Čo sú to rolety?

Čo sú to rolety?

Veľmi často sa pri pohľade na fasády domov upozorňuje na kovové záclony, zatváracie okná alebo dvere - rolovacie brány. Predstavujú určitý typ žalúzií, ktoré sú určené na ochranu domu pred penetráciou votrelcami.

Rolety môžu byť tiež dobrým spôsobom, ako nastaviť teplotný režim v miestnosti. V uzavretej forme chránia žalúzie pred svetlým slnečným žiarením, silným vetrom alebo dažďom a tým pomáhajú vytvárať príjemnú mikroklímu v dome.

Ako fungujú žalúzie

Aby sme pochopili, na čom je založený princíp tohto typu žalúzií, stojí za to zvážiť jeho hlavné prvky:

 • Roleta. Jedná sa o lamelový povrch zhotovený z rôznych materiálov a má rôznu veľkosť. Lamely môžu byť vyrobené z plastu, hliníka alebo ocele;
  rada! Ako ukazuje prax, tie, ktoré sú vyrobené z hliníka, sú najviac odolné voči ničeniu a trvanlivé valce.
 • pohyblivý hriadeľ. Poskytuje pohyb čepele pozdĺž vodítok;
 • ochrannú škatuľu. S cieľom chrániť celistvosť konštrukcie a chrániť ju pred agresívnymi vonkajšími vplyvmi;
 • Vedenia, po ktorých sa pohybuje rolovacia brána.

Vzhľad rolety je pomerne jednoduchý. Ale vďaka širokej palete farebných riešení takéto návrhy nebudú chrániť iba dom, ale stanú sa aj ozdobou fasády. Každý bude dokonalý pre seba a v niektorých prípadoch si môže objednať individuálny projekt na výrobu ochranných roletov.

Výhody valivých systémov

Aké sú výhody použitia ochranných valcových systémov:

 1. Umožniť zabrániť prenikaniu domu lupičov a neoprávnených osôb.
 2. Zabezpečte dodatočnú tepelnú a zvukovú izoláciu doma.
 3. Jednoduchá inštalácia a údržba.
 4. Široká škála cien umožňuje bez ohľadu na finančné možnosti využiť všetky výhody rolet.
 5. Široká škála farieb a odtieňov produktu, ktoré vám umožnia úspešne vstúpiť do role pre akýkoľvek štýl fasády domu.

Profily valivých systémov

Profily Roller Shutter sú prvou vecou, ​​ktorú môžete hľadať pri nákupe.

Pozrime sa na tri hlavné typy profilov.

Možnosť Lite s penovou výplňou. Je charakterizovaná nízkou hmotnosťou a nízkou cenou. Dobre zvládnite úlohu ochrany tepla a protihlukovej izolácie doma, ale ako obranu si vyberte robustnejšiu verziu roletky.

Bezšvový, spevnený profil - najúspešnejšia možnosť, zabezpečiť ochranu domu pred penetračnými votrelcami. Má vysokú pevnosť a ochranu proti vlámaniu.

Celopredajný profil mriežky veľmi často nájdete v obchodoch, podnosoch a iných maloobchodných predajniach. Okrem svojej základnej ochrannej funkcie poskytujú rolety dostatočný prehľad o vnútornom priestore pre zákazníkov.

Funkcie roletovej uzávierky

Pre dnešok je veľmi ťažké nájsť vhodnú alternatívu k roletám, pretože kombinujú veľa veľmi dôležitých funkcií.

Ochrana majiteľov domov nielen z návštevy nezvaných hostí, ale aj z cudzích názorov z ulice. Uzavreté uzávery úplne skrývajú vnútorné priestory od vonkajšieho sveta, čím chránia pohodlie, ticho a pokoj v dome.

Ochrana pred negatívnymi atmosférickými javmi, prachu a šumu. Nastavením výšky spúšt'aných rolovacích žalúzií môžete nastaviť prístup k slnečnému žiareniu do domu. V horúčave bude táto technika pomáha udržiavať teplotu v chlade av zime chráni pred snehovými búrkami. Rolety tiež zabraňujú prenikaniu cudzích zvukov a prachu do vášho domova.

pozor! Vo veľkom meste je takýto problém veľmi akútny a inštalácia rolety na oknách a dverách to pomôže vyriešiť.

Úspora peňazí platiť za elektrinu. Chránením domu pred prenikaním priameho slnečného žiarenia zabezpečujú rolovacie brány v domácnosti pohodlnú mikroklíma bez použitia iných zariadení, ako je napríklad klimatizácia. Takto môžete ušetriť veľa peňazí na zaplatenie účtov za elektrickú energiu.

Jednoduchá obsluha. Moderné modely žalúzií sú vybavené snímačmi pre automatické ovládanie, čo výrazne zlepšuje kvalitu použitia tohto prvku.

Bezpečnosť prevádzky. Okrem toho, že pri výrobe kotúčov sa používajú iba materiály šetrné k životnému prostrediu, schopnosť rýchlo sa otvoriť zvnútra, v určitých bodoch, môže byť spásou ako pre ľudí, tak pre zachovanie hmotných hodnôt domu.

Uzamykacie zariadenia

Ochranné uzávery sú vybavené množstvom uzamykacích zariadení určených nielen na zabezpečenie prístupu z domu, ale aj na zablokovanie pokusu o prelomenie z ulice.

Zvážte hlavné typy uzamykacích mechanizmov.

Bočné stĺpiky. Najjednoduchší spôsob uzavretia uzáverov vo vnútri domu. Ak to chcete urobiť, stačí posunúť špeciálne páky do stredu plátna.

dôležitý! Inštalácia takéhoto uzamykacieho zariadenia nevyžaduje veľké investície a skúsenosti s robotmi.

Spodné zámky. Sú zabudované do spodného držiaka a hrajú sa iba z kľúča.

Najvyššie zámky sú namontované v hriadeli a ich hlavným účelom je zabrániť valcovaniu rolety. Horné zámky pracujú z elektrického pohonu a sú ovládané ovládacím panelom.

Elektrický zámok s kľúčom kombinuje pohodlie otvárania s ovládacím panelom a možnosť ručného upevnenia žalúzie pomocou kľúča.

Inštalácia rolety závisí od toho, kde v okne alebo dverách budú žalúzie inštalované, závisí spôsob ich inštalácie. Ako ukazuje prax, najpraktickejším a odolnejším proti vlámaniu je inštalácia rolety vo vnútri otvoru spolu s krabicou.

záver

Ochranné okenice sú moderné a štýlové zariadenia, ktoré nielenže chránia vás a váš domov pred rôznymi nepríjemnými vonkajšími faktormi, ale prinášajú individualitu a štýl aj na fasádu budovy.

Ako samostatne nainštalovať žalúzie na oknách, podrobnejšie sa dozvieme v ďalšom videu

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

+ 17 = 26

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

map