Aká je podpora

Aká je podpora

podpora výstavbyInštalácia podpery budovy hrá veľmi dôležitú a niekedy prvoradú úlohu. Koniec koncov, hlavnou úlohou podpory je dlhodobá retencia bez defektov, zničenie a vychýlenie konštrukčnej záťaže. Na podpore sú všetky nosné steny budovy, strechy a podlahy. Najkvalitnejšie a opotrebiteľné podpery sú konštrukcie z kovu alebo železobetónu, drevené podpery sú považované za menej stabilné. Výhodou dreva pri výrobe stavebných podkladov je však to, že tento materiál má nízku tepelnú vodivosť.

Typy budov

Existuje veľa možností na podporu budov, medzi nimi: podpora

  • murované póly obdĺžnikového muriva (používajú sa iba tehly vysokej kvality) na spevnenie konštrukcie vystuženej oceľovou sieťou alebo rohy klietky);
  • železobetónové stĺpy (prefabrikované) vo výške od 1 do 2 podlaží so špeciálnymi výčnelkami pre upevňovacie skrutky;
  • asbestotsementnye stĺpy potrubí, kde dutina je naplnená monolitickým betónom (slúži na odolávanie voči ťažkým nákladom);
  • lúče z rôznych materiálov;
  • Behy - sú reprezentované horizontálnymi nosnými konštrukciami prekrytia, ktoré prijímajú zaťaženie ako vertikálne, tak horizontálny plán. Postupy sa zvyčajne zakladajú na špeciálnych železobetónových vankúšoch v murive a majú tvar T, ako aj obdĺžnikový prierez;
  • pylóny - v modernej konštrukcii sú železobetónové stĺpy s obdĺžnikovým tvarom s mierne pozdĺžnym prierezom s určitým pomerom strán.

Bežné problémy

Mnoho ľudí čelí skutočnosti, že v prípade nepresného výpočtu odhadov stavieb dôjde k deformácii alebo prehýbaniu (stlačení) stropov a podláh niekoľko rokov po inštalácii podopier. Nikto, samozrejme, nechce rozobrať budovu a opäť postaviť budovu. A napraviť také nedostatky je pomerne namáhavé, ale možné.

Správne používanie podpery

Aby nedošlo k niekoľkým rokom zistenia chýb pri prehýbaní a vychýlení, je potrebné každoročne kontrolovať nosníky a nosné konštrukcie. Napríklad drevené podpery sú často náchylné k rozpadu a rýchlejšie ako všetky ostatné materiály sa stávajú nepoužiteľnými. Proces rozpadu je najčastejšie lokalizovaný na koncoch dreveného nosníka, kde sa spája so stenou (takýto kĺb sa nazýva otočný bod). Dostať sa na tieto miesta v stene, môžete demontovať iba podlahu alebo strop, resp. Klepnutím na podporu sa zobrazia miesta, kde má strom chybu alebo je zhnitý (typický je tlmený tlmený zvuk).

Ak sa objaví chyba, je čas ju odstrániť posilnením podpory. Najprv sa celá hniloba úplne oškrabá a zdravé vlákno sa impregnuje antiseptickou pastou. Potom sa lúč fixuje pomocou dočasných prvkov (podpery, rámy). Posilnenie podpory sa uskutočňuje pomocou prekrytia dodatočnej hodnoty priamo na samotnom paneli. Poslednou etapou je obloženie lúča minerálnou vlnou alebo plsťou. V dôsledku toho sa nosnosť opraveného nosiča viac ako zdvojnásobila.

Na vystuženie kovových podperov sa zvyčajne používajú oceľové spojovacie prvky - to sú výstuže, kanáliky alebo profil s veľkým priemerom, ktorý je umiestnený na bokoch ložiskového prvku.

Ak chcete vizuálne predstaviť, čo je inštalácia podpory a hlavné prevádzkové problémy, môžete video prezerať

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

− 1 = 3

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

map