Ako kombinovať tapety v chodbe

Ako kombinovať tapety v chodbe

Poďme sa rozprávať o tom, ako kombinovať tapetu na chodbe. Otázka týkajúca sa výberu materiálov pre koridor je dôležitým a zodpovedným opatrením, od ktorého závisí konečný výsledok opravy.

Že chodba je miestom, ktorý je často označovaný ako "karta" v každej domácnosti či bytu. O tom, ako opraviť vyberie dizajn izieb, hostia vstupujú do domu, bude budiť dojem na majiteľa domu, jeho preferencie chuti (na snímke - moderný design haly v mestskom byte).

Vyberte si materiály pre chodbu

Premýšľajte nad dizajnom vašej chodby, nezabudnite, že v tejto miestnosti nie je takmer žiadne prirodzené denné svetlo.

Okrem toho je koridor vo všeobecnosti malý, s viacerými dverami, čo značne komplikuje dizajn (na fotografickom kombinovanom tapetu na malej chodbe).

Tip! Pri výbere materiálov pre chodbu by sa mali uprednostňovať svetlé farby, plátna s malými vzormi, hladká textúra.

Takéto materiály budú nielen vyzerať krásne na chodbe, ale aj vám pomôžu získať efekt vizuálnej expanzie priestoru (v foto-kombinovanej tapety na chodbe).

Pozor prosím! Utierky s veľkými kvetmi nie sú vhodné pre chodbu, pretože "ukradnú" priestor, zmenšia priestor.

Dizajnéri odporúčajú výber kombinácie viacerých tapiet na chodbu. Mnohí výrobcovia moderných dokončovacích materiálov ponúkajú hotové komplety, ktoré zahŕňajú 2-3 typy tapiet (na fotografii je príkladom takéhoto zloženia).

Monochromatické plátno možno použiť na zdobenie hornej polovici stien v chodbe (na obrázku). Konštrukcia spodnej časti je vykonávaná s použitím materiálov s vertikálnymi pásmi.

Pozor prosím! Je dôležité, aby plátno na vytvorenie spodnej časti stien bolo tmavšie, takže nemohli vidieť stopy nečistôt.

Táto kombinácia vám pomôže zosúladiť chodbu, urobiť to útulné, krásne a funkčné. Vzhľadom na vysokú priepustnosť tejto miestnosti odporúčajú profesionáli používajúci dizajn chodby používať umývateľné materiály na steny. V tomto prípade môžete ľahko odstrániť zo steny značky z odevov, topánok, ušetriť dlhý čas estetický vzhľad vašich stien (na fotografickom príklade dizajnu haly s umývateľnými materiálmi).

Vyberte si tapety alebo rady od profesionálov

Konštrukciu vestibulov je možné vykonať pomocou laminovaných materiálov, ktoré majú výbornú odpudzujúcu funkciu. Také tkaniny majú špeciálny ochranný film, takže ich môžete otrieť vlhkou handričkou. Zaujímavým riešením pre chodbu bude použitie kombinácie viacerých variantov umývateľných tapiet (napríklad na fotografii).

Chcete získať užitočné informácie o tom, ako navrhnúť chodbu? Ponúkame pozorné sledovanie videa

Tekuté tapety pomôžu skryť všetky nedostatky, nerovnosti, ktoré sú k dispozícii na povrchu stien. Okrem toho si môžete vybrať štruktúru a farbu takýchto dokončovacích materiálov, aby ste dosiahli maximálnu harmóniu v apartmáne alebo dome (na fotografii - dizajn chodby s umývateľnými materiálmi).

Vďaka kombinácii viacerých typov kvapalných tapiet, doplnených rozsiahlymi aplikáciami, môžete vytvoriť úžasný štýl v chodbe (zaujímavé riešenie tohto návrhu na fotografii).

Medzi novými trendmi v interiéri by sa malo spomenúť a kovové tapety. Takéto materiály sú pokryté tenkou vrstvou hliníkovej fólie, takže majú dlhú dobu prevádzky, môžu sa umyť. V závislosti od osobných preferencií majiteľa bytu si môžete vybrať kovové tapety s rôznymi vzormi.

Korkové tkaniny sa často nachádzajú v chodbách mestských apartmánov. Výrobcovia týchto materiálov pokrývajú špeciálnu vrstvu ochranného laku, takže je možné ich umyť. Korková tapeta je vyrobená z prírodného korku, takže sú absolútne bezpečné pre ľudské zdravie.

Tip! Zaujímavým riešením bude kombinácia takýchto tapiet s inými typmi dekorácie.

Takéto materiály sa ľahko čistia, takže sú ideálne pre chodbu.

