Kaip pasirinkti dažus vandeniui ant lubų

Kaip pasirinkti dažus vandeniui ant lubų

Tapyba lubų ir dabar, kai yra daug alternatyvių apdailos variantų, yra labai populiarus tarp tų, kurie nusprendė atlikti remontą. Tai yra dėl aukštų dekoratyvinių paviršiaus savybių pigių kainų. Kadangi buto ar namo lubos gali būti pagaminti iš įvairių medžiagų, tokių kaip mediena, gipso, betono ir kitiems, tada jums reikia pasirinkti tinkamą aprėptį ir įrankius. Vandeniniai dažai puikiai tinka bet kokiai dangai. Šiame straipsnyje mes jums pasakysime, kokie yra geriausi vandens pagrindo dažai luboms ir kaip pasirinkti tą, kuris tinka.

Vandens pagrindo dažų privalumai

Tokia danga negali būti geresnė bet kokiam paviršiui namuose, išskyrus tai, kad nereikia dažyti metalo, nes sudėtyje esantis vanduo gali sukelti koroziją.

Pažiūrėkime į pagrindinius vandens emulsijos naudojimo privalumus:

 • Paprastumas kurti unikalius interjero ir mados akcentus, taip pat lengvai keisti dangtelio šešėlį. Tai paaiškinama, kad lengvai taikyti rankomis, be išankstinio sutikimo su specialistais, ir dangos pašalinimo greitis, jei reikia, drėkinant ir pašalinant jį mentele.
 • Gebėjimas pasiekti bet kokį atspalvį sumaišant baltą ir tinkamą spalvų kiekį. Tai galite padaryti patys arba specialiu mechanizmu, kuris nustato spalvos kiekį tam tikram dažų kiekiui. Be to, perkant vandens dažais galite naudotis šia paslauga pastato parduotuvėje. Paprastai, perkant, maišymas yra nebrangus arba visiškai nemokamas.
  Patarimai! Piešant didelę plotą, kuriam reikia daug medžiagos iš kelių skirtingų skardinių, maišant, kad būtų išvengta neskaidymo, geriau pasitikėti profesionalais.

 • Svarbų vaidmenį atlieka šio tipo dangos saugumas, nes jis neišskleidžia kenksmingų medžiagų į atmosferą, todėl ją galima naudoti ir vaikų kambaryje.
 • Aštarojo kvapo nebuvimas. Tapyba bus patogi ir nereikės ilgai po remonto išleisti nemalonų kvapą iš kambario.
 • Gebėjimas pro savaime dujų ir garų, pagal kurią patalpoje palaikoma patogų klimatą.

Kaip pasirinkti dažus vandeniui ant lubų

Pirkdami būtent tą medžiagą, kuri jums reikia, kad padengtumėte lubas, galite atsižvelgti tik į visas šios medžiagos savybes ir priklausomai nuo jos tipo.

Vandeninių dažų klasifikavimas

Vandens emulsiniai dažai yra dažiklių pigmentų ir polimerų tirpalas vandenyje. Po džiovinimo vanduo išgarina, o pigmentai su polimerais išlieka paviršiuje plonu danga. Vandens emulsija yra padalinta į kompoziciją ir naudojama medžiagų gamyboje. Taip atsitinka:

 • Akrilas, kurios pagrindas yra vandens akrilinių dervų emulsija. Tai turbūt yra viena iš populiariausių lubų medžiagų, nes ji yra patvari ir patvari, o baigta danga yra graži. Jis gali slėpti paviršiaus defektus.

  Labai dažnai perkami akriliniai vandeniniai tirpalai su lateksu, skirti dažyti lubas. Jie labiau atsparūs mechaniniams poveikiams ir drėgmei, todėl jie puikiai tinka dažyti lubas virtuvėje arba vonioje, kur dažnai yra šlapio mikroklimato.
  Akrilo ir akrilo latekso dažai yra labai brangūs, tačiau jie atsiperka dėl puikių kokybės savybių.
 • Silikonas. Ši vandens emulsija yra dar brangesnė nei ankstesnė. Visų pirma jis gali būti dažomas net tik tai, kad tinkuotos lubos, kaip paviršius bus sausas ir po danga. Antra, jis atsparus drėgmei, todėl vonios arba virtuvės lubos padengti yra tobulas. Taip pat lubas, dažytos silikoniniais dažais, gali būti šlapiu būdu plaunami teptuku. Trečia, jis gali paslėpti nedidelius paviršiaus defektus.

