Tynk dekoracyjny Bayramiks

Tynk dekoracyjny Bayramiks

Tynk marmurowy to dekoracyjna powłoka kompozytowa na bazie polimerów akrylowych i emulsji wodnych, granitowych i marmurowych. Materiał ten jest szeroko stosowany jako warstwa wykończeniowa do wewnętrznych i zewnętrznych prac wykończeniowych. Pierwsze mieszanki tynkarskie pojawiły się w czasach istnienia starożytnego Rzymu i starożytnej Grecji. Architekci tego czasu zdołali uzyskać materiał wykończeniowy, który pozwala nie tylko wypoziomować powierzchnie, ale także zamaskować pęknięcia, występy, które są na nich.

Ponadto pierwszy tynk nadał budynkowi raczej reprezentacyjny wygląd. Do prac starożytnych mistrzów używano kompozycji tynkarskich i roztworów wapiennych. Składnikiem wiążącym w tych mieszankach tynkowych były farby, klej kazeinowy, naturalne pigmenty. Pomimo upływu kilku stuleci od tego odległego okresu zapotrzebowanie na tynk nie zmniejszyło się. Zmieniła się tylko technologia jego produkcji, dodano nowe właściwości techniczne, które pozwalają na zwiększenie okresu eksploatacji nowoczesnych tynków dekoracyjnych.

Cechy zastosowania mieszaniny marmuru Bayramix

Pomimo różnorodności produktów oferowanych przez krajowych i zagranicznych producentów tynków dekoracyjnych, mieszaniny Bayramików są uważane za popyt.

Ten dekoracyjny tynk jest doskonale oczyszczony, dlatego jest optymalny do dekorowania małych form architektonicznych i fasad budynków. Ponadto mieszanki Bayramiks nadają się jako materiał wykończeniowy do naprawy toalet, hal, kawiarni i restauracji.

Główne zalety materiału Bayramiks

Ten dekoracyjny tynk w porównaniu z analogami ma wiele charakterystycznych cech. Przede wszystkim należy zauważyć, że taki tynk można nakładać na prawie wszystkie powierzchnie. Bayramix nadaje się do projektowania płyt żelbetowych, płyt gipsowo-kartonowych, sklejki, paneli drewnianych, lekkiego i komórkowego betonu.

Uwaga! Mieszanki Bayramix nadają się nawet do powierzchni, na której zachowano farbę na bazie wody lub akrylu.

Tynk dekoracyjny typu "Bayramiks" charakteryzuje się wysoką wytrzymałością mechaniczną, wysokim poziomem możliwości produkcyjnych. Ponadto producenci oferują różne warianty kolorystyczne mieszanin, można wybrać odpowiedni kolor, biorąc pod uwagę wnętrze stworzone w pomieszczeniu. Na zdjęciu tynk dekoracyjny Bairamix.

Takie kompozycje mają doskonałe zacieranie, są odporne na wysoką wilgotność. Ponadto tynk dekoracyjny w wariancie Bayramiks doskonale chroni przed promieniowaniem ultrafioletowym, nie zapada się pod wpływem agresywnych chemikaliów (kwasów i zasad). Zaletę można rozważyć i ułatwić pielęgnację po nałożeniu tynku dekoracyjnego na dekorowaną powierzchnię.

Wskazówka! Mieszanka Bayramiks może być stosowana w placówkach medycznych, ponieważ jest odporna na działanie roztworem chloraminy.

Opcja użycia takiego materiału wykończeniowego znajduje się na zdjęciu.

Funkcje aplikacji

Podobnie jak w przypadku dowolnego materiału wykończeniowego, tynk dekoracyjny nakłada się na wcześniej przygotowaną powierzchnię. Podłoże musi być oczyszczone z kurzu, tłustych plam. W przypadku wykrycia poważnych wiórów lub pęknięć, początkowe zalewanie powierzchni odbywa się i dopiero po całkowitym wyschnięciu nakłada się tynk (na fotografowaną powłokę).

Wskazówka! Aby uzyskać równomierną warstwę, należy sprawdzić jednolitość podłoża.

Cechy zastosowania tynku dekoracyjnego przedstawione są w fragmencie wideo

Dekorując metalową powierzchnię, najpierw podłoże jest zabezpieczone antykorozyjną masą, aby zabezpieczyć metal przed zniszczeniem. Dopiero potem warstwę tynku nakłada się na metalową powierzchnię.

Wskazówka! Aby zapewnić, że gotowa powłoka zachowuje swoje właściwości eksploatacyjne i techniczne przez długi czas, jest dodatkowo pokryta żywicą alkidową lub epoksydową.

O tym, jak zacząć nakładać elewację lub ścianę marmurowej mieszanki Bayramiks, pożądane jest przeprowadzenie pełnego gruntowania. Warstwa podkładowa nie tylko chroni podstawę przed pojawieniem się pleśni, ale również nadaje jej jednolitość.

