Projekty domov z dreva s podkrovím

Projekty domov z dreva s podkrovím

Vily a chalupy pre letnú dovolenku v prírode je vždy postavený v zjednodušenej podobe, s minimálnou spotrebou materiálov v izolácii alebo dekorácie, radšej doma s evidenciou alebo zdobené šindeľ stien. Dream mestský človek bol vždy projekt domu z klád s podkrovím a vysokou kryshey.Takoy domu typu dreva alebo guľatiny vždy úspešne vošiel do terénu na takmer akomkoľvek teréne, ale predovšetkým jasný konštrukcia domu s pohľadom podkrovie, obklopený borovicami a vysokými kríkmi, ako je znázornené na fotografii.

Aký druh domu si môžete vybrať

Dnešná realita je taká, že je ekonomicky nerentabilné kupovať alebo budovať škaredý alebo zle koncipovaný projekt, najmä predmestskú verziu domu z dreva s podkrovím. Úspešný dizajn a kompetentný plán domu sú rovnaké aktívne zložky ceny ako prestížne umiestnenie budovy alebo úspešná kombinácia lesnej, riečnej a miestnej infraštruktúry. Projekty domov z trámov s podkrovím preto prechádzajú serióznym architektonickým spracovaním a návrhom, najmä z hľadiska vnútorného plánovania a najefektívnejšieho využitia vnútorného priestoru priestorov.

Najobľúbenejšie sú tri hlavné typy dreveného domu s podkrovím:

  • Plná veľkosť domu v bežnom uprostred súkromnom pozemku, často projekt takých rozmerov je obmedzená na budovách v m projekte 9h8 alebo 9x9 tohto domu, bar a 8h9 m podkrovie, nám umožňuje postaviť jednoduchý a krásnu chalupu s komfortné ubytovanie pre 4-5 osôb.;
  • Priemerná veľkostná kategória vidieckeho domu z 6x8 m trámy s podkrovím. Je menšia a kompaktnejšia ako projekt so stenou lišty 9 m, náklady na realizáciu takéhoto projektu budú stáť takmer dvakrát tak lacné ako predchádzajúca verzia;
  • Kompaktné domy a chaty. Takýto dom projekt z dreva môže byť nazývaná možnosť rozpočtu, jeho náklady, v závislosti na úrovni konfigurácie budovy, môže byť 250-300 tisíc rubľov. Súčasne je varianta domu 6 x 6 m úplne vysokokvalitným bývaním a nie "poľovníckym" domom, ako sa to môže zdať na prvý pohľad.
Pre informáciu! Všetky tri projekty domu s podkrovím sú vyrobené z lepeného alebo profilovaného plechu priemyselným spôsobom, dodávané na miesto a zhromaždené do dvoch týždňov.

Návrh a usporiadanie domu s rozmermi 6 x 6 m je vytvorený s minimálnym počtom dodatočných architektonických prvkov, nemá odľahlé verandy alebo bočné okná, ktoré sú komplikované pri konštrukcii rozbitých striech. Ak máte nejaké skúsenosti s konštrukciou akejkoľvek konštrukcie od tyče o rozmeroch 150 x 100 mm, dom s podkrovným projektom môže byť postavený o 40-50% vlastnými rukami, čo povedie k 30% zníženiu stavebných nákladov.

Typické projekty vidieckych domov z baru s podkrovím

Treba poznamenať, že projekt drevostavby s podkrovím bude oveľa lacnejší ako výstavba guľatiny. Bez toho aby sme sa púšťali do zložitosti návrhu a rozloženie výstavby takýchto štruktúr, je potrebné poznamenať, že dom z baru má moderný a vycibrený štýl než nasekaných guľatiny od domu, často jednoducho štylizované antickej, ale nie vytvárať dojem stálych štruktúr.

Existuje niekoľko hlavných argumentov v prospech domu z dreva s podkrovím:

  1. Všeobecný dizajn, dokonca aj domový projekt z baru 8x9m so manzardom, bude oveľa ľahší a stabilnejší, čo umožňuje postaviť lúč z loga prakticky na mieste s terénom akejkoľvek zložitosti. Najčastejšie sa na komplexnom teréne používa hromada alebo tehla.
  2. Profilované lepené alebo hĺbková impregnácia s konzervačné látky výrazne lepšie odoláva dažďu a slnku. Okrem toho je montáž prispôsobí veľkosti dosiek v priemyselnom zariadení na obrábanie dreva poskytuje stenu s minimálnymi medzerami a trhlín, čo znižuje spotrebu juty a ľanu pre ich ukončenie;
  3. Ak chcete, môžete si objednať celý dom alebo jeho časti, sála v prvom poschodí, podkrovie alebo otvorenú verandu, vyrobenú úplne z finálneho dreva, ako napríklad dub alebo smrekovec.
Dôležité! Takmer vždy pri zostavovaní domu zo zaoblených guľatiny sa zväzok a drážkovanie drážok vykonáva ručne na mieste, čo výrazne znižuje produktivitu práce a rýchlosť budovania budovy.

Typické projekty na výstavbu dreveného domu s rozlohou 9 x 9 m s podkrovím

Veľký dom s podkrovím, bobovým oknom a balkónom v druhom poschodí zobrazenom na fotografii sa dá nazvať klasickým dizajnom, dizajnom a technickými riešeniami používanými pri jeho konštrukcii. Budova je postavená z profilovaného alebo laminovaného dyhy 150, takže rám je takmer trojnásobne ľahší ako tehlový alebo škrupinový blok.