  Žinoma, jei visos remonto išlaidos neapsiriboja aiškia sistema, visos minėtos charakteristikos užtikrina, kad silikoninė vandens pagrindu pagaminta emulsija yra idealus lubų pasirinkimas.
 • Polivinilacetatas. Ši medžiaga tinka dangoms padengti sausoje patalpoje, pavyzdžiui, miegamajame ar darželyje. Tai visiškai atspari drėgmei, todėl geriau neplauti.
 • Silikatas kurio pagrindu yra skystas stiklas. Tai taip pat tinka silikonas, tinkamas lubų apdailai drėgnose buto patalpose.
 • Poliuretanas. Šio tipo vandens dažai taip pat idealiai taps ant drėgno kambario lubų paviršiaus. Jis užpildo mikropiltes ir nebijo drėgmės.

Pasirinkta dažų paskirtis

Paprastai pastato parduotuvėje yra didžiulis vandens pagrindu pagamintų dažų pasirinkimas. Jie pasiskirsto priklausomai nuo paskirties, todėl pasirinkimas turi ateiti labai atsakingai ir kruopščiai, ir jei jūs neturite padaryti jį dirbti, tada geriausias variantas būtų konsultacijos su specialistu, kuris taip pat atsakyti į klausimą, kaip volelis dažyti lubų latekso dažai, kuris taip pat svarbus klausimas.

Paprastai gamintojai iš karto nurodo pakuotę, kuriai skirtas tas arba tas dažų tipas:

 1. Sausuose kambariuose, kuriuose yra mažai veikiančios apkrovos. Tokios rūšies gali būti pritaikytos prie lubų gyvenamosiose patalpose su įprasta drėgme. Jis negali būti naudojamas vonios kambaryje arba virtuvėje.
 2. Dengimas su dideliu atsparumu sausam dilimui. Tokiais dažais padengtas lubas galima valyti sausu skudurėliu arba dulkių siurbliu, bet jokiu būdu šlapiu valymu. Virtuvė ir vonios danga nėra gerai.
 3. Nepakuojamas įbrėžimams atspari danga, atspari dilimui. Ši vandens emulsija bus tinkama tuose kambariuose, kur lubų nereikia valyti agresyviais valymo priemonėmis.
 4. tokia danga dažai gali būti plaunami, kaip vandens ir šepetys su valymo agentas, todėl tai yra geriausias variantas į namą, kur jums reikės tokio gydymo kambaryje.

Jei nėra noro ir galimybės pasirinkti savarankiškai, tada galite pasiimti vieną, ant kurio stovi ženklas "Interjeras". Tai reiškia, kad vandens emulsija puikiai tinka tiek sienoms, tiek luboms.

Taip pat yra paketų dažų su nuoroda, kad tai yra lubos. Nėra jokio ypatingo skirtumo tarp jų ir aukščiau aprašyto tipo, išskyrus tai, kad pirmoji ekonomika yra didesnė dėl to, kad jos nuoseklumas yra labiau skystis. Ant lubų vis dar dažnai rašoma patarimų, kaip tinkamai dažyti lubas pagal vandens dažais.

Pasirinkta pagal gatavos dangos tipą

Tapydami lubas vandeniu dažais, reikia suprasti, kokį paviršių norite pasiekti pabaigoje. Kaip ir su tokia danga, galite padaryti blizgančią arba matinę lubą.

Pasirinkimas priklauso ne tik nuo išvaizdos, bet ir nuo savybių, kurias reikia pasiekti:

 • Blizgiai paviršius lengva valyti, tačiau negali slėpti mažų paviršiaus defektų.
 • Matinis lubas puikiai užmaskuoja visus lubų trūkumus, tačiau sunku plauti.

Jei nėra konkrečių norų ir sudėtingus sprendimus, kad jūs galite nusipirkti pusiau blizgantys arba pusiau matinis dažų, kurie sujungia kokybės charakteristikas abiejų rūšių rinkinį.

