Čo je grillage

Čo je grillage

Rostvertk (z neho "rast" - mreža a "verk" - stavba) - dizajn, ktorý realizuje jednotné zaťaženie budovy na hromadách alebo základoch.

Rostvertk - história a modernosť.

Prvým grillageom bola mriežka mriežok, na ktorej bola položená podlaha. Moderný grillage môže byť vyrobený z dreva alebo betónu. Drevené sú stohované na vankúšiky sutiny alebo štrku a používajú sa na stavbu ľahkých budov. Betón je schopný odolávať ťažkým nákladom a je široko používaný v civilnej a priemyselnej výstavbe.

grillage

Klasifikácia mriežok podľa úrovne vzhľadom na nulovú značku.

Existujú tri typy mriežky, v závislosti od ich polohy vzhľadom na značku nuly.

  • Vysoká, zvýšená alebo zvýšená grillage. Nachádza sa značne nad nulovou hodnotou pôdy alebo vody a usadí sa v prístavných zariadeniach, pri budovaní budov na vode alebo v mokradiach. Je vyvýšená nad zemou a ako visiaca vo vzduchu, čo umožňuje zabrániť poškodeniu budovy v prípade zaplavenia.
  • Zvýšená alebo mletá mriežka. Je usporiadaný tak, že jeho vrchol je na nulovej značke. Niekedy pre jeho vytvorenie je horná vrstva odstránená zo zeme a je položená špeciálna pôda, ktorá je odolná voči opuchu.
  • Nízka hladina podzemného grilu. Používa sa pri výstavbe väčšiny priemyselných budov a budov. Je charakterizovaná určitou hĺbkou pod nulovou značkou rozloženia. Pod ním je vykopaná malá jama, ktorej dno je pokryté pôdou, ktorá sa podstatne nerozšíri, keď zmrzne.

Typy mrežov, v závislosti od použitých hromád.

Rošty môže vyvolať u hotových pilotoch alebo hromád vytvorených počas výstavby, je tu tiež možnosť umiestniť rošty na vŕtaných pilótach.

  • Grilovanie na hotových pilótách spája špeciálne pripravené drevené stĺpy, potrubia alebo železobetónové stĺpy.
  • Grilovanie na vŕtaných pilotoch je tvorené vystužením a nalievaním betónu počas výstavby. Pre vytvorenie pilóty použiť kovové alebo polymérne trubice, ktorý je nainštalovaný vo vnútri kovovej kotvy, piesku a drte pre lôžkoviny dna, ako aj polymérne fólie, chráni základňu z hromady vplyvov podzemnej vody. Materiál na ich nalievanie je vysokopevný betón. Po vytvrdnutí sú hromady spojené dohromady pomocou mriežok, ktoré sa vlievajú do debnenia a v prípade potreby sa zosilnia.

Aké sú metódy grilovania podľa spôsobu usporiadania?

Existujú rôzne možnosti vytvárania grillage. To môže byť konkrétne páska vytvorená odliatím do debnenia s alebo bez vystuženia, a môže byť integrálnou železobetónová doska, ktorá spája stĺpiky spoločne alebo pilotov.

Grilovanie pre ľahké konštrukcie môžu byť drevené trámy, spájajúce hromady samotné a sú nosníky pre budúce steny domu.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

23 − 14 =

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

map