Tajomstvo zdobenie malej chodby

Najčastejšie v priemere byt, malé chodby. Pri výbere tapety pre nich dávajte prednosť svetlým farbám.

Pozor prosím! Vyhnite sa tmavým povrchovým materiálom s veľkými farbami, čo povedie k "utajeniu" priestoru, v dôsledku čoho sa koridor objaví ešte menšie.

Pri kombinácii tapety pre takéto priestory odborníci odporúčajú zakúpiť umývateľné ľahké bielizeň s minimálnym vzorom. Ak chcete vizuálne zväčšiť strop, optimálne je lepiť steny pruhovanými tapetami. Ako dodatočný prvok umožňujúci zvýšenie tohto efektu môžete zvážiť zrkadlá a nástěnné osvetlenie.

Navrhovanie dlhej úzkej chodby

Títo dizajnéri miestnosti považujú za jednu z najťažších pre dizajn. Ale pri použití kombinácie niekoľkých spôsobov povrchových materiálov, dokonca aj to je celkom možné získať pekné a útulné miestnosti. Najprv sa vzdať tapety, ktorá má hrubej textúry. Nezabudnite, že v úzkom koridore k stenám neustále vy a vaši hostia budú dotýkať rukami dotýkať im vlhké oblečenie, tašky, a preto, že materiály pre výzdobu stien v tejto izbe musia byť obzvlášť trvanlivý a odolný voči vlhkosti, mechanické deformácie. Pri výbere rozsahu farieb pre úzke chodby sa pokúste kombinovať niekoľko typov tapiet naraz.

Napríklad jeden pás môže byť svetlý a pre druhý pás môžete použiť tmavé odtiene. Pôvodná verzia horizontálneho oddelenia stien vyzerá originálne v úzkej chodbe. Pre takéto dizajnové riešenie môžete použiť tapety - sprievodcov. Tzv. V interiérovom dizajne materiály, ktoré patria k rovnakej textúre a farbe, majú podobnú hrúbku. Ak chcete, môžete sa pokúsiť vyzdvihnúť tapety sami a môžete okamžite použiť sortiment ponúkaný hlavnými výrobcami tapiet.

Môžete napríklad vyskúšať kombináciu dvoch alebo viacerých možností ponúkaných v jednej sérii. Pri výbere role s jasnými obrázkami sa dá použiť ako akcent v interiéri vytvorenom na chodbe. Zvyšok chodby môže byť vložený do monofonických materiálov, aby ste nestratili priestor v miestnosti.

Význam dizajnu

Táto hodnota, ktorá má vestibul v modernom byte alebo vidieckom dome, nemôže byť preceňovaná. Je to vo svojom vnútri, že každý, kto vstúpi do domu, vytvorí prvý dojem zo všetkých izieb, ktoré sú v tejto miestnosti. Okrem kombinácie tapety je dôležité zvoliť si správne osvetlenie a na chodbe použiť ďalšie príslušenstvo. Ako zdroj osvetlenia pre chodbu je lepšie použiť bodové stropné svietidlá, pomôžu zdôrazniť kombináciu vrstiev tapiet priaznivo.

Na chodbe budú relevantné rôzne typy umývateľných tapiet. Niektoré materiály sa umývajú mäkkými hubami, pretože nevydržia vážne mechanické zaťaženia. Iné umývateľné materiály sú schopné vydržať čistiace prostriedky a existujú aj niektoré typy tapiet, ktoré je možné čistiť aj s tvrdými kefami. Na chodbe je najlepšie zakúpiť tapety tretieho druhu, aby si počas celého operačného obdobia zachovali svoj pôvodný vzhľad. Ale textilné a papierové tapety pre takéto priestory nebudú najlepšou voľbou, rýchlo stratia atraktívny vzhľad, budú musieť strácať čas a peniaze na ďalšiu opravu.

záver

Kombinácia rôznych typov tapiet, výber farieb rôznych farieb, s kresbami alebo bez nich, vám pomôže zmeniť vašu obvyklú chodbu na skutočnú "vizitku" vášho bytu. Budete oprávnene hrdí na interiér, ktorý vytvoríte v tejto miestnosti. Výber tekuté tapety na chodbe, steny nebudú viditeľné kĺby, čo bude je estetické. Výhodou kvapaliny tapety a skutočnosť, že môžete zmeniť miesto bez odstránenia stoviek stien všetky tapety. Pravidelná údržba takýchto materiálov zaručuje, že počas dlhého časového obdobia si môžete vychutnať dizajn vytvorený v bežnej chodbe.

  • Tapeta v dizajne chodby

  • Typy banketov pre domácnosti

  • Ako si vybrať banket na chodbe

  • Ako urobiť banket s vlastnými rukami

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

83 − 79 =

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

map