Zariadenie mäkkej strechy: technológia stohovania

Zariadenie mäkkej strechy: technológia stohovania

Pri navrhovaní a ďalšie konštrukcie strechy zastrešenia zariadenia vždy vyvoláva zmiešané pocity, na jednej strane, trvá lacný, praktický a vysoko kvalitné strešné krytiny, na druhú stranu, tam je pokušenie použiť najjednoduchší a krásny okruh tak, aby stavba nestratil vzhľad. Jednou z týchto možností môže byť mäkké strešné zariadenie, najmä preto, že existuje viac ako dosť spôsobov a materiálov na dnes.

Ako usporiadať mäkkú strechu na bežnej šikmej streche

Medzi veľa výhodami mäkké strechy môže zahŕňať ďalší dôležitý faktor - schéma zariadenia pre mäkké strechy a stohovacie technológie sú veľmi všestranný, takže keď určitá zručnosť z mäkkej strešnej krytiny môže byť prakticky akejkoľvek strechy - z priemyselných objektov do psia búda.

V závislosti od zamýšľaného účelu je možné vytvoriť zastrešenie obyčajného domu:

  • Vnútorné použitie pokrývať strechu z valcovaných materiálov;
  • Mäkké dlaždice alebo podobný strešný materiál položte pomocou štandardného spôsobu upevnenia - nechtov a tmelov;
  • Použite technológiu fúzovania mäkkej strechy na pripravený podklad.
Dôležité! Napriek skutočnosti, že tento spôsob povrchovej úpravy sa používa v drvivej väčšine plochých betónových striech, so správnym zariadením pre strešné mäkké strechy a na relatívne malom svahu povrchového technológia môže byť úspešne použitý pre strechy budov v nízkopodlažné konštrukcie.

V takomto riešení existuje veľmi jednoduchý výpočet a zdravý rozum. V domácnosti nie je vždy potrebné používať drahé strešné materiály. Puzdro najlepšia voľba by byť vhodne zvolená podľa farby a textúry variant "Shinglas" mäkké strechy, zároveň stabilné a komora nemusí nevyhnutne zahŕňať cestné tvárnice, lacnejšie role materiály môžu byť použité v tomto prípade. Je dôležité, aby bol materiál kvalitatívny, napríklad "Technonikol" a jeho analógy.

Zariadenie technológie mäkkej strechy stohovania "Technonikol"

Na získanie odolného a trvanlivého upevnenia strešného materiálu na mäkkom podklade sa bude vyžadovať niekoľko podmienok:

  1. Správne navrhnúť strešnú konštrukciu pod mäkkou strechou, v mnohých prípadoch je potrebné brať do úvahy špecifiká technológie kladenia materiálu a jeho korešpondencia so zozbieraným zastrešujúcim koláčom;
  2. Zabezpečte kvalitu podkladu alebo prepravky, na ktorej bude v skutočnosti položená alebo prilepená mäkká strecha;
  3. Implementujte požiadavky SNiPa, technológie a funkcie vytvárania jediného pokrývacej fólie na jemnom základe.
Pre informáciu! Kvalita materiálov "Technonikol" nevyžaduje oddelené detaily, rozsah strešných materiálov spoločnosti postačí na zastrešenie akéhokoľvek zložitosti a rozloženia.

Vybudovanie strechy pod mäkkou strechou

Pre nevykurovanú verziu strechy na pokládku mäkkého strešného materiálu odporúčajú odborníci použiť diagram uvedený na obrázku. Na rozdiel od ostatných typov obkladov pod mäkkou strechou v súlade s normami SNiPa je potrebné vykonať nepretržitý typ prepravky, vodotesná preglejka alebo doska OSB je pre tieto účely najlepšie. Pre mäkké dlaždice sa budú vyžadovať ďalšie podlahy z koberca a hydroizolácie.

Pre vykonanie izolované strešné zariadenie pre dlaždice mäkké štítku alebo pásového materiálu ťažko líši od odporúčanej štandardnej režimy, pričom v tomto prípade je koláč konštrukcia doplnené strešné membrány difúzie, vzduchovodov a fólie zariadení izoláciu.

Mierne komplikovanejšie je usporiadanie obkladovej dosky na uloženie uloženého valcového materiálu. Vzhľadom k nízkej adhézny úlohe strešnej krytiny asfaltových vrstiev na akékoľvek drevené povrchy pre držanie pásu alebo Steklobit Rubemast na šikmej ploche strechy, je potrebné preglejky báza náterom minerálna hmota na báze malty, azbestových vlákien a akrylovou živicu. V tomto prípade musí byť zadná vrstva strešného materiálu dodatočne pripevnená na preglejku pomocou vhodných klince.

Schéma pokladania mäkkej kachľovej strechy

Technológia mäkkých šindľov typu "Shinglas" je dostatočne vypracovaná a úplne sa ospravedlňuje na strechách s strmými svahmi. Použitie role na strechových svahoch s veľkými uhlami nemá zmysel, ak nepoužívate rovnakú techniku ​​ako pri šindle.

