Chata s toaletou

Chata s toaletou

Akú konštrukciu možno nazvať hlavnou v krajine? Dom samotný? Na jednej strane áno, ale existuje dizajn, bez ktorého je pohodlné bývanie v dachu jednoducho nemožné. O čom to hovoríme? Pravdepodobne ste už uhádli, že je to toaleta. A ak to nie je na vašich stránkach, potom je teraz čas premýšľať o tom, ako ju postaviť. V skutočnosti nie je v tejto práci nič ťažké, pretože toaleta samotná pozostáva z jamy, nadácie a konštrukcie zhora. Stačí sa rozhodnúť, aký bude presne tento dizajn. Existujú rôzne varianty budovy. Budeme skúmať najobľúbenejšie z nich, a tiež sa sústrediť na budovanie WC v dedine s vlastnými rukami.

V tomto článku uvidíte výkresy, ako aj pokyny na vytvorenie pomerne jednoduchého dizajnu. To vám pomôže realizovať túto myšlienku vo vašej krajine. Tiež sa dozviete výhody konštrukcie chýbajúcej štruktúry.

Varianty toaletnej konštrukcie v krajine

Aby ste mali všeobecný obraz o toaletách pre letné rezidencie, odporúčame vám zoznámiť sa s konštrukciami, ktoré môžete vytvoriť vlastnými rukami. Metódy výstavby sú veľa, úplne závisia od samotného dizajnu. Tu je zoznam najobľúbenejších variantov prevedenia toalety pre letné sídlo:

 1. Prášková komora.
 2. Klasická toaleta s jamou.
 3. Suchá skriňa a chemická toaleta.
 4. Bez vôle skrine.

Čo je to každý z nich? Najjednoduchšie a najbežnejšie je jednoduché WC so žumpa. Je to ideálne pre letné chaty, pretože zariadenie bude potrebovať trochu peňazí, materiál a samotný dizajn je jednoduchý. Musíte len kopať žumpa, posilniť ju a postaviť nadstavbu. Príklad takej toalety je viditeľný na fotografii.

So zreteľom na bez vôle skrine, majú uzavretú jamku, kde odpad padá. Zásobník sám môže byť iný, dizajn a veľkosť iný a nachádza sa ďaleko od konštrukcie. Likvidácia odpadu z neho je veľmi jednoduchá, ako v žumpe. Musíte si najať kanalizačný stroj, ktorý pumpuje všetko zvnútra. Ako možnosť urobiť sami. Na fotografii uvidíte tento typ konštrukcie.

práškovou skriňa Je to druh kontajnera, ktorý je priamo pod sedanom. Žiadna žumpa nie je potrebná a samotná nádrž je dosť malá. On tiež musí byť vyčistený, keď sa naplní. Zvláštnosťou je, že po použití sa počítajú ďalšie prostriedky využitia. Ide o kropenie rašeliny s odpadovou vodou. Táto možnosť doručenia môže byť nazvaná jedným z najlacnejších, iba samotný proces čistenia spôsobuje problémy. Prázdne klauzuly na fotografii.

Ideálny z hľadiska čistoty, pohodlia a tvorby chemický alebo biotoilet. Všetko, čo potrebujete, je zakúpiť ho a nainštalovať ho na svoje miesto. Výhody takýchto dizajnov spočívajú v tom, že nie je potrebné ich čistiť. A nepríjemná vôňa nepríde. Ide o to, že odpad je rozdelený na úkor špeciálnych baktérií. Jedinou negatívou je cena. Ale ak si to môžete dovoliť, potom je lepšie zamyslieť sa nad touto možnosťou.

A čo ak máte obmedzený rozpočet a nemôžete si dovoliť také "výhody civilizácie"? Môžete vytvoriť toaletu sami. Ideálne v tomto ohľade - toaleta so žeriavom. Pokiaľ ide o nadstavbu, vyzerá to docela dobrá toaletná chata. Prečo je tak dobrý? Dozvieme sa.

Prečo presne toaletná chata

Najprv chceme objasniť, prečo zvažujeme dachovú toaletu, ako napríklad chatu. Ide o to, že taký neobvyklý dizajn má určité výhody oproti svojim tradičným "konkurentom". Pozrime sa na pozitívnu stránku:

 1. rysom dizajnu je to, že pri vytváraní nemusíte obťažovať s výstavbou strechy, opraviť ju a je navrhnutý tak, aby to nemalo prúdiť. V našom prípade je strecha toalety samotnými bočnými stenami. Toto je jasne viditeľné na fotografii.
 2. Môžete si vybudovať toaletu s vlastnými rukami oveľa rýchlejšie. Ide o to, že štruktúra má menšie množstvo štrukturálnych prvkov.
 3. Samotné budovy sú skôr nezvyčajné a originálne. Môžeme s istotou povedať, že vaši susedia nemajú také toaletu. Môžete profitovať vyniknúť.
 4. Dvere WC nebudú v žiadnom prípade trojuholníkové. Ide o obyčajné štvorcové dvere bez zrezaných rohov a iných problémov.
 5. V zime nebudete mať problémy s akumuláciou zrážok na streche. Sneh bude z WC, pretože jeho rampa je dosť veľká.
 6. Veľkosť záchodu pre chatu sa môže líšiť. Ak chcete získať požadovaný výsledok, môžete nastaviť hodnotu rohového uhla vytvoreného trojuholníka.
 7. Materiál, ktorý sa použije na stavbu toalety, je drevo, väčšinou trámy. Ich spracovanie je jednoduché.

