Zariadenie betónovej verandu

Zariadenie betónovej verandu

Každý majiteľ domu chce vytvoriť spoľahlivú verandu, ktorá by trvala niekoľko desaťročí. Jeden z najspoľahlivejších materiálov je betón. Betónový výrobok môže byť pripevnený k tehlovému domu a drevenému domu bez väčších ťažkostí. Rozhodnúť o vytvorenie takéhoto verandy, že stojí za zváženie výhod štruktúr popísaných materiálov.

Výhody veranda z betónu

Ak chcete postaviť verandu betónu môže dokonca aj osoba, ktorá nemá skúsenosti s podobnou prácou. Betónové konštrukcie majú nasledujúce výhody:

 1. Sila. Na rozdiel od ostatných stavebných materiálov môže betón slúžiť desaťročia a udržiavať jeho bývalý stav. Materiály, ktoré sú potrebné na jeho konštrukciu, majú zároveň prijateľné náklady.
 2. Jednoduchosť stvorenia. Pri stavbe betónovej verandy nemusíte prenajímať stroje ani používať profesionálne nástroje. Ak chcete pracovať, potrebujete len materiály na vytvorenie malty, výstuže a dreva na debnenie. Charakteristickým rysom betónové verandy je jeho pevnosť, čím sa zvyšuje pevnosť.
 3. Schopnosť experimentovať s vzhľadom. Na dokončenie verandy betónu môžete použiť drevo, dlaždice a iné materiály. Majiteľ domu si môže vybrať ľubovoľný materiál, ktorý bude vyzerať dobre s dizajnom domu.

Konštrukcia betónovej verandy trvá len veľmi málo času, ale aby ste všetku prácu vykonali správne, musíte nájsť asistenta.

Navrhovanie verandy

Ak chcete správne vybudovať konkrétnu konštrukciu, musíte presne navrhnúť jej rozmery. Taktiež sa vypočíta počet krokov, ich výška a šírka. Optimálna šírka celej verandu je vzdialená jeden a pol metra. Ak je veranda už, obaja dospelí budú ťažko rozptýliť, keď sa stretnú pri vchode do domu.

Výška schodov je zvyčajne 15-20 cm, čo závisí od priemerného rastu ľudí žijúcich v dome. Šírka každého kroku by nemala byť menšia ako 267 cm, inak by sa dospelí nebol v pohybe. Výkres opisujúci štruktúru štruktúry by mal obsahovať rozmery všetkých prvkov budúcej štruktúry.

Ak je verandu vyrobený pre nový drevený dom, mal by byť nižší ako úroveň dverí. Je to spôsobené tým, že po zmrštení môžu byť dvere nižšie ako navrhovaná konštrukcia. Až po vyhotovení výkresu, na ktorom je detailne popísané zariadenie verandy, možno začať vytvárať debnenie.

Tvorba riešenia

Veranda betónu je vytvorená takmer rovnako ako základňa pásky. Počas používania riešenia je dôležité zabezpečiť úplné vyplnenie prázdnych miest v ráme. Ak sú v štruktúre neobsadené priestory, môže sa počas prevádzky deformovať. Pri príprave roztoku sú potrebné nasledujúce komponenty:

 • drvený kameň;
 • piesok;
 • cement.

Roztok sa zmieša v pomere 5: 3: 1. Pri výpočte správneho množstva betónu je potrebné určiť objem budúceho dizajnu. Aby ste nestratili čas vytváraním zmesi, môžete si kúpiť hotové betónové riešenie. Po zmiešaní by betón mal mať takú konzistenciu, aby vytekal z lopaty, ale nerozpadol.

Čo sa týka vystuženia, vytvoriť pevnú štruktúru, stojí za to, aby ste pred výstavbou kupovali kovové tyče. Môžete dokonca pripevniť rám sám. Za týmto účelom stačí správne vypočítať polohu každej tyče a pripevniť ju drôtom.

Etapy výstavby veranda

Proces vytvárania štruktúry betónu je rozdelený do niekoľkých etáp:

 1. Označenie územia. Po určení veľkosti verandy je územie vyčistené vlastnými rukami. V tomto štádiu, okrem čistenia stavebných sutín, je značenie vykonané pomocou šnúry a niekoľkých kolíkov inštalovaných v miestach, kde sa budú nachádzať rohy debnenia. Aj počas prípravy sa všetky rastliny odstránia v oblasti, kde bude veranda umiestnená.
 2. Vytvorenie základovej priehrady o hĺbke 340 mm. Po dôkladnom zhutnení pôdy sa sutiny zrážajú ručne. Hrúbka vrstvy by mala byť približne 10 cm.
 3. Montáž debnenia a vystuženia. V tomto štádiu sa vytvorí štruktúra zo stromu, ktorého vnútorné rozmery musia presne zodpovedať rozmerom budúcej verandu. Po vytvorení bočných častí je na spodku ražby inštalovaný výstužný rám. Spojenie prvkov sa dá vykonať ručne pomocou drôtu. Zváracie tyče nemôžu byť zvárané, pretože korózia sa môže vyskytnúť na povrchu kovu.

Tip! Kovový rám by nemal byť umiestnený iba na štrku, ale na drevených kolíkoch, takže po procese nalievania betónu je rám kompletne riešený. Tým sa zabráni vzniku korózie na materiáli.

Po práci sú zostávajúce prvky formy fixné, po ktorom sa rám stáva vhodným na nalievanie betónu. Pri konštrukcii verandy nie je potrebné ho spojiť so základom domu, pretože na jar môže dôjsť k poškodeniu počas odmrazovania.

