Naplnenie dosky pre garáž

Naplnenie dosky pre garáž

S nárastom počtu osobných automobilov amatérske garazhestroenie získavajú obrovskú dynamiku, a väčšina motoristov sa snaží vytvoriť lacný a zároveň veľmi odolný box pre uskladnenie vozidiel. S ohľadom na snahu udržať stroj a štruktúru možných problémov s poklesy, a s prihliadnutím na úplný nedostatok informácií o povahe pôdy v mieste, vo väčšine prípadov prijal solution- najlepší základ je monolitická doska pod garážou.

Príprava výkopu na nalievanie dosky pod garážou

Technologicky, príprava a výroba betónovej dosky základňu pre výstavbu garáže sa nelíši od usporiadania plytkého základu, rozdiel je len v rozsahu práce:

 • Presná poloha budúcej dosky je vyznačená na mieste, vykonáva sa plánovacie práce, pôda a pôda sú odstránené do hĺbky 40-50 cm;
 • Vankúšik z niekoľkých vrstiev pieskovitej zmesi sa položí a prerazí, nanášajú sa fólie, izolácia a vodotesnosť;
 • Inštalované debnenie, položené dve vrstvy zosilnenia tyčí, spodná vrstva vo vzdialenosti 3-4 cm od hydroizolácie, vrchol - 3 5 cm od konečnej hornej plochy dosky.
Tip! Bez ohľadu na to, ako a od toho, čo sa materiál zobrazená steny garáže, je vhodné k uvoľneniu ventilu od základnej dosky v podobe vertikálneho fúzov pre ďalšie ligácia s tyčou v murovaných stien alebo liatie.

Preto je možné efektívne využiť prebytočnú tuhosť dosky na posilnenie garážovej skrine. Stohovanie kovania v garážových stenách spôsobí, že celá konštrukcia bude oveľa silnejšia a tuhšia. Ak je strop plánovaný v podobe odlievania platničiek, výstuž posilní iba steny garáže a prípadne nebude pri výrobe výstužného pásu potrebné.

Najskôr položte a obviažte spodnú vrstvu výstuže. Po položení "žaby" alebo štandardných pohárov pripevnite výstuž druhej vrstvy. Je nevyhnutné pliesť prúty, a nie ich zvárať. Väčšina odborníkov odporúča pletenie s mäkkým drôtom, čo motivuje odporúčania tak, aby ochranná vrstva na armatúre nebola narušená. V skutočnosti pletenie s drôtom umožňuje získať silnú a súčasne pohyblivú výztužnú kostru. V priebehu nalievania debnenia sa armatúry nehýbe a keď sa zakladá garáž, kĺbové lišty umožnia vyrovnať a vyrovnať napätie v betóne.

Ako naplniť kachle pod garážou vlastnými rukami

Výpočet štandardnej pevnosti pomocou softvérových balíkov poskytuje optimálnu hodnotu hrúbky pevnej dosky na zakladanie jednopodlažnej garáže 120 mm. Na spodok garážovej skrine s rozmermi 6x4 m budú asi tri kubické metre betónového roztoku.

V skutočnosti je hrúbka základne dosky vybraná o niečo vyššia ako vypočítaná hodnota:

 • Po prvé, je tu túžba zdvihnúť podlahu garáže nad úrovňou prízemia, najmenej 10 cm. Najčastejšie v súkromnej garáži používajte kyvné garážové dvere. Preto je potrebná medzera na zabezpečenie normálneho otvárania brány aj v zime, s dostatkom ľadu a snehu pred vchodom;
 • Po druhé, tavná a dažďová voda by sa nemala dostať do garáže ani pri šikmých sprchách;
 • Po tretie, vysoká kachle zaručujú bežné používanie garáže aj v nepredvídaných situáciách, napríklad stúpaním časti nadácie alebo dierovaním zeme pred vstupom do miestnosti.
Dôležité! Posledný bod má mimoriadny význam a vyžaduje väčšiu pozornosť pri navrhovaní garážového dizajnu, hoci mnohí motoristi sú zanedbávaní nebezpečenstvom a dostávajú veľa problémov s otvorením dverí.

Naliatí betónové platne základ pod základmi garáže sa odporúča vykonať v jednom kroku, ak je objem betónovou maltou v mixéri nestačí, musí výplň vykonať s tým rozdielom, nie viac ako 3 hodiny času.

Po nalievaní je potrebné vyrovnať povrch betónového roztoku s žehliacim zariadením. Preto sa získa veľmi hladký a pevný podklad.

Spôsoby optimalizácie formy suterénu pod garážou

Hrúbka dosky vo výške 120 mm je dostatočná na to, aby bola pevná, ale nestačí na vytvorenie vysokého podkladu. Naplnenie základov o hrúbke pol metra, aby sa zvýšila úroveň podlahy, je drahá a zbytočná. Pri doske s priemerom 0,5 m sa budú vyžadovať najmenej 12 kociek betónu alebo 26 až 30 tisíc rubľov dodatočných nákladov. Preto sa často uchýli k nezvyčajnému zakladaniu nadácie - sektorovej.

Konštrukcia takejto dosky môže byť porovnávaná s niekoľkými rovnobežnými pásikmi plytkého základu, na ktorého vrchu sa odlieva plne rozvinutá tenká monolitická doska. Usporiadanie výstuže sa nelíši od štandardnej verzie.

Technológia montáže takéhoto podkladu sa uskutočňuje v nasledujúcom poradí. Na obvode garáže a vo vnútri obrysu sa vytiahne výkop, ktorý je hlboký 50 cm. V rámci obrysu je vytvorený zriedkajší dva pozdĺžne a jeden priečny pás s plytkým podkladom. K dispozícii je štrk-pieskový vankúš, hydroizolácia, EPS. Priestor medzi pásmi je starostlivo zhutnený a brúsený, po ktorom nasleduje položenie hydroizolácie a izolácie. Pásky sú vystužené v spodnej a hornej časti popruhov dvoch tyčí. Monolitická doska má svoj vlastný výstužný rám v jednej vrstve.