Ako môžete vidieť, spočítali sme až 7 výhod, ktoré má toaleta. Hovorí sa v skutočnosti o tom, že práve takáto konštrukcia je postavená. Vyskytli sa však určité nedostatky. Takmer polovica z nich:

 • je to všetko o vzhľade. Aj keď je originálny, nie je to vždy praktické. Konštrukcia sa môže radikálne líšiť od ostatných štruktúr na stavenisku, ktoré nie sú prispôsobené krajinám.
 • pretože tvar je trojuholníkový, užitočný priestor s výškou je stratený;
 • ak nemáte materiály s potrebnou dĺžkou (čo je dosť veľké), potom bude ťažšie vybudovať toaletu v dedine.

Máte všetky údaje na porovnanie výhod a nevýhod. To vám pomôže rozhodnúť sa, či stojí za to postaviť podobné toalety na mieste. Ak áno, pozrime sa na kreslenie toalety typu dacha a technológie jej vytvorenia.

Výber miesta na výstavbu toaletného stanu

Konštrukcia akejkoľvek budovy začína výberom vhodného miesta. Pre toaletu je to ešte dôležitejšie. Niet divu, že existujú rôzne pravidlá a predpisy, ktorých dodržiavanie nie je len formálnosťou, ale sľubom vášho pohodlného bývania. Jedným z hlavných pravidiel je vytvorenie podmienok, v ktorých bude kontakt odpadu s podzemnou vodou minimálny.

Ale to nie sú všetky požiadavky, ktoré vyžadujú vašu pozornosť. Pozrime sa na úplný zoznam kritérií pre správnu konštrukciu všetkých parametrov:

 1. Ak existuje plot voda (rieka, jazero, voda studňa), potom vzdialenosť umožnila výstavbu záchodu. - Nie menej ako 30 m V prípade, že umiestnenie nádrže je nižšia ako budúceho umiestnenia na záchod, je odporúčané zmeniť miesto nasadenia alebo postaviť pod vodného zdroja ,
 2. Ak existuje suterén, pivnica alebo iné podobné štruktúry, musíte udržiavať vzdialenosť 15 m.
 3. Pokiaľ ide o obytné budovy, optimálna vzdialenosť je považovaná za námestie 8 m.
 4. Ak máte v krajine domáce zvieratá, potom z ich "osád" potrebujete odstup od 5 m.
 5. Záhrada, kvetinové záhony, postele a ďalšie výsadby, ktoré často môžu byť nájdené v blízkosti svojho domu, taky nemám rád také susedstve. Minimálna vzdialenosť od toalety je 1 m.
 6. Nakoniec zvážte smer vetra vo vašej oblasti. Je dôležité, aby ste nepociťovali svojich susedov a neposlúchali sťažnosti od nich. Neodporúča sa vybudovať toaletu v tesnej blízkosti plotu.

Venujte pozornosť! Pred začatím výstavby toalety je dôležité zistiť polohu podzemných vôd. Je povolené postaviť konštrukciu, ak je hladina vody 2,5 m pod zemou alebo viac. V opačnom prípade musíte vymeniť žumpa za septik, podsvietenú kazetu alebo práškovú tkaninu.

Ak vezmeme do úvahy tieto pravidlá a odporúčania, potom v ekologickom pláne budovaná konštrukcia nijakým spôsobom neovplyvní vonkajšie prostredie. Každý bude šťastný - a vy, rastliny, susedov a dokonca aj domáce zvieratá. Našli sme také vhodné miesto? Potom začneme stavbu toalety chaty.

Krok 1 - vytvoríme žumpa a základňa WC

Základom "kabinetu pre meditácie" je žumpa. Je to ona, ktorá bude mať hlavnú "ranu". Frekvencia čistenia závisí od veľkosti. Čistenie sa odporúča nevyplniť jamy do okraja, ale keď množstvo odpadových vôd v toalete dosiahlo 70%.