Nalievanie malty

Plnenie sa vykonáva iba po tom, čo bol rám vytvorený a dobre opravený. Že veranda bola spoľahlivá a nemala žiadne dutiny v betóne, je vhodné naliať materiál naraz. Po príprave roztoku sa naleje a vyrovnáva.

Aby sa zabezpečilo, že vo vnútri materiálu nie sú vytvorené žiadne dutiny, môže byť použitý drevený vklad, ktorý prepichne priestor medzi tyčami výstuže. Ale je najlepšie použiť stavebný vibrátor. Vďaka vibráciám bude kompozícia rovnomerne rozložená v celom priestore debnenia. Ak sa tak nestane, v betóne sa môžu objaviť póry, čo povedie k vzniku trhlín v hotovej konštrukcii.

Po dokončení náplne je betón pokrytý fóliou. V tomto štádiu zostáva len čakať, kým materiál nie je úplne suchý. Stojí za zmienku, že horná vrstva by nemala úplne vyschnúť, pretože to bude mať za následok vznik trhlín.

Po 5 dňoch sa debnenie odstráni, ale zvýšenie pevnosti nastane počas nasledujúceho mesiaca.

Možnosti výstavby a dokončovania

Ak chcete urobiť krásny dom, mali by ste premýšľať o vytvorení polkruhovej verande z betónu. V tomto prípade sa drevo nepoužíva ako materiál pre debnenie. A plechy z plechu. V opačnom prípade sa konštrukčný proces nelíši od popísaného postupu. Pomocou debnenia môžete vytvoriť inú formu konštrukcie, ktorá je vhodnejšia pre konkrétny dom.

Podšívka môže byť tiež iná. Najčastejšie ako finišný materiál sa používa porcelánový kamenár. To je spôsobené tým, že je odolný a môže byť vyrobený v rôznych odtieňoch. Zároveň môžete robiť všetko sami, aj keď nemáte žiadne skúsenosti.

Môžete použiť iné materiály, ako napríklad prírodný kameň, drevo alebo kompozitné materiály. Ale v každom prípade stojí za to venovať pozornosť niekoľkým požiadavkám na dokončenie verandy:

 1. Povrch verandy by nemal byť šmykľavý. Ak používate materiál s hladkým povrchom, počas dažďa alebo vzhľadu ľadu, pohyb okolo verandy môže viesť k zraneniu. Dokonca aj keď si vybral krásny materiál, ktorý je v kombinácii so štýlom zdobenie domu, najprv stojí za to posúdiť jeho bezpečnosť.
 2. Odolnosť voči opotrebovaniu. K verande nestratil svoj predchádzajúci vzhľad za pár rokov, stojí za to vyberať taký materiál, ktorý nebude často poškriabaný a nudný.
 3. Estetické vlastnosti. Po určení najspoľahlivejšieho materiálu by ste mali premýšľať nad jeho krásou.

Podšívka obkladového materiálu

Na pokládku plášťa nie je potrebné mať skúsenosti s výstavbou. Aby ste to dosiahli, stačí vyčistiť povrch betónu pred prachom a nečistotami a potom fixovať materiál. Ak sa používajú obkladačky, na betón sa nanáša vrstva lepidla, po ktorej je každý prvok obloženia mierne zatlačený na povrch. Medzi dlaždice sú umiestnené plastové kríže, takže vzdialenosť medzi nimi je rovnaká a každý prvok je umiestnený presne na zvyšku.

Ak je lepidlo je suchý, je nutné pokryť škáry tmelom. Potom bude veranda pripravená na použitie. To znamená, že konštrukcia betónové verandy s rukami strávila asi šesť týždňov. Ak chcete dať úplný pohľad na verande, je nutné inštalovať striešku nad nimi.

Rôzne štýly štýlu

O tom, ako bude veranda navrhnutá, stojí za to zvážiť v štádiu návrhu, vopred vedieť, aké materiály budú potrebné. Zvyčajne majitelia domov vyberú jeden z nasledujúcich štýlov:

 1. Classic. Pri výbere tohto štýlu na dokončenie verandy sa používajú dlaždice alebo drevo. Oplotenie verandu v tomto prípade je vyrobená s guľatými stĺpikmi a vrchlík vytvorí štít.
 2. Veranda a terasa. Podobné štruktúry pripomínajú terasy a majú veľký priestor, na ktorom sú obchody, stoly a stoličky.
 3. V štýle "zámku". Veranda je ukončená kameňom a vyzerá veľmi masívne. Dekoračné prvky v tomto prípade sú svietidlá vo forme horákov a kovových mriežok.
 4. Starý ruský štýl. Konečným materiálom je predovšetkým drevo. Ak chcete napríklad vytvoriť kroky, môžete použiť pozdĺžne rezané záznamy. Funkciou verandy v starom ruskom štýle je aj prítomnosť ťažkej podpory a priestrannosti štruktúry.
 5. Francúzsky štýl. Na verande v tomto štýle sa nachádza drevený nábytok a kvety sú zavesené v dekoratívnych hrncoch.
 6. Európsky štýl. štrukturálnym rysom tohto návrhu spočíva v pripútaných líniami a nízkou stavebnou výškou. Pri obkladaní sa používa dlaždice alebo kameň.

Pri výbere akéhokoľvek štýlu si môžete vyzdobiť verandu vlastnými rukami bez profesionálnych nástrojov. Ale to platí len vtedy, ak staviteľ plne spĺňa všetky opísané pravidlá a postupnosť budovania štruktúry.

 • Ako naliat verandu s betónom

 • Možnosti pre návrh verandu dreveného domu

 • Drevená veranda

 • Zariadenie veranda v drevenom dome

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

7 + 2 =

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

map