Tento typ konštrukcie z lišty je zriedka nainštalovaný na pilótnom podklade. So všetkými jej výhodami, systémy na založenie pilót neprispievajú k atraktívnosti exteriéru domu, takže najčastejšie je budova inštalovaná na pravidelných základoch.

Dom s veľkosťou steny 9x9 m môže byť postavený z tyče o hrúbke 200x150 mm a dĺžke až 9 metrov. To vám umožní skrátiť dobu výstavby a získať veľmi pevnú a tuhú konštrukciu domu. Projekt na prvom poschodí domu je krytá terasa, ktorej strecha je spojená s balkónom v podkroví. To trochu zjednodušuje konštrukciu a vyrovnáva zaťaženie podlahovej krytiny v prvom poschodí.

Hlavná časť pomocných zariadení je v prvom poschodí, je to kuchyňa, kúpeľňa a obývacia izba. Docela úspešné je vzájomné usporiadanie kuchyne s hradbami a obývačkou, ktoré sú v dome, ktoré sú spojené malou sálou. Táto schéma vám umožňuje používať druhé poschodie bez toho, aby ste prešli najdôležitejšími miestnosťami v prízemí.

V podkroví sú sústredené hlavné obytné štvrte. K dispozícii je hlavná spálňa s prístupom na balkón a druhá izba, ktorá môže byť použitá ako hosť alebo detská izba. Takýto projekt je vhodný na usporiadanie letnej dovolenky v krajine, ale za predpokladu, že je dokončená ďalšia izolácia stien, dom s podkrovím môže slúžiť ako zimná dacha a dokonca aj na trvalé celoročné bývanie. Medzi charakteristické črty projektu patrí zjednodušená konštrukcia podkrovia. V tomto projekte autori nepoužívali typické pre takéto budovy, štyri šikmé rozbité strechy a nainštalovali konvenčné štíty, čo zjednodušuje a znižuje náklady na projekt.

Projekt domu s podkrovím a rohovým usporiadaním miestnosti. Táto možnosť rozloženia a dizajnu budovy je veľmi priťahovaná milovníkom vidieckych domov z baru.

Celková rozloha domu je 126 m.2, ktorého podkrovie je 56 m2. Vchod do domu sa nachádza v centrálnej časti budovy, ktorá poskytuje vynikajúcu ochranu pred vetrom a slnkom. Architektonické riešenie, ktoré je základom projektu, môže byť tiež nazvané klasickým dizajnom.

Ak sa pozriete pozorne na usporiadanie miestnosti a usporiadanie miestností, môžete vidieť, že 80% logiky rozloženia sa zhoduje s predchádzajúcou verziou domu s podkrovím. V tomto projekte sa však kuchyňa vyberie z vchodových dverí, pridá sa spálňa a pridružené izby. Druhé poschodie s podkrovím je plne rezervované pre spálne.

Takýto projekt je vhodný pre malý hotel alebo rekreačný dom. Najmä preto, že pre relaxačné dovolenku alebo na nádrži, je veľmi dôležité pre udržanie pozitívny dojem medzi turistami z okolitého prostredia a životné prostredie, av tomto prípade sa domov z baru, so zameraním na veľké množstvo interiérových dielov vyrobených z dreva, dokonale zapadá.

V takýchto projektoch sa prvky ložiskového skeletu strechy, priečok a stropného krytu spravidla nezakrývajú za obložením, ale sú špeciálne označené v interiéri, pričom zdôrazňujú naturalizmus budovy.

Projekt malého vidieckeho domu z baru 6x8 m s podkrovím

Cena výstavby predchádzajúcich projektov sa pohybovala v priemere od 700 tisíc do 1 400 tisíc rubľov. Ak nemáte takú drahú a nákladnú možnosť potrebujete, môžete zastaviť na jednoduchú a prístupnú kabínou s podkrovím. Oba projekty sú veľmi podobné architektonického riešenia, postavené zo sekcie drevo 150 mm a sú určené pre malé rodiny alebo skupiny 2-3 osoby. Vzhľadom k svojej malej veľkosti a jednoduché zariadenie je veľmi ľahká konštrukcia strešnej konštrukcie drevostavieb bude stáť asi 300 tisíc rubľov, a dom z baru 6x6 m s podkrovím a menshe- asi 250 tisíc. Rubľov.

Dom 8x6m má pomerne priestrannú spálňu, pod ktorou je pridelené celé poschodie podkrovia, v prízemí je obývacia izba a kuchyňa. Jedná sa o najjednoduchšiu a najlacnejšiu možnosť letnej dovolenky mimo krajiny počas víkendu alebo krátkej dovolenky. Najčastejšie sa tieto projekty používajú na výstavbu chatových domov.

Uvedený projekt doma 6x6 m nie je zle pre rekreačný dom. Rám dreva, ktorý vytvára relatívne pohodlné prostredie pre dočasné pobyty v prírode. Prítomnosť letnej terasy a kuchyne, spálňa, vykurovaná v podkroví, môže poskytnúť potreby na rekreáciu, ale iba v lete. Takáto dacha, v projekte, môže byť umiestnená na pilotnom základe, ktorý bude udržiavať budovu z tyče od vlhkosti a chladu.

záver

Existuje veľa projektov budov z baru, ale takmer všetci sú viac-menej podobné vyššie uvedeným štandardným projektom. Ak máte predstavivosť a schopnosť pracovať s dizajnom krajiny na miestnej úrovni, dokonca aj najjednoduchšie projekty môžu byť veľmi expresívne a efektívne a relatívne lacné a cenovo dostupné.

  • Projekt domu s manzardom z tehál

  • Projekty chaty

  • Projekt malého rámového domu s podkrovím

  • Plán malého domu s podkrovím

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

57 − 47 =

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

map