V skutočnosti sa tento druh práce nemôže nazývať zložitým. Je časovo náročné a trvá určitý čas. Môžete to urobiť sami, pomocou lopaty alebo si prenajať ťažké zariadenia. Ale pre malý vidiecky dom bude stačiť vaše vlastné úsilie. Odporúčaná veľkosť jamy je 2х2х2m. Urobte označenie na území a začnite kopať zem. Použite pásku a olovnicu, riadte veľkosť a rovinnosť jamy.

Keď je jamka pripravená, je lepšie posilniť jej steny. Budú sa našim základom, na ktorom bude základňa chátra. Posilnenie nastáva na úkor dosiek, betónových prstencov alebo tehál. Dosky musia byť namočené s antiseptikom pred prácou.

Tip! Pri usadzovaní spodku môžete skloniť k zadnej časti konštrukcie. Potom sa obsah zníži smerom k poklopu, ktorý je určený na čistenie jamy. Nezabudnite, že musíte vytvoriť otvor pre toaletu, vetranie a čerpanie odpadu.

2. etapa - nadstavba toalety

Pri pozemných prácach sa hladko presúvame do procesu budovania samotného rámca. Budú poskytnuté výkresy výkresov tzv. Dacha toilet chut. Po každej polovici úspechu závisí od nich. Samotná nadstavba môže mať niekoľko typov: chatu, chatu, vtáčik alebo dom. V našom prípade je to prvá možnosť. Na fotografii môžete presne vidieť, ako sa tento dizajn robí.

Vďaka výkresom nebudete robiť chyby. Potom sa postarajte o dostupnosť vhodného materiálu. Surovinou pre stavbu bude strom, konkrétne dosky. S ňou je ľahké pracovať a sú praktické. V práci s ním nemôžete robiť:

 • píly;
 • hoblík;
 • páska a ceruzka;
 • klince a kladivo (alternatívne - skrutky a skrutkovače).

Tu je postupný návod na vytvorenie skeletu zhora:

 1. Ak chcete chrániť základ, položte na ňu vodovzdorný materiál. Ruberoid bude mať pravdu. Vložte ho do 2-3 vrstiev.
 2. Začnite zostavovať podlahu toalety v chate. V ideálnom prípade použite lúče 50 x 50 mm a dosku 40 mm. V tom nezabudnite urobiť technologický otvor v ráme. Odporúčaný priemer je 30 cm alebo viac.
 3. Teraz môžete zostaviť prednú a zadnú stenu konštrukcie. Vďaka týmto vizuálnym kresbám môžete rýchlo zopakovať to, čo ste videli. A rozmery vám pomôžu vo vašej práci. Na fotografii je zadná stena WC.
 4. Vytvorte vytváranie stien na samostatnom povrchu. Je lepšie použiť lištu, ale alternatívna doska je 50 mm. Na fotografii pod prednou stenou toalety.
 5. Keď sú obe časti úplne pripravené, môžete ich pripevniť na spodnú časť konštrukcie.
 6. Teraz je čas vytvoriť na bočných stenách latku, ktorá bude slúžiť ako strecha. Ak máte v pláne inštalovať strešný materiál, prepravka môže slúžiť ako neomietaná doska s rozmermi 20 mm.
 7. V skutočnosti zostávajú všetky najkomplikovanejšie veci. Teraz je to na detailoch. Zostali ste dokončiť chatrči, a to - nainštalovať dvere, vytvoriť korčule, poraziť steny podšívkou a položiť strešný materiál. Práca nie je ťažká, ale trvá to trochu času.

A na ochranu vašej drevenej pevnosti musí byť hotová konštrukcia ošetrená antiseptikom. Dokonca si môžete kúpiť špeciálnu farbu na drevo pre prácu vo vonkajšom prostredí a urobiť toaletnú chatu ešte krásnejšou.

Tip! Nedoporučujeme používať kovové strešné materiály (ako je vlnitá lepenka, kov, atď.), Pretože v lete bude mimoriadne horúco. Kov je dobre vyhrievaný a drží teplo dlhú dobu. A pre toaletu je to veľmi zlé.

To je všetko. Budova je dokončená. Konštrukcia je pripravená na prevádzku. Môžete byť prví, kto ju používa v podnikaní. Pozrite si video o tom, ako vytvoriť dizajn s vlastnými rukami.

záver

Proces vytvárania toalety pre chatu v prímestskej oblasti nie je ľahká záležitosť. Na to je potrebné prideliť len čas. Práca je taká jednoduchá, že hotovú konštrukciu je možné vykonať počas dňa. Ak sa niekoho spýtate na pomoc, môžete to spravovať rýchlejšie. Svoje zobrazenia môžete zdieľať v komentároch. Podarilo sa vám v takejto schéme urobiť toaletnú chata? Pokúste sa zistiť odpoveď na túto otázku.

 • Teplá toaleta v chate

 • Ako si vybrať polykarbonát pre skleník

 • Toaletná toaleta

 • Ako vyrobiť mrežoviny v skleníkoch

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

28 − = 20

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

map