Warunki stosowania mieszaniny tynków

Istnieją pewne ograniczenia dotyczące temperatury i wilgotności, które należy wymienić. Jeśli prace zostaną wykonane w pomieszczeniu, zawartość wilgoci w podłożu nie powinna przekraczać 10%. Nałożyć warstwę tynku, pod warunkiem, że temperatura powietrza wynosi powyżej +5 stopni, ale poniżej +30. W deszczową, deszczową pogodę do prowadzenia shpaklevochnye zawodowi pracownicy nie polecają.

Materiały i narzędzia do pracy

Aby uzyskać pożądany efekt po nałożeniu tynku wykończeniowego, najpierw zaopatrz się w specjalne materiały i narzędzia. Oprócz samej masy tynkarskiej potrzebny będzie puncher, taśma miernicza, drabina, pędzel, rękawice ochronne, kielnia. Możesz przygotować roztwór w specjalnym pojemniku, zgodnie z zaleceniami producenta na opakowaniu tynku dekoracyjnego.

Wskazówka! Wiertarka ze specjalną dyszą miksera pomoże przyspieszyć proces rozpuszczania kompozycji, unikając pojawienia się grudki w mieszance.

Zalecenia profesjonalistów

W procesie nakładania gotowego tynku na powierzchnię pojawia się część plam barwnych. Przyczyną tego problemu jest nierównomierna grubość warstwy. Aby usunąć plamy, całą powierzchnię należy ponownie nałożyć na warstwę mieszanki tynków.

Uwaga! Nałóż nową warstwę gipsu dopiero po całkowitym wyschnięciu warstwy podstawowej.

Pojawienie się żółtych plam na ścianie wskazuje na negatywny wpływ podstawowych składników podczas polimeryzacji na materiał. Aby zapobiec takim problemom, konieczne jest staranne przeprowadzenie prac przygotowawczych.

Jeśli planujesz ponowne nałożenie tynku dekoracyjnego Bayramix na elewacji domu, najpierw należy sprawdzić stan systemów burzowych i narzędzi. Po upewnieniu się, że nie ma żadnych problemów, możesz rozpocząć dekorowanie powierzchni.

Jeśli powierzchnia jest idealna, można nałożyć tylko jedną warstwę mieszanki tynku, uzyskać dobre oszczędności.

Cechy kompozycji tynku dekoracyjnego Bayramiks

W tynkach typu Bayramix stosuje się raczej złożoną kompozycję chemiczną. Mieszanina zawiera naturalne okruchy, a także farby akrylowe. Wysokiej jakości surowce sprawiają, że materiał dekoracyjny jest niezawodny i trwały. Nawet ci, którzy nie mają specjalnych umiejętności do wykonywania prac tynkarskich, będą mogli zastosować go na powierzchni. Wśród zalet takich związków dekoracyjnych, które sprawiły, że mieszaniny Bayramix są pożądane wśród właścicieli rezydencji i budynków biurowych, zauważamy zachowanie oryginalnych cech estetycznych w całym okresie eksploatacji. Gotowa powłoka nie pęka, nie żółknie, nie przykrywa się pleśnią.

Wniosek

Ściany, które są pokryte dekoracją Bayramix, można uznać za ekskluzywną opcję dekoracji wnętrz i na zewnątrz. Nasycenie kolorów, głębia kolorów, miło proszę właścicieli posiadłości wiejskich. Tynkowanie gatunków Bayramix można uznać za prawdziwe odkrycie dla miłośników oryginalnego i stylowego wnętrza.

Taka mieszanka tynków pomaga wprowadzić pewne "ekskluzywne uwagi" do znanego wnętrza, aby w jego ucieleśnić najbardziej odważne i niezwykłe rozwiązania projektowe. To właśnie dekoracyjne mieszanki, wśród których są marmurowe frytki, zyskały niedawno popularność wśród właścicieli domów.

Co przyciąga profesjonalistów i amatorów w takich mieszankach? Przede wszystkim znakomita odporność na zużycie takich związków wykończeniowych. Zawarty w nich kamień naturalny nie kruszy się, nie psuje się z czasem. Powstała powłoka nie pęka, jest odporna na wszelkie negatywne bodźce zewnętrzne, w tym nagłe skoki temperatury. Ponadto, marmurowe wióry nie zmieniają zewnętrznych parametrów, więc nawet po 20-30 latach będą miały piękny wygląd, jakby nakładały tynk zaledwie kilka dni temu. Ponadto ściany, ozdobione taką kompozycją, wyglądają naturalnie i naturalnie, będą doskonałym dodatkiem do całości wnętrza.

  • Tynk dekoracyjny derufa

  • Tynk dekoracyjny BOLARS

  • Tynk dekoracyjny Baldini

  • Tynk dekoracyjny San Marco

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

− 7 = 2

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

map