Naudingi patarimai, kaip pasirinkti kokybę

Kad pasirinktumėte tinkamus dažus ir kokybiškai padengtumėte lubas, turite laikytis šių paprastų patarimų:

 1. Gamintojas turi būti tiekiamas rinkai mažiausiai keletą metų, kad apie jį jau žinoma. Vandeniniai dažai dažnai klastojami, naudojant jų gamyboje neatitinkančius komponentus, kurie vėliau jaučiasi ant apdailos dangos.
 2. Medžiaga yra įsigyjama kiekiais pagal vartojimą, kurį gamintojas nurodo ant kiekvienos pakuotės.
 3. Vandenyje dažyti dažai negali būti labai pigūs. Nerealios nuolaidos arba tiesiog pigumas suteikia informacijos, skirtos dažų kokybei atspindėti. Geriausia ne rizikuoti ir pirkti kokybišką medžiagą.
 4. Laikyti vandenį dažais gali būti tik plius temperatūra. Jei dažai užsipildo, tada jo kokybės charakteristikų atitirpinimas visiškai išnyksta.
 5. Jei ant medinių lubų ant vandens pagrindo dažai, tada kiekvienas sluoksnis po džiovinimo būtinai turi būti gruntas, nes ši danga padidina medienos krūvą.
 6. Pasirinkus dažus ant vandens pagrindu, privaloma atidžiai perskaityti instrukciją, kurioje nurodomos visos svarbiausios savybės, pagal kurias turėtų būti pasirinkta danga.
 7. Būtinai pažvelkite į žymes. Vandens pagrindu pagamintų dažų banke paprastai žymima VD, kuris yra pavadinimas "Sklaidytas vandeniu". Tačiau skaičiai po šių dviejų raidžių yra labai svarbūs. Iš išorinio apdailos dažų sumaišykite 1 paveikslą, o vidiniam apdailos dažymui po žymėjimo pridedamas numeris 2.

Ypač reikėtų atkreipti dėmesį į tai, kaip dažyti lubas vandens dažais. Pirmasis dalykas, klystantis tapyboje, - tai tinkamas dažų įrankio pasirinkimas. Geriausia dažyti voleliu dažyti lubas vandeniu dažais, o ne teptuku. Tai turėtų būti ilga krūva, kad būtų galima dažyti visus pažeidimus viduje.

Lubų dažymas vandens dažais turėtų būti atliekamas pagal šias taisykles:

 • Prieš dažydami reikia padaryti lubų gruntą.
 • Visų pirma, jums reikia dažyti išorinį kampą nuo įėjimo, pradedant nuo sąlyčio tarp lubų ir sienos vietos. Platus dydis šepetys yra sumaltas dažais, o per visą jos dalį užplombuoti sąnariai, kad voleliu vėliau nebūtų jokių kitų problemų.
 • Pirmasis sluoksnis turėtų būti lygiagrečiai su šviesa, išeinančia iš lango, antras sluoksnis statmenas spinduliais, o paskutinis - link lango.
 • Būtinai išdžiovinkite kiekvieną sluoksnį.

Be dažymo su ritinėliais, šiuo tikslu galima dažyti purškimo pistoletą. Tačiau naudojant šį įrenginį, taikant sluoksnius gali kilti problemų. Jei purškimo pistoleto antgalis nesikeičia labai greitai, tada sluoksnis gali būti netolygiai pilamas lašelių forma. Jas galima valyti drėgnu kempine ir palaukti, kol ji išdžius.

Išvada

Sprendimas, kad lubų dažymas turėtų būti atliekamas su vandeniniais dažais, nėra paprastas sprendimas. Būtina nustatyti, kokių tikslų ir pobūdžio aprėpties norite pasiekti pabaigoje, taip pat nustatyti tas kokybines savybes, kurios turėtų egzistuoti dangos. Parduotuvėje reikia atidžiai ištirti etiketę ir pasirinkti tam tikrai situacijai tinkamą vandens emulsiją. Straipsnyje pateikiami patarimai padės jums pasirinkti tinkamą dažų tipą ir remontuoti mažiausiai laiko ir nervų.

 • Lubų tapetai tapybai

 • Lauko šildymas namuose

 • Kaip padaryti lubą nuo lentos

 • Lubiniai iš plastikinių plokščių

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

33 − = 32

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

map