Čo je protokol

Čo je protokol

Laga - hlavný prvok konštrukcie podlahy a horizontálne podlahy v domoch a prístavbách. Záznamy sa nepoužívajú pri výstavbe veľkoplošných panelov (sú nahradené panelmi a železobetónovými podlahovými nosníkmi), ale takéto riešenia sú oveľa drahšie a strácajú podľa hmotnosti.

Ako zistiť oneskorenie

Zaostávanie v koncepcii klasickej budovy je obdĺžnikový profil z drevených stavebných druhov. Kladky sa sušia a udržiavajú sa minimálne jeden rok pod ochranou krytu, aby sa dosiahol požadovaný obsah vlhkosti dreva.

Dôležité! Pred použitím sa dvere skontrolujú na možné chyby, praskliny a v prípade potreby sa upraví geometria tyče.

oneskorenie

Vzhľadom k tomu, že guľatina bude v spodnej časti domu vo vlhkých podmienkach, často s nedostatkom vetrania, drevo uistite sa impregnované ochrannými činidlami. To zaručuje trvanlivosť podlahy, znižuje pravdepodobnosť deformácie podlahového povrchu, vznik škvŕn a škrípanie podlahových dosiek. Príklad práce s drevenými protokolmi môžete vidieť na nasledujúcom videu:

Veľmi zriedka, ale stále existujú štruktúry, v ktorých sa používajú exotické typy lag: nosníky sú vyrobené z vysoko pevných polymérov, kovov, prefabrikovaných konštrukcií. Tieto moderné konštrukčné metódy opatrne vnímajú dizajnéri, a to najmä z dôvodu nákladov a novosti.

Umiestnenie denníka

Montážne funkcie

Inštalácia guľatiny sa vykonáva po zakladaní základov, mrežoviny alebo dreva spodnej podlahy. Venujte pozornosť! Ak existujú body dotyku s betónom alebo murovaným podkladom, je oneskorenie vodotesné s polyetylénom, strešný materiál pred pokládkou. Pri nízkopodlažnej konštrukcii sa na zem kladú guľatiny a vykonávajú dodatočné oporné stĺpy z červených tehál pozdĺž priebehu oneskoreného pohybu, tiež s hydroizoláciou v mieste podpory lag.

inštalačné vlastnosti oneskorenia

Výpočet rozmerov a vzdialeností medzi oneskoreniami

Rozmery lag sa veľmi líšia, dokonca aj v jednej vztyčenej konštrukcii a závisia od konštrukčného zaťaženia podlahovej krytiny. Pri štandardných životných podmienkach je možné uvádzať prípustnú šírku a výšku oneskorenia v závislosti od rozpätia rozpätia.

  • Pri rozpätí nie dlhšom ako dva metre sa odporúča použiť drevené guľatiny s prierezom od 110 do 60 mm.
  • Zvýšenie rozsahu na tri metre bude vyžadovať použitie guľatiny 150 až 80 mm.
  • V rozpätí 4 metrov bude potrebné použiť nosník s prierezom 180 na 100 mm.
  • Pri vzdialenosti medzi bodmi spodnej časti oneskorenia v šiestich metroch sa rozostup medzičasov zvýši na 220 o 180 mm.

Vo všetkých prípadoch sa inštalácia uskutočňuje položením loga s väčšou stranou profilu zvisle, čím sa zvyšuje tuhosť konštrukcie.

Vzdialenosť medzi lamelami je zvolená na základe plánovanej hrúbky podlahových dosiek.

  • Použitie podlahovej dosky s hrúbkou 30 mm vyžaduje krok medzi lamelami, ktoré nie sú viac ako pol metra.
  • Doska hrúbky 40 mm umožňuje zväčšiť vzdialenosť medzi sklzmi až do 70 cm.
  • Podlahová doska s hrúbkou 50 mm umožňuje montovať denník v krokoch po 1 metre.
  • Pre preglejky a drevené dosky sa neodporúča prekročiť interval medzi 40 a 60 centimetrov medzi lagmi.
Pozor prosím! Vyššie uvedené výpočty sa spriemerujú a môžu byť upravené v prípade špeciálnych stavebných podmienok (kúpeľňa, kuchyňa, ťažké interiérové ​​predmety).

Konečné kroky

Po nesprávnej kalkulačke a príprave sa pokladanie zaťaženia uskutočňuje pomocou spojovacích prostriedkov, rohov, skrutiek, v závislosti od typu základov. Pri položení je potrebné dodržiavať horizontálnu polohu oneskorenia vzhľadom na susedné: toto šetrí sily a zdroje v ďalších fázach výstavby.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

7 + 1 =

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

map