Šindle sú položené v horizontálnych riadkoch podľa schémy vyvinutého výrobcom materiálu. Každý šindeľ má výčnelky, na ktorých usporiadanie vykonané strešnej krytiny v rade, aby bolo ľahšie, aby vydržali horizont skladaný série, často pozdĺž svahu len vytiahol kábel, na ktorom vystavené polohy a jednotlivé fragmenty.

Pri pokládke prvého radu sa na obkladový koberec používajú špeciálne spevnené strešné krytiny, pevná odkvapkávačka a upevnenie drenážneho systému. V prípade, že štandardné šindle zvyčajne vystužené sklenenými vláknami, je to vyžadované pre je prvý riadok aplikuje na ráme materiálom na báze polyesterových vlákien. Každý šindľ je položený na masticu a dodatočne upevnený špeciálnymi nechtami. Hrebeňové zóny šindle sú rezané na uzavretie ventilačného kanálu, po ktorom vrcholovej línie tmelu je položený na sebe s presahom hrebeňom strešných krytinových dosiek na streche krytiny lúče a pribitý na preglejky na debne.

Zariadenie mäkkej strechy pomocou valcových materiálov

Hlavnou prekážkou širokého použitia valcovaných bitúmenových materiálov je nezlučiteľnosť drevenej základne prepravky a vysoká teplota prúdu plynového horáka, pomocou ktorého je pás zvarený. V tomto prípade môže byť strešné zariadenie vyrobené pomocou zmiešanej technológie.

V prvej fáze namiesto obkladového koberca na povrchu preglejky sa položí obkladová vrstva strešného materiálu alebo rubaste. Preglejka je vybavená akrylovým základným náterom alebo podobným zložením, ktoré zvyšuje priľnavosť dreva teplým a studeným lepidlom. Materiál sa položí rovnakým spôsobom ako ploché horizontálne strechy. Válka sa rozvinie a rozreže na listy požadovanej dĺžky.

Tmel alebo tavenina sa nanáša na časť s šírkou 20 - 30 cm, obkladová plsť je položená a valcovaná ťažkým valčekom. Inštalácia prebieha v smere od hrebeňa strechy k rímsu. Môžete použiť špeciálne valivé zariadenie vo forme ťažkého klziska a potrebujete úplné vytlačenie vzduchu a dutín smerom k budúcemu stehu.

Po označovaní sa materiál na obloženie prilepí a potom sa nalepí druhá vrstva strešnej plsti typu RKK s minerálnym hrubým posypom asfaltového povrchu.

Použitie tmelu, a to aj v roztavenom stave, vždy nezaručuje kvalitné priľnavosť, takže keď často tiež pridaná strecha zariadení role materiálu a vrstva lepidla druhého strešnej tmelu do preglejky pribitý na nechty báze. Takáto metóda upevnenia nemôže byť nazvaná úspešná a kvôli adhéznej sile je niekoľkonásobne nižšia ako metódy na povrch. V tomto prípade môže byť nasledujúca vrstva ruberoidu uložená až po balení.

Ak sa špeciálna preglejky vrstva pôsobí samohasiace impregnácia ohňovzdorného materiálu substrátu, alebo namiesto preglejky položený cement drevotrieskové dosky, vonkajšou vrstvou strešnej krytiny prekrytie môže byť plynový horák rovnakým spôsobom, ako je tomu na betónovej strešnej.

Pre uhly sklonu strechy viac ako 40o zastrešenie pomocou valcovaných materiálov nie je vždy vhodné vzhľadom na riziko vytečenia bitúmenu a degradáciu povlaku, keď sa ochranná vrstva zahreje na slnku. V tomto prípade sa odporúča, aby bol povrch pokrytý výstužnou prídavnou vrstvou piesku s krytom na asfaltovom povrchu.

Z rovnakého dôvodu, šikmé strechy s uhlom sklonu viac ako 11o nedoporučujeme robiť viac ako dve vrstvy, respektíve s hrúbkou jedného plátna 3,5 mm, celková hrúbka strešnej vrstvy nebude väčšia ako 8 mm. Pri materiáloch s kostrou z polyesterových alebo sklenených vlákien bude dostatočná na to, aby sa zachovala monolitická bitúmenová vrstva. Ruberoid alebo rubastast, iné materiály založené na papieri na strmých svahoch, sa odporúčajú používať len ako obkladový materiál.

záver

Napriek existujúcim obmedzeniam na uhol a hrúbku strešnej vrstvy z valcovaných materiálov sa aktívne používajú na zastrešenie v súkromnej bytovej výstavbe. Hlavným dôvodom použitia valcovej mäkkej strechy je jej nízka cena s dobrými hydroizolačnými vlastnosťami. Cena za štvorcový meter najlacnejších bitúmenových šindľov strednej kvality je často vyššia ako cena vysokokvalitného skleného ruberoidu alebo rubemastu.

  • Posilnenie nosníkov

  • Štítová strecha domu

  • Izolačné sklo pre strešné krytiny

  • Výpočet zaťaženia snehu na rovnej streche

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

− 1 = 7

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

map