Po inštalácii debnenia a celkový koláč dosku MZLF vzrastie nad zemou do výšky asi 20 cm. V tejto veľmi tenkej liate bramy získanej zatiaľ čo vysoká, zvýšené nad zemou vzhľadom k uvedeným vrstvy Epps. Výsledkom je tenká monolitická základňa garáže, vystužená vystužujúcimi rebrami.

Nalejte akýkoľvek variant základovej dosky iba v jednom sedení s jedným objemom mixéra. Odhadovaná verzia betónového riešenia bude vyžadovať približne 5 kociek, čo zodpovedá štandardnej náplni betónového miešača na báze KAMAZ.

Vlastnosti monolitického suterénu pod garážou

Hlavné a hlavný Pozitívnym rysom dosky je to, že v prípade správneho formovania základovej torte, a to aj za slabého a vlhkých pôdach monolit tmely a posilňuje celú krabicu v garáži, aj keď je postavený z betónových tvárnic. Navyše, garáž nie je obytná budova, ale častejšie len skladovacie miesto pre vozidlo, náradie, náhradné diely a zbytočné odpadky.

Čo je sporák pod garážou sa líši od suterénu apartmánového domu

Kachle pod garážou pracujú v náročnejších podmienkach, ako je založenie obytnej budovy, je zriedkavo vykurovaná. V dôsledku špecifického použitia vzniká množstvo ďalších požiadaviek:

 1. Často sa garážový priestor nevyhrieva, v dôsledku toho je pevná doska v zásade vyhrievaná vnútorným teplom. Preto ak krabica budovy nestojí na stenu steny v tesnej rade garážových družstiev, základňa dosky musí byť dôkladne izolovaná;
 2. Monolitická doska sa často nazýva plávajúca doska, ale to neznamená, že základňa dosky je schopná stáť bez problémov za akýchkoľvek podmienok. Pôsobí dokonale v podmienkach ťažkého tehlového boxu, ale môže padnúť pod váhu ľahkej garáže kvôli silnému dierovaniu pôdy a vysokej podzemnej vody;
 3. Zvláštne to znie, ale pri usporiadaní dosky nemôžete len vyplniť debnenie s výstužou betónovou maltou a získať najlepší základ na svete. Zaťaženie časti základovej dosky pod prednou stenou garáže s bránami a na ostatných úsekoch je odlišné, hlavne z dôvodu nerovnakých prevádzkových podmienok.
Pre informáciu! Jednou z najcitlivejších faktorov tlaku na založenie nadácie je doprava uložená v garáži. V čase príchodu auta sa tlak na prednej strane steny zvyšuje takmer a dvakrát naraz a súčasne.

Prečo je potrebné posilniť prednú hranu tabuľky pod garážou

Ak je základná doska garáže vyrobená v štandardnej verzii, bez vystužovacích pásov a výstuh, zaťaženie z auta môže spôsobiť malé, niekedy aj zlomky milimetra, vychýlenie základne. Pevnosť správne vystuženej dosky o hrúbke 100-120 mm bude stačiť, aby odolala deformácii bez porušenia.

Hlavným nebezpečenstvom nie je to. Ak sa airbag usporiadaný pod základovou doskou správne používanie špinavého ílovitý piesok, zlomené alebo utĺkacie techniky, periodické výchylky predný okraj základne spôsobuje lepšie zhutňovanie a vankúše, a prípadne malá dutina je vytvorená pod doskou. V priebehu doby, počas obdobia dažďov dutina sa naplní vodou, a po mrazy vytvoreného ľadu začne dvíhať prednú časť základovej dosky.

Pre informáciu! Prvým znakom takéhoto problému bude vzhľad prasknutia na omietke a zlé zatvorenie garážových dverí.

Ak neprijmete opatrenia, tenká a ohybná doska bude pokračovať v rozbíjaní stien garáže až do vzniku plne roztrhnutých trhlín. V tomto prípade je veľmi užitočná kotva uvoľnená z základne dosky pri nalievaní základov garáže.

Hlavnou podmienkou ochrany plechu je efektívna drenáž a správna plocha slepého uhla

Zriedkavo, keď je to šťastie, že na mieste na stavbu garáže pod vrstvou pôdy je hornina a doska môže byť odliata jednoducho do vyťaženej jamy po pokládke vodotesnia. Často nájsť naopak - musíte odstrániť veľké množstvo hliny, nalejte štrk, položte geotextilitu, vrstvu piesku a až potom vylejte betón. V takomto prípade pred položením pieskového vankúša je potrebné vytvoriť odvodňovaný odvodňovací systém z perforovaných rúr.

Minimálne musia byť umiestnené dve rúrky pod prednou časťou základovej dosky a pod betónovou oblasťou pri vchode do garáže. V tomto prípade je zvyčajne možné účinne odstrániť podzemnú a povrchovú vodu a úplne sa vyhnúť riziku opuchu.

záver

Efektívny odvodňovací systém zabraňuje 99% problémov spojených s deformáciami a deštrukciou pôdnych pôd schopných roztrhnúť zosilnené základové dosky až do hrúbky 25 cm. Voda zhromaždená v nádrži môže byť veľmi užitočná pre potreby domácnosti, napríklad na umývanie auta.

 • Kovové profily pre pásové základy

 • Založenie pásky pre dom z penových blokov

 • Jemne odizolovaná páska na závese + video

 • Jemne odizolovaná základňa pod rámom domu

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

78 + = 80

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

map