy do fekaliów firmy "Gileks" wykonane są w postaci monobloków i służą do wypompowywania ścieków. Ponadto w sprzedaży dostępne są urządzenia pracujące w trybie automatycznym. Dzięki włącznikowi pływakowemu silnik nie będzie pracował na sucho.

Kupując tę ​​jednostkę, należy zwrócić uwagę na takie momenty, jak:

 • głębokość szamba lub studzienki ściekowej;
 • charakterystyka tłoczonej cieczy i jej lepkość;
 • głębokość zanurzenia pompy;
 • objętość pompowanej cieczy.

Pompy zatapialne "Gileks" mogą z łatwością dostarczać wodę nawet z dużych głębokości. Producent gwarantuje stabilną pracę nawet przy skokach napięcia. Konstrukcja ma dobrą wydajność i ochronę przed suchobiegiem. Ponadto urządzenie może pracować nawet wtedy, gdy w wodzie znajdują się zanieczyszczenia piasku lub kamienia wapiennego.

Istnieje również możliwość zakupu konstrukcji odwadniających firmy "Dzieleks". Są w stanie przepuścić cząstki stałe do 40 mm. Ta jednostka ma niewielką masę, korpus wykonany z odpornego na uderzenia tworzywa sztucznego i wszechstronność.

Grundfos

Firma "Grundfos" została założona w 1945 roku i zdobyła dobrą reputację. Urządzenia te są zaprojektowane do pracy przez 365 dni w roku, w celu zapewnienia maksymalnego komfortu. Ponadto firma opracowuje silniki elektryczne, które znacznie obniżą zużycie energii elektrycznej i wydłużą żywotność produktów.

Firma "Grundfos" oferuje pompy obiegowe, drenażowe lub studniowe o doskonałej jakości. Można również kupić automatyczną pompownię firmy "Grundfos", która może pracować w trybie automatycznym.

Belamos

Dzięki szerokiej gamie modeli możliwe jest wybranie pompy o różnej konstrukcji i mocy. Pompy te można podzielić na trzy grupy:

 1. Typ odśrodkowy. Zasada działania urządzenia polega na rotacji wirników znajdujących się wewnątrz obudowy, po czym siła odśrodkowa zaczyna pompować wodę. Ze względu na swoją wszechstronność jest to najbardziej popularne urządzenie.
 2. Typ wiru. Po tym, jak wirnik zacznie się obracać, powstaje strumień wirowy cieczy. To urządzenie jest używane podczas pracy z absolutnie czystą wodą. W przeciwnym przypadku wirnik może ulec uszkodzeniu i awarii.
 3. Rodzaj śruby. Silnik działa poprzez obracanie wirnika. Są to słabe urządzenia o niskiej wydajności.

Kaliber

Firma ta oferuje dwa rodzaje pomp - wibracyjny i odśrodkowe. Różnica polega na tym, że odśrodkowe ze względu na lepszą wydajność i większą moc są wykorzystywane częściej do dostarczania wody do prywatnego domu lub domku. Pompy wibracyjne służą do nawadniania ogrodu lub innych potrzeb domowych.

Rada! Jeśli pompa wody jest zbyt duża, nie zaleca się jej stosowania na płytkich głębokościach. W przeciwnym razie szybko się nie powiedzie.

Zalety tej pompy obejmują zintegrowane zabezpieczenie termiczne, które całkowicie wyłącza silnik w przypadku braku wody lub przegrzania. Ponadto urządzenie działa dobrze w zanieczyszczonych wodach i w wodzie z piaskiem lub innymi zanieczyszczeniami. Minusy to hałas, niska wydajność i ograniczenie głębokości wlotu wody. Również konsumenci skarżą się na korozję na śrubach i niektórych innych elementach zewnętrznych.

Wniosek

Istnieje wiele jednostek, dzięki którym można szybko i skutecznie pompować wodę z piwnicy lub piwnicy. Zwróć uwagę na sprawdzonych producentów o dobrej reputacji i nie kupuj zbyt tanich pomp. Jesteśmy przekonani, że odpowiednio dobrane produkty będą trwać przez wiele lat i będą wykonywać swoją pracę jakościowo.

 • Jak wybrać pompę wody

 • Hak do samodzielnego wiązania armatury

 • Narzędzia do malowania powierzchni ścian

 • Laminowany łupacz do drewna własnymi rękami

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

6 + 